Rozwiązania dotyczące blizn potrądzikowych

Tytuł:
Rozwiązania dotyczące blizn potrądzikowych

Liczba słów:
435

Podsumowanie:
Trądzik jest częstą infekcją skóry, która dotyka ponad 80% młodzieży i 5% dorosłych . Kiedy trądzik ostatecznie się zagoi, pozostawia brzydkie skazy zwane bliznami potrądzikowymi. Te stają się trwałe, jeśli nie są leczone na czas. Blizny potrądzikowe są szkodliwe dla ego i osobowości jednostki, dlatego zainwestowano dużo czasu i pieniędzy w badania nad rozwiązaniem tego problemu.

Słowa kluczowe:
rozwiązania na trądzik, naturalne rozwiązania na trądzik, rozwiązania na blizny potrądzikowe, najlepsze rozwiązania na trądzik

Artykuł Ciało:
Trądzik jest częstą infekcją skóry, która dotyka ponad 80% młodzieży i 5% dorosłych. Kiedy trądzik ostatecznie się zagoi, pozostawia brzydkie skazy zwane bliznami potrądzikowymi. Te stają się trwałe, jeśli nie są leczone na czas. Blizny potrądzikowe są szkodliwe dla ego i osobowości jednostki, dlatego zainwestowano dużo czasu i pieniędzy w badania nad rozwiązaniem tego problemu.

Blizny potrądzikowe są klasyfikowane według rozmiaru, kształtu i wyglądu, są identyfikowane jako Icepick, Boxcar i Rolling. Są również oznaczane jako wczesne lub trwałe na podstawie czasu ich trwania. Wczesne blizny dobrze reagują na miejscowe leki. Trwałe blizny wymagają interwencji chirurgicznej. Obecnie blizny leczy się kombinacjami leków do miejscowej pielęgnacji skóry w połączeniu ze starannie dobranymi zabiegami chirurgicznymi i odnawiania skóry.

Co najmniej pół tuzina zabiegów chirurgicznych jest również wykonywanych w celu naprawy blizn potrądzikowych. Każda z nich ma swoje zalety i pułapki, a chirurg dokładnie zbada wiek, płeć, historię choroby, typ skóry i rodzaj blizny przed wyrażeniem zgody na operację. Omówiono również koszt, ponieważ może być dość drogi.

Kiedy stosuje się wypełniacze skórne, chirurg wstrzykuje w skórę wypełniacze, takie jak pochodne kolagenu i kwasu hialuronowego. Podnosi to podstawę blizny do poziomu normalnej skóry. Procedura „wycinania dziurkacza” jest stosowana w przypadku blizn typu

po lodach i bliznach typu boxcar i polega na wykonywaniu nacięć w skórze za pomocą narzędzia do biopsji punch i zszywaniu razem krawędzi skóry. Nowa blizna goi się, pozostawiając czystą skórę. Odmianą metody wycinania metodą wycinania jest wycięcie stempla z wymianą przeszczepu skóry. Zamiast zszyć skórę po wycięciu, chirurdzy używają przeszczepu skóry do naprawy blizny. Podniesienie stempla jest używane na głębokich bliznach wagonowych, które mają ostre krawędzie i normalnie wyglądające podstawy. Tutaj podstawa blizny jest wycinana i uniesiona na powierzchnię skóry. Szwy i klej służą do łączenia krawędzi ze sobą. Nacięcie podskórne służy do leczenia blizn toczących się i polega na użyciu specjalnej skośnej igły, która jest wprowadzana pod skórę i służy do przecinania wiążącej tkanki w blizny. Powstałe siniaki znikają po około 1 tygodniu. Laserowe odnawianie powierzchni służy do wypalenia górnej warstwy skóry i zredukowania jej do tego samego poziomu, co podstawa blizn.

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Proste środki ostrożności, takie jak unikanie silnego światła słonecznego, stosowanie leków, takich jak tretynoina i alfa-hydroksylowe kwasy, unikanie zrywania strupów, regularne ćwiczenia i kontrola diety, w dużym stopniu zapobiegają bliznom potrądzikowym i oszczędzają wiele wstydu i wydatków.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish