Przyczyny i sposoby leczenia trądziku

Tytuł:
Trądzik – rodzaje, przyczyny i sposoby leczenia

Liczba słów:
439

Podsumowanie:
Trądzik pospolity, powszechnie określany jako pryszcze, jest chorobą zapalną Skóra. Ten stan jest bardzo powszechny w okresie dojrzewania. Gdy ktoś osiąga wiek dwudziestu lat, zanika lub maleje. Trądzik zaczyna się z powodu zaskórnika, powiększonego mieszka włosowego zatkanego olejem i bakteriami. Zaskórnik jest niewidoczny gołym okiem i znajduje się pod powierzchnią skóry. Kiedy osiągnie odpowiedni stan, rozwija się w stan zapalny. Olej z nart …

Słowa kluczowe:
trądzik pielęgnacja trądzik kuracja pielęgnacja skóry pryszcz naturalne leki przeciwtrądzikowe środki na trądzik

Artykuł Treść:
Trądzik pospolity, potocznie nazywany pryszczami, jest chorobą zapalną skóry. Ten stan jest bardzo powszechny w okresie dojrzewania. Gdy ktoś osiąga wiek dwudziestu lat, zanika lub maleje. Trądzik zaczyna się z powodu zaskórnika, powiększonego mieszka włosowego zatkanego olejem i bakteriami. Zaskórnik jest niewidoczny gołym okiem i znajduje się pod powierzchnią skóry. Kiedy osiągnie odpowiedni stan, rozwija się w stan zapalny. Olej wytwarzany ze skóry pomaga bakteriom rozwijać się w obrzękniętym mieszku włosowym.

Niezapalny akr są dwojakiego rodzaju – zaskórnik zamknięty lub biała głowa i otwarta zaskórnik lub czarna głowa. Istnieją 4 rodzaje trądziku zapalnego –

· Papule – Jest to najłagodniejsza postać, która pojawia się na skórze jako mały, mocny różowy guzek.

· Krost – Są to małe okrągłe zmiany zawierające widoczną ropę. Mogą wydawać się czerwone u podstawy i żółtawe lub białawe w środku.

· Guzek lub torbiel – duże i bolesne, są to ropne zmiany umiejscowione głęboko w skórze. Guzki mogą utrzymywać się przez tygodnie lub miesiące, a zawartość twardnieje w głęboką cystę. Zarówno guzki, jak i cysty często pozostawiają głębokie blizny.

· Acne Conglobata – Ta ciężka infekcja bakteryjna rozwija się głównie na plecach, pośladkach i klatce piersiowej.

Głównymi przyczynami trądziku są hormony, takie jak androgen, wytwarzanie dodatkowego sebum, wypadanie pęcherzyków, bakterie i stany zapalne. Aby zwalczyć trądzik, możesz wykonać następujące kroki –

· Unikaj nadmiernego mycia skóry. Może wysuszać zdrową skórę, podrażniając tym samym miejsca ze skłonnością do trądziku. Nadmierne mycie może również stymulować dodatkową produkcję oleju.

· Unikaj produktów alkoholowych tonizujących skórę. Alkohol jest silnym środkiem ściągającym, który zdziera górną warstwę skóry, powodując, że gruczoły łojowe wytwarzają więcej sebum.

· Nie ściskaj ani nie wybieraj trądziku paznokciami, szpilkami ani żadnymi innymi rzeczami. Zmusza bakterie w głąb skóry i często pozostawia trwałą bliznę potrądzikową.

· Po treningu wymagane jest mycie. Uwięzione w skórze ciepło i wilgoć tworzą idealną pożywkę dla rozprzestrzeniania się bakterii.

· Spożywaj pokarmy bogate w witaminę A, witaminę B-2, witaminę B-3, witaminę E i cynk, takie jak jajka, orzechy, wątroba, mleko, ryby i zielone warzywa liściaste.

· Właściwy sen i życie bez stresu i niepokoju emocjonalnego mogą zmniejszyć trądzik.

· Noś mały makijaż podczas ćwiczeń. Unikaj odzieży wykonanej wyłącznie z nylonu.

Chirurgia laserowa jest często stosowana w celu zmniejszenia blizn pozostawionych po trądziku. Leczenie trądziku kwasem azelainowym, salicylowym, tropikalnymi retinoidami i nadtlenkiem benzoilu jest również powszechne. Wiele osób zaczęło próbować ziołowych metod leczenia trądziku zamiast tradycyjnych leków, używając herbat, olejków i kremów ziołowych.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish