Pielęgnacja trądziku dla dorosłych

Tytuł:
Trądzik dla dorosłych

Liczba słów:
392

Podsumowanie:
Około 20% przypadków trądziku leczonych w Stanach Zjednoczonych dotyczy dorosłych.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, najczęściej zadawane pytania, trądzik, trądzik, trądzik, najczęściej zadawane pytania, pryszcze, pryszcze

Treść artykułu:
Dla wielu dorośli, to, co uważano za nastoletnią dolegliwość, trwa nadal do dwudziestki i trzydziestki. W przypadku innych dorosłych cierpiących na trądzik epidemie zaczęły się dopiero po ukończeniu dwudziestki.

Przyczyny trądziku dorosłych są różne i mogą być jedną z następujących chorób lub ich kombinacją.

Stres

Do niedawna trądzik związany ze stresem był mitem. Naukowcy zaczynają teraz rozumieć związek między stresem a trądzikiem. W przypadku osób dorosłych cierpiących na trądzik stres jest uważany za główną przyczynę wyprysków po okresie dojrzewania.

Kiedy jesteśmy narażeni na stresujące sytuacje, mózg uruchamia centralny układ nerwowy, który z kolei wysyła sygnały do reszty ciała w ramach prymitywnej reakcji walki lub ucieczki. Częścią tej odpowiedzi jest uwalnianie hormonów z naszych nadnerczy i wydzieliny tłuszczowe z gruczołów łojowych, które znajdują się pod skórą.

Zarówno nierównowaga hormonalna, jak i wydzieliny tłuszczu, które mogą zatykać pory, są znanymi przyczynami wybuchów trądziku.

Brak równowagi hormonalnej

Brak równowagi hormonalnej jako przyczyna trądziku dorosłych dotyka głównie kobiety. Brak równowagi występujący podczas cyklu miesiączkowego kobiety lub w wyniku ciąży może prowadzić do wybuchów trądziku.

Są dorośli mężczyźni, którzy zgłaszają comiesięczne epizody trądziku. Chociaż mężczyźni oczywiście nie miesiączkują, uważa się, że mężczyźni mogą mieć cykle hormonalne podobne do kobiet.

Spożycie kawy Dorośli mają tendencję do spożywania większej ilości kawy niż nastolatki. Kofeina zawarta w kawie i herbacie wspomaga produkcję kortyzolu, znanego również jako hormon stresu. Jak wspomniano, zaburzenia równowagi hormonalnej są znanymi przyczynami trądziku dorosłych.

Palenie

Chemikalia wprowadzane do organizmu podczas palenia papierosów ograniczają krążenie krwi w komórkach skóry, hamując zdolność skóry do gojenia się i regeneracji. Toksyny uwalniane w dymie papierosowym mogą zatykać pory i sprzyjać rozwojowi bakterii w porach, z których wszystkie przyczyniają się do trądziku dorosłych.

Dziedziczność

Ostatnie badania wykazały, że ludzie są bardziej narażeni na trądzik dorosłych, jeśli mają w rodzinie osoby cierpiące na trądzik dorosłych.

Środowiskowe Warunki pracy, które narażają skórę na wysoki poziom zanieczyszczeń, substancji drażniących lub wilgoci, mogą prowadzić do wzrostu trądziku dorosłych.

Kosmetyki

• Słabo sformułowane kosmetyki, które są ciężkie lub tłuste, mogą zatykać pory skóry, zatrzymując bakterie, brud i oleje, powodując trądzik u dorosłych. Pokrycie trądziku makijażem może pogorszyć stan.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish