Podstawy pielęgnacji skóry trądzikowej

Tytuł:
Podstawy pielęgnacji skóry trądzikowej

Liczba słów:
595

Podsumowanie:
Czy wiesz, jak dbać o skórę, gdy masz ognisko trądziku ? Nieświadomie wiele osób stosuje metody pielęgnacji skóry trądzikowej, które dodatkowo pogarszają ich obecny stan. Weźmy na przykład pogląd, że pacjent musi poważnie wyszorować twarz, aby usunąć brud. Czy to właściwy sposób na pielęgnację skóry trądzikowej? Nie do końca. Oto miarka.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć przyczynę trądziku, zanim dowiesz się, jakie środki do pielęgnacji skóry trądzikowej zastosować. Trądzik nie jest straszny …

Słowa kluczowe:
pielęgnacja skóry trądzikowej, trądzik, pielęgnacja skóry

Artykuł Treść:
Kiedy masz trądzik ognisko, czy wiesz, jak zadbać o swoją skórę? Nieświadomie wiele osób stosuje metody pielęgnacji skóry trądzikowej, które dodatkowo pogarszają ich obecny stan. Weźmy na przykład pogląd, że pacjent musi poważnie wyszorować twarz, aby usunąć brud. Czy to właściwy sposób na pielęgnację skóry trądzikowej? Nie do końca. Oto miarka.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć przyczynę trądziku, zanim dowiesz się, jakie środki do pielęgnacji skóry trądzikowej zastosować. Trądzik nie jest bezpośrednim skutkiem zabrudzenia lub nieczystości. Jednak problemy z trądzikiem nasilają się, gdy brud miesza się z łojem i innymi resztkami skóry, tworząc mieszaninę, która może osadzać się w ropie krost.

Z medycznego punktu widzenia trądzik jest spowodowany wieloma czynnikami wewnętrznymi organizmu, takimi jak słaby układ odpornościowy i pokarmowy, osłabiony wewnętrzny system detoksykacji i stres. Wpływy zewnętrzne, takie jak czynniki pogodowe, zanieczyszczenia, wilgoć i bakterie rozwijające się na ludzkiej skórze przyczyniają się do zaostrzenia trądziku. Ostatecznie wszystkie te czynniki mogłyby nie wywołać skutecznego trądziku, gdyby nie „P acnes”, które trawią nadmiar sebum. Efekt skutkuje stanem zapalnym, obrzękiem i bólem.

Samo wskazanie przyczyny trądziku nie jest łatwe. Najlepiej zasięgnąć pomocy dermatologa, który pomoże ustalić przyczynę trądziku i zaleci odpowiednie leczenie trądziku. Niezależnie od tego istnieje kilka wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji skóry trądzikowej, o których powinieneś wiedzieć.

Pierwszym krokiem do dobrej pielęgnacji skóry trądzikowej jest zminimalizowanie wydzielania sebum do poziomu zapewniającego utrzymanie normalnej skóry. Jednak w większości przypadków, aby leczyć trądzik, należy zrobić więcej.

Jeśli przetłuszczanie się skóry utrzymuje się, najlepiej jest pozostawić otwarte pory. Zasada tej pielęgnacji trądzikowej polega na uwolnieniu zatorów w porach i ich wypłukaniu. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest umycie twarzy wyjątkowo gorącą wodą. Powtórz tę procedurę, aby odstraszyć bakterie skórne.

Zaleca się również, aby nie myć twarzy żarliwie silnymi peelingami lub środkami myjącymi. W ten sposób możesz tylko pogorszyć nasilenie trądziku. Właściwie wystarczy delikatne mycie twarzy dwa razy dziennie.

Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej, wybierz te, które najlepiej Ci odpowiadają. Wybierz produkt do pielęgnacji trądziku, który delikatnie usuwa tłuszcz i brud, nie pozostawiając skóry suchej i podrażnionej. W rzeczywistości łagodna pielęgnacja trądziku działa najlepiej w przypadku wszystkich rodzajów skóry. Będzie to wymagało pewnych prób iw konsekwencji pewnych błędów.

Najlepiej jest najpierw zaufać zaleceniom dermatologa. Jeśli zalecany przez niego produkt nie działa, przejdź na inne produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej. W ten sposób eksperymentujesz z produktami do pielęgnacji trądziku, które mogą Ci najbardziej odpowiadać. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas pierwszych aplikacji używaj niewielkich ilości na małej powierzchni, aby w najlepszym razie ograniczyć uszkodzenia.

Unikaj także środków myjących na bazie alkoholu, ponieważ mogą one jedynie wysuszyć skórę. Sucha skóra jest bardziej podatna na poważne wybuchy trądziku. Z drugiej strony, zminimalizuj stosowanie produktów na bazie oleju, ponieważ same w sobie mogą dodawać się do istniejącej wcześniej zawartości oleju w skórze. W każdym razie chory na trądzik musi unikać stosowania kosmetyków, jakkolwiek mogą się one wydawać beztłuszczowe.

Właściwe metody pielęgnacji skóry trądzikowej mogą pomóc w rozwiązaniu problemów z trądzikiem. Dobra dieta i nawyki związane ze stylem życia to inne środki, które możesz zastosować, aby skóra była lepiej promienna. Powodzenia!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish