Problemy z trądzikiem skóry głowy – poradnik

Tytuł:
Problemy z trądzikiem skóry głowy – poradnik

Liczba słów:
474

Podsumowanie:
Trądzik skóry głowy i podobne często pojawiają się podczas okresy dużego stresu. Ten podrażniający stan skóry głowy pojawia się zwykle, gdy skóra głowy staje się bardziej przetłuszczona niż zwykle, na przykład gdy włosy nie są tak często myte lub gdy używane są produkty do pielęgnacji włosów zawierające znaczną ilość oleju.

Słowa kluczowe:
trądzik skóry głowy, zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, leczenie trądziku, martwica trądzikowa, blizny potrądzikowe, dermatolog

Artykuł Treść:
Trądzik skóry głowy, najłagodniejsza postać, znana również jako zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, występuje częściej niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Prawie każdy wie, czym jest trądzik i że często pojawia się na twarzy, klatce piersiowej, ramionach i plecach. Ale trądzik pojawia się również na innych częściach ciała i jeśli nie jesteś osobą z trądzikiem w jednym z tych „innych” obszarów, być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy.

Trądzik skóry głowy i podobne do niego często pojawiają się w okresach dużego stresu. Ten podrażniający stan skóry głowy zwykle pojawia się, gdy skóra głowy staje się bardziej przetłuszczona niż zwykle, na przykład gdy włosy nie są tak często myte lub gdy używane są produkty do pielęgnacji włosów zawierające znaczną ilość oleju.

Trądzik na skórze głowy może być bardzo swędzący i dlatego bardzo trudno jest zostawić go w spokoju osobom, które go mają. W najłagodniejszej postaci krosty są małe, chrupiące i obolałe. Pojawiają się głównie na górnej części czoła przy linii włosów. Osoba może mieć tylko kilka krost lub może ich być wiele.

Cięższa postać trądziku na skórze głowy, nazywana trądzikiem nekrotycznym miliaris, charakteryzuje się zapaleniem większych grudek z czarnymi strupami. Ta forma trądziku może pozostawiać blizny, które przypominają te powstałe po ospie wietrznej. Istnieje jeszcze cięższa postać trądziku na skórze głowy, która dotyka głównie dorosłych Afroamerykanów, ale może dotknąć każdego, niezależnie od rasy czy płci. Ten niezwykle rzadki stan jest połączeniem dużych cyst oraz mniejszych krost i grudek, które rosną do bardzo dużych rozmiarów.

lt;bgt; Leczenie trądziku skóry głowy lt;/bgt;

Łagodne formy trądziku skóry głowy można leczyć tak samo, jak większość innych trądzików. Utrzymuj dotknięty obszar w czystości za pomocą produktu zawierającego kwas salicylowy. Pamiętaj jednak, że te produkty mogą powodować nadmierne lt;igt; wysuszenie lt;/igt;, więc używaj tylko na dotkniętych obszarach. Aby uzyskać lepszą kontrolę, nakładaj za pomocą waty lub kulki.

Ponieważ przetłuszczające się włosy są przyczyną trądziku na skórze głowy, konieczne jest stosowanie szamponu przeznaczonego do włosów przetłuszczających się. Produkty do pielęgnacji włosów opracowane specjalnie do leczenia łojotoku były również używane z dużym powodzeniem. A ponieważ wiele osób używa do włosów czegoś więcej niż tylko szamponu, dobrym pomysłem jest sprawdzenie etykiet na wszystkich produktach do pielęgnacji włosów i wprowadzenie niezbędnych zmian.

Nigdy nie próbuj leczyć cięższych postaci trądziku skóry głowy bez uprzedniej konsultacji z dermatologiem lub lekarzem.

Jedną rzeczą, której nie należy stosować w leczeniu trądziku skóry głowy, jest każdy produkt zawierający nadtlenek benzoilu. Dzieje się tak, ponieważ kontakt nadtlenku z włosami może zmienić kolor włosów i sprawić, że będzie wyglądał mniej niż pożądany! Osoby, które mają włosy z teksturą chemiczną (na przykład te z trwałą ondulacją) lub włosy farbowane są najbardziej podatne na problemy z włosami, gdy nadtlenek benzoilu wchodzi w kontakt z włosami.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish