Pomaganie nastolatkowi radzić sobie z trądzikiem

Tytuł:
Pomoc nastolatkowi w radzeniu sobie z trądzikiem

Liczba słów:
407

Podsumowanie:
Porada dla rodziców nastolatków, jak radzić sobie z trądzikiem.

Słowa kluczowe:
trądzik, zwalczanie trądziku, leczenie trądziku, leki na trądzik, informacje na temat trądziku

Artykuł Treść:
Trądzik jest częstą chorobą skóry moc radykalnego wpływania na życie nastolatka. Szacuje się, że trądzik cierpi na 85% nastolatków. Chociaż my jako dorośli wiemy, że trądzik minie, jest to małe pocieszenie dla nastolatka, który w rezultacie cierpi z powodu zakłopotania, zmartwienia, utraty pewności siebie, a nawet depresji. Jako rodzice potrzebujemy wsparcia, ale to nie wystarczy. Rodzice muszą udzielić informacji i wskazówek, jak leczyć trądzik. W większości przypadków leczenie może radykalnie zmniejszyć skutki trądziku.

Niestety, trądzik nie ma uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Istnieje wiele rodzajów trądziku, które można leczyć jeszcze większą liczbą metod. Ważne jest, abyś pomógł określić, jakiego typu dziecko doświadcza, aby pomóc w podjęciu odpowiednich decyzji dotyczących kierunku leczenia. Od kiedy byliśmy nastolatkami, opracowywano nowe leki. To, co zadziałało dla nas, może dziś nie działać dla nastolatków. Najlepszą wiadomością jest to, że większość typowych dolegliwości trądzikowych można łatwo opanować, nawet jeśli nie można ich całkowicie wyleczyć.

Twój nastolatek bez wątpienia próbuje wszystkiego, co możliwe, aby kontrolować trądzik. Należy pamiętać, że nawet jeśli nastolatek nie prosi o pomoc, nadal jej chce. Podchodząc do nastolatka, okazuj wsparcie, a nie oskarżanie. Mity na temat tłustej żywności, czekolady lub seksu powodującego trądzik okazały się nieprawdziwe. Nawet omówienie osobistych doświadczeń z trądzikiem może pomóc zminimalizować czynniki stresogenne u Twojego nastolatka i pomóc w „uczłowieczeniu” Ciebie, dzięki czemu będzie mu wygodniej o tym rozmawiać.

Dobrze jest również poinformować nastolatka, że większość nastolatków cierpi na trądzik – nie są sami. Spośród 85% nastolatków dotkniętych trądzikiem, 40% przypadków jest na tyle ciężkich, że wymaga profesjonalnego leczenia przez dermatologa.

Aby uspokoić nastolatka, rozsądnie jest skonsultować się z dermatologiem. Chociaż plamy na skórze nastolatka są najprawdopodobniej trądzikiem, istnieje możliwość, że stan może być inny. Dermatolog może postawić ostateczną diagnozę z jak największą liczbą opcji leczenia.

Jeśli nastolatek wypróbował kilka leków dostępnych bez recepty z niewielkim lub żadnym skutkiem, zachęć go do zasięgnięcia porady dermatologa. Dermatolog może zalecić alternatywną maść, balsam, a nawet lek doustny, dostępny tylko na receptę, aby wyleczyć stan i złagodzić dyskomfort fizyczny.

Co najważniejsze, przypomnij nastolatkowi, że trądzik nie trwa wiecznie. Gdy nastolatek zbliża się do dwudziestki, trądzik powinien stać się przeszłością.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish