Przyczyny trądziku i jego zapobieganie

Tytuł:
Przyczyny trądziku i zapobieganie mu

Liczba słów:
463

Podsumowanie:
Trądzik można znaleźć w wielu formach. Grudki, które zwykle charakteryzują się małymi różowymi guzkami, bolesnymi w dotyku; Krosty lub pryszcze, zmiany wypełnione ropą, które mogą być czerwone, guzki, które są zmianami umiejscowionymi głęboko w skórze i wreszcie torbiele, prawdopodobnie najbardziej bolesna postać zaburzenia, są zwykle odpowiedzialne za blizny. Czy to nie brzmi zabawnie, prawda? Dobrze, że istnieją sposoby zapobiegania problemowi, ale najpierw musisz zrozumieć, co go powoduje.

Lekarze to …

Słowa kluczowe:
trądzik, leczenie trądziku

Artykuł Treść:
Trądzik można znaleźć w wielu formularze. Grudki, które zwykle charakteryzują się małymi różowymi guzkami, bolesnymi w dotyku; Krosty lub pryszcze, zmiany wypełnione ropą, które mogą być czerwone, guzki, które są zmianami umiejscowionymi głęboko w skórze i wreszcie torbiele, prawdopodobnie najbardziej bolesna postać zaburzenia, są zwykle odpowiedzialne za blizny. Czy to nie brzmi zabawnie, prawda? Dobrze, że istnieją sposoby zapobiegania problemowi, ale najpierw musisz zrozumieć, co go powoduje.

Lekarze nie są pewni dokładnej przyczyny tego zaburzenia, ale wielu uważa, że jest to spowodowane kilkoma różnymi przyczynami. W okresie dojrzewania, zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, wzrost poziomu hormonów zwanych androgenami powoduje powiększenie gruczołów łojowych, a tym samym produkcję większej ilości sebum. Ponadto zmiany hormonalne spowodowane ciążą mogą również powodować tę chorobę skóry. Wydaje się, że genetyka również odgrywa rolę w formacji, co oznacza, że tendencja do jej rozwoju może wynikać z tego, czy twoi rodzice ją mieli, czy nie. Wiadomo również, że kosmetyki zatykające pory i niektóre leki (na przykład lit) jeszcze bardziej pogarszają sytuację.

Co może go pogorszyć? Cóż, na początek tarcie. Pocieranie, nadmierne szorowanie lub opieranie się o skórę, zwłaszcza twarz, może prowadzić do wzrostu. Jednak czekolada i tłuste potrawy nie powodują tego problemu. Ani stres, ani brudna skóra. Miło wiedzieć, że nadal możemy cieszyć się tabliczką czekolady, nie martwiąc się, że pojawi się gigantyczny pryszcz!

Jeśli cierpisz na ten problem, wiedz, że nie jesteś sam. Mogą ją dostać ludzie ze wszystkich grup wiekowych i ras, od nastolatków po dorosłych.

Jest często leczony przez dermatologów, którzy są lekarzami specjalnie przeszkolonymi w pielęgnacji skóry. Chociaż są bardzo dobrzy w leczeniu wszystkich typów, specjalizują się w leczeniu cięższych przypadków. W umiarkowanych przypadkach wizyta u lekarza pierwszego kontaktu powinna wystarczyć. Zatrzymanie blizn, stresu psychicznego i profilaktyka, a także leczenie wcześniej istniejących problemów, to główne cele każdego lekarza. Twój lekarz omówi z Tobą opcje leczenia i czy leki dostępne bez recepty, leki na receptę lub ich kombinacja będą najskuteczniejsze w Twoim konkretnym przypadku.

Nie ma wątpliwości, że jest to żenujące, nie wspominając o brzydkim. Aby uniknąć ponownego wystąpienia, szczególnie jeśli używasz czegokolwiek do leczenia choroby, pamiętaj o wykonaniu kilku kluczowych kroków:

Myj twarz dwa razy dziennie łagodnym środkiem myjącym i nie szoruj zbyt mocno. Staraj się również trzymać z dala od zatykającego pory makijażu i kosmetyków, ponieważ będzie to miało szkodliwy wpływ na twoją skórę. W miarę możliwości unikaj nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, a jeśli musisz wyjść, noś łagodny krem przeciwsłoneczny, aby zapobiec poparzeniom.

Mając na uwadze te wskazówki, w mgnieniu oka powinieneś być na dobrej drodze do uzyskania skóry bez trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish