Pigułki antykoncepcyjne mogą pomóc w leczeniu trądziku – dowiedz się, jak to zrobić

Tytuł:
Pigułki antykoncepcyjne mogą pomóc w leczeniu trądziku – wiedzieć, jak

Liczba słów:
479

Podsumowanie:
Dowiedz się, w jaki sposób niektóre pigułki antykoncepcyjne są skuteczne w blizny potrądzikowe, leczenie i kontrola trądziku

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku, trądzik, blizny, antykoncepcja, tabletki antykoncepcyjne, doustne środki antykoncepcyjne, pigułki antykoncepcyjne yasmin, plaster antykoncepcyjny ortho evra, Ortho tri-cyclen antykoncepcyjne, pigułki antykoncepcyjne Lybrel

Treść artykułu:
Wiele młodych kobiet, które szukają metod leczenia trądziku i antykoncepcji, zwykle szuka tabletek antykoncepcyjnych, aby zabić dwa ptaki z kamieniem. Dla niektórych może być zaskakujące, że niektóre tabletki antykoncepcyjne są bardzo skuteczne w kontrolowaniu trądziku i w wielu przypadkach znacznie go leczą. Pigułki antykoncepcyjne znacznie kontrolują wytwarzanie sebum.

Co to jest trądzik?
Trądzik jest przewlekłą chorobą mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Trądzik charakteryzuje się czarnymi główkami, ogniskami pryszczów, cystami, zakażonymi ropniami i (czasami) bliznami. Trądzik jest wynikiem zapalenia gruczołów łojowych i mieszków włosowych skóry powodujących pryszcze i krosty.

Gruczoły łojowe (gruczoły tłuszczowe znajdujące się w mieszkach włosowych w całym ciele, które wydzielają olej do włosów i otaczającej skóry i wydzielają sebum) występujące w wielu częściach ciała, które wytwarzają sebum. Kiedy produkcja łoju wzrasta, blokuje on gruczoły łojowe, co powoduje, że łój wypełniający gruczoł staje się balonem. Nazywa się to ogólnie trądzikiem. Jeśli produkcja łoju spada, trądzik też i odwrotnie

Jak tabletki antykoncepcyjne działają na trądzik?
Androgen to hormony grupowe, znane również jako męskie hormony w organizmie, które są odpowiedzialne za nadmierną produkcję sebum. Pigułki antykoncepcyjne znacznie kontrolują hormony androgenowe. Aktywność hormonów androgenów w gruczołach łojowych zwiększa lub zmniejsza produkcję sebum. Kiedy hormony androgenów zwiększają się w gruczołach łojowych, produkuje więcej sebum i pojawia się w postaci trądziku. Ta aktywność jest silnie obserwowana u nastolatków i młodych dorosłych, szczególnie w wieku od 12 do 24 lat, kiedy doświadczają wielu zmian fizycznych.

Należy jednak zauważyć, że dostępne są głównie dwa rodzaje tabletek antykoncepcyjnych. Jedną z nich jest pigułka zawierająca tylko progestagen (POP), a drugą jest pigułka złożona (zawierająca progestagen i hormony estrogenowe). Te złożone pigułki antykoncepcyjne mają różne poziomy kombinacji progestyny i estrogenu. Estrogeny mogą mieć postać etynyloetradiolu. W rzeczywistości jest to etynyloetradiol, który kontroluje poziom hormonów androgenów w gruczołach łojowych.

W 1997 roku Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła niskodawkową pigułkę antykoncepcyjną Ortho Tri-cyclen do stosowania w leczeniu trądziku. Kontroluje produkcję hormonów androgenów w gruczołach łojowych, a tym samym znacznie ogranicza pojawianie się trądziku.

Pomimo tego, że pigułki antykoncepcyjne działają skutecznie w leczeniu trądziku, z pewnością nie zaleca się osobom nieaktywnym seksualnie i nastolatkom stosowania ich jako środka leczenia trądziku, chyba że najpierw skonsultują się z lekarzem lub lekarzem.

Możesz również odwiedzić stronę http://www.mybirthcontrolstore.com, aby dowiedzieć się więcej o ogólnych informacjach na temat pigułek antykoncepcyjnych. Powyższy artykuł zawiera ogólne informacje na temat możliwości leczenia trądziku za pomocą tabletek antykoncepcyjnych i nie należy go traktować jako porady lekarskiej. Jeśli tak jest, skonsultuj się z lekarzem lub lekarzem w celu leczenia.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish