Rady dotyczące trądziku dla osób, które chcą mieć skórę wolną od skazy

Tytuł:
Rady dotyczące trądziku dla osób, które chcą mieć skórę wolną od skazy

Liczba słów:
646

Podsumowanie:
Jeśli poważnie myślisz o rozwiązaniu problemów z trądzikiem, to artykuł stanowi świetny punkt wyjścia. Skuteczne opcje leczenia większości chorób trądzikowych wyjaśnione prostym do zrozumienia językiem laików.

Słowa kluczowe:
trądzik, leczenie trądziku, leki na trądzik, leki, środki zaradcze, blizny, laser, wulgaryzm, trądzik różowaty

Artykuł Treść:
Trądzik to choroba skóry, która dotyka zarówno dorosłych, jak i nastolatków. Występuje, gdy mieszki włosowe lub pory zostają zablokowane. Oleje naturalnie występujące w skórze nie są w stanie odpłynąć i blokują się wewnątrz mieszków włosowych. Wkrótce bakterie zaczynają się rozwijać.

Następnie zaczynają pojawiać się pryszcze zwane zaskórnikami i zaskórnikami. Kiedy uwięziony olej i bakterie pozostają pod skórą, skaza jest określana jako białogłowy. Zaskórnik pojawia się, gdy olej i bakterie są częściowo odsłonięte. Kolor plamki zmienia się na czarny z powodu pigmentacji skóry. Zaskórniki zwykle trwają znacznie dłużej niż zaskórniki, ponieważ drenaż trwa dłużej.

Uważa się, że hormony, dieta, stres i niedobór witamin mogą odgrywać rolę w rozwoju trądziku. Podczas gdy trądzik obejmuje zarówno zaskórniki, jak i zaskórniki, istnieje wiele rodzajów trądziku o różnym nasileniu.

Trądzik pospolity jest najczęstszą formą trądziku i obejmuje wszystko, od zaskórników i zaskórników po cysty. Acne Vulgaris może być łagodny lub umiarkowany, a także ciężki. Do łagodnych i umiarkowanych postaci trądziku pospolitego należą pryszcze ze stanem zapalnym widocznym pod powierzchnią skóry oraz zaskórniki. Mogą również występować małe czerwone guzy, które nie mają „głowy” i są znane jako grudki.

Trądzik pospolity w swojej najcięższej postaci obejmuje zmiany znane jako guzki i cysty. Są one zwykle znacznie większe niż trądzik łagodny lub umiarkowany i mogą być bardziej bolesne. Guzki są zwykle małe i twarde, pod skórą i nie zawierają ropy, podczas gdy cysty. Blizny mogą pojawić się, jeśli Acne Vulgaris nie jest prawidłowo leczony.

Delikatny środek czyszczący i krem z nadtlenkiem benzoilu mogą być skuteczne w leczeniu łagodnych do umiarkowanych postaci trądziku pospolitego. Unikaj nadmiernego mycia; powinno wystarczyć delikatne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem. Pomocne może być również dbanie o to, aby nie dotykać twarzy w ciągu dnia i stosowanie kosmetyków bezolejowych. Należy zachować szczególną ostrożność, próbując „wystrzelić” pryszcze, ponieważ może to spowodować blizny. Grudki (małe czerwone guzki bez głowy) nigdy nie powinny być wyrywane ani ściskane.

Trądzik różowaty można łatwo pomylić z trądzikiem pospolitym i często wydaje się być bardzo podobny. Większość osób cierpiących na trądzik różowaty to osoby dorosłe powyżej 30 roku życia. Czerwona wysypka wraz z guzkami i pryszczami sygnalizuje obecność trądziku różowatego, który zwykle pojawia się na policzkach, nosie, czole i brodzie. W przypadku trądziku różowatego zwykle nie występują zaskórniki. Ten rodzaj trądziku może być dość poważny, ponieważ nieleczony może powodować wzrost nadmiernej ilości tkanki.

Istnieją trzy rodzaje wyjątkowo ciężkiego trądziku; z których wszystko może być oszpecające. Acne Conglobata zwykle pojawia się u mężczyzn zamiast kobiet. Zwykle występuje na tułowiu i kończynach ciała zamiast na twarzy. Osoby zwykle rozwijają tę postać trądziku w wieku od 18 do 30 lat. Może ona pozostawać aktywna przez kilka lat i może być niezwykle trudna do wyleczenia. Dermatolodzy zwykle używają Accutane jako leczenia.

Młodzi mężczyźni czasami doświadczają czegoś, co nazywa się Acne Fulminans. Typowemu trądzikowi może towarzyszyć gorączka i bóle stawów z początkiem Acne Fulminans. W leczeniu tej postaci trądziku można stosować sterydy doustne, a także Accutane.

Kobiety w wieku od 20 do 40 lat mogą doświadczyć czegoś, co nazywa się Pyoderma Faciale. Ten rodzaj trądziku jest zwykle ograniczony do twarzy. W przeciwieństwie do innych form trądziku, ta forma nie utrzymuje się latami; zamiast tego jego obecność jest zwykle ograniczona do jednego roku lub mniej. Może jednak; być bardzo bolesne i oszpecające.

Doskonałym źródłem wysokiej jakości artykułów na temat leczenia trądziku jest http://www.acne.lifestyle-health-news.com

Ciężki i bardzo ciężki trądzik powinien być leczony przez dermatologa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish