Przyczyny trądziku

Tytuł:
Przyczyny trądziku

Liczba słów:
308

Podsumowanie:
Trądzik to choroba skóry spowodowana nadmiernym wydzielaniem tłuszczu w organizmie. Istnieją jednak dostępne sposoby leczenia trądziku i blizn.

Słowa kluczowe:
trądzik, zmiany skórne, przebarwienia skóry, blizny potrądzikowe

Artykuł Treść:
Trądzik jest chorobą zapalną skóry spowodowaną pewne biologiczne różnice w jednostkach włosowo-zasadowych (strukturach skóry składających się z mieszka włosowego i łączącego go gruczołu łojowego) skóry. Najczęstsza postać trądziku zwana „trądzikiem pospolitym” pojawia się zwykle w okresie dojrzewania.

Trądzik jest spowodowany nadmiarem oleju w ludzkim ciele. Gruczoły w skórze wydzielają nadmierną ilość sebum, które blokuje mieszki włosowe, naturalnie łącząc się z martwymi komórkami skóry. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy jedzą dużo tłustych potraw, cierpią na ten problem.

Trądzik wpływa na niektóre części ludzkiego ciała. Niektóre z nich to twarz, ramiona itp. Wydzieliny oleju za zablokowanymi porami tworzą idealne środowisko do niekontrolowanego namnażania się bakterii w skórze. W odpowiedzi skóra zapala się, tworząc widoczną zmianę (trądzik). Na ciele pojawiły się wysypki. Trądzik szczególnie dotyka twarzy, ramion, pleców i klatki piersiowej.

Niektóre zmiany trądzikowe to: czarniawe uniesienia lub bladożółte i / lub małe białawe guzki. Bardziej zapalne wysypki przybierają postać delikatnych obrzęków lub czerwonawych guzków przypominających wrzody. Po ustąpieniu wyprysków mogą pozostać widoczne, nieestetyczne blizny potrądzikowe.

Trądzik występuje często w okresie dojrzewania i jest wynikiem nieprawidłowej odpowiedzi na normalny poziom męskiego hormonu testosteronu. Trądzik pojawia się, gdy hormony są zwiększone z powodu nadmiaru oleju w organizmie. Nie ma jednak sposobu, aby przewidzieć, jak długo potrwa trądzik całkowicie zniknie lub czy kiedykolwiek się powtórzy.

Trądzik dotyka dużego odsetka ludzi na pewnym etapie życia. Oprócz pozostawiania śladów blizn, ma również skutki psychologiczne, powodując stres i depresję. Dlatego trądzik nie powinien być lekceważony i powinien być traktowany z wielką ostrożnością i odpowiedzialnością, aby zapewnić zdrowe życie.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish