Przyczyny trądziku i nowe metody leczenia

Tytuł:
Przyczyny trądziku i nowe metody leczenia

Liczba słów:
419

Podsumowanie:
Zamiast zajmować się tylko bakteriami trądziku, a nawet rolą hormonów w trądziku niektórzy dermatolodzy szukają teraz innego podejścia. Dowiedz się, jak wszystkie trzy przyczyny trądziku współdziałają ze sobą, powodując uszkodzenia, które mogą prowadzić do blizn.

Słowa kluczowe:
przyczyny trądziku, trądziku, blizny potrądzikowe

Artykuł Treść:
Przyczyny trądziku nie są w pełni poznane, ale dermatolodzy z pewnością mają rozwinęły się pod względem wiedzy i metod leczenia. W trakcie tego procesu wiele rzeczy, które uważano za związane z trądzikiem, zostało wykluczonych lub zmodyfikowanych dzięki głębszemu zrozumieniu.

Trądzik może wystąpić w dowolnym momencie życia człowieka. Podczas gdy wiele osób cierpi na trądzik w okresie dojrzewania, brak trądziku nie oznacza, że może się nie rozwinąć w wieku dorosłym. Jednak genetyka odgrywa rolę. Więc jeśli ktoś w Twojej rodzinie ma trądzik, jest większa szansa na jego rozwój.

Ale trądzik nie jest zaraźliwy. W okresie dojrzewania u kobiet miesiączkujących i kobiet w okresie menopauzy występują zmiany hormonalne związane z trądzikiem.

Osoby cierpiące na trądzik mają gruczoły wytwarzające tłuszcz, które są bardziej wrażliwe na regularny poziom testosteronu we krwi. Czasami wytwarza się zbyt dużo testosteronu. Kobiety mają również niewielkie ilości testosteronu, a u niektórych kobiet choroba nadnerczy lub jajników jest przyczyną trądziku, który powoduje nadmierną produkcję tych męskich hormonów.

Testosteron, czyli zwiększona reakcja organizmu na niego, powoduje, że gruczoły łojowe wytwarzają więcej oleju niż powinny. W tym przypadku w grę wchodzą inne czynniki, takie jak nadmierne złuszczanie martwych komórek skóry wyściełających mieszek włosowy, zwężenie mieszków włosowych i nieregularne zlepianie się komórek w mieszkach włosowych. W rezultacie mieszki włosowe zostają zatkane martwymi komórkami skóry i olejem, a otwór pęcherzyka zostaje zablokowany. Nazywa się to zaskórnikiem.

To środowisko sprzyja namnażaniu się bakterii trądzikowej Propionibacterium acnes. Bakteria ta żyje na skórze i jest zwykle nieszkodliwa. Ale ropa i martwe komórki w zatkanych porach są dla niej jak pożywienie, a produkty rozpadu w czasie posiłku tej bakterii drażnią skórę. Jeśli bakterie namnażają się do tego stopnia, że ściana pęcherzyka pęka, mogą rozwinąć się zmiany.

Rola zapalenia w trądziku jest badana, aby uzyskać nowe informacje na temat podejścia do leczenia trądziku. Proces zapalny w skórze może przyciągać cząsteczki, które rozkładają kolagen w skórze. Może to prowadzić do trwałych uszkodzeń – blizn. Zespół badawczy z University of Michigan bada testy metod leczenia, które zmniejszają intensywność odpowiedzi układu odpornościowego na skutki „inwazji trądziku”. Zmniejszając poziom zapalenia, mają nadzieję, że zapobiegną bliznowaceniu potrądzikowemu.

Odniesienia:
1. innovations-report.com/html/reports/medicine_health/report-33149.html

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish