Postęp w medycynie sprawia, że blizny po trądziku należą do przeszłości

Tytuł:
Postępy medyczne sprawiają, że blizny po trądziku należą do przeszłości

Liczba słów:
581

Podsumowanie:
Blizny potrądzikowe są wynikiem trądziku, który może się utrzymywać ludzie lata po tym, jak ich skazy ustąpiły. Teraz, dzięki postępowi technologicznemu i medycznemu, blizny potrądzikowe można przezwyciężyć.

Słowa kluczowe:
trądzik, proaktywny, proaktywny, trądzik, leczenie, uroda, porady, skóra, pielęgnacja

Artykuł Treść:
Dla milionów ludzi na całym świecie blizny potrądzikowe są codziennym przypomnieniem okresu dojrzewania; ten trudny okres, przez który wszyscy muszą przejść i nikt nie chce o nim pamiętać po jego zakończeniu. Jakby nie było to wystarczająco trudne, dojrzewanie może pozostawić kilka blizn po latach, gdy myśleli, że skończyli z tymi wszystkimi irytującymi skazami, które wytworzyły się samodzielnie. Dobra wiadomość jest taka, że teraz, dzięki postępowi medycznemu i technologicznemu, ci od dawna cierpiący ludzie mogą ponownie mieć piękną i gładką skórę.

W 2001 r. Opublikowano indeks różnych rodzajów blizn potrądzikowych, które dotykały ludzi. To poczyniło znaczący postęp w identyfikacji blizn potrądzikowych, a tym samym w leczeniu tych konkretnych blizn. Dzieli się to na trzy główne kategorie lub rodzaje blizn;

Blizny toczące się pojawiają się, gdy tkanka podskórna, która leży tuż pod powierzchnią skóry, zostaje połączona ze sobą. Leczenie tego typu blizn wymaga zerwania przyczepionych włóknistych pasm podskórnych. Blizny na wagonach są owalne lub okrągłe z ostrymi pionowymi krawędziami. Mogą to być blizny płytkie lub bardzo głębokie. Głębsze blizny po bokach będą częściej wymagały leczenia zwanego pełną grubością. Płytsze blizny po bokach mogą być leczone mniej inwazyjnymi zabiegami odnawiania skóry. Blizny po lodach są wąskimi, ostrymi bliznami, które mogą sięgać głęboko i sprawiać, że skóra wydaje się być wielokrotnie nakłuta, jak w przypadku szpikulca do lodu. Laserowe odnawianie powierzchni i dermabrazja są zazwyczaj preferowanymi metodami radzenia sobie z tego typu bliznami.

W łagodniejszych przypadkach istnieje obecnie szeroka gama kremów i balsamów do stosowania miejscowego, które mogą być dość skuteczne w zakrywaniu i naprawianiu płytszych blizn potrądzikowych. Ważną rzeczą do zrobienia jest znalezienie odpowiedniego rodzaju rozwiązania dla konkretnego rodzaju skóry. Lekarz lub dermatolog może być bardzo pomocny w określeniu, jaki rodzaj jest odpowiedni.

Istnieje kilka metod leczenia, które stały się dostępne w ciągu ostatnich kilku lat. Konsultacja z dermatologiem lub podobnym specjalistą pomoże określić, która opcja będzie najlepsza. Wypełniacze skórne to zastrzyki w skórze, które powodują wzrost powierzchni blizn, co nadaje jej równomierny wygląd, w przeciwieństwie do szorstkiego wyglądu wżerowego. W leczeniu blizn toczących się stosuje się nacięcia podskórne. Pod skórę wprowadza się igłę chirurgiczną, która służy do rozrywania przyczepionych pasm włókien podskórnych. Ta operacja jest nieco bardziej inwazyjna i może powodować siniaki w dotkniętym obszarze, które znikają w ciągu około tygodnia. Ostatnia, laserowa resurfacing, to zabieg stosowany przy różnych problemach skórnych, oprócz blizn potrądzikowych. Zasadniczo laser służy do wypalania powierzchniowej warstwy dotkniętego obszaru. Głębokość lasera jest zgodna z głębokością blizny. Gdy leczony obszar goi się, spalona warstwa skóry zostaje zastąpiona świeżą, zagojoną warstwą.

Jeśli rozważasz jedną z tych metod leczenia, ważne jest, aby zbadać, która z nich jest właściwa i najskuteczniejsza. Oczywiście, ponieważ osoby wysoko wyspecjalizowane wykonują te zabiegi, każda z tych procedur może kosztować sporo pieniędzy. Musisz zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Ciebie, a który najbardziej korzystnie wpływa na Twój budżet. Pamiętaj, że dostępnych jest wiele opcji, więc nie bój się poszukać informacji i dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish