Pielęgnacja skóry trądzikowej

Tytuł:
Pielęgnacja skóry trądzikowej

Liczba słów:
417

Podsumowanie:
Skóra tłusta jest zawsze skłonna do trądziku. Dowiedz się, jak leczyć trądzik za pomocą leków kontrolujących nadmierną aktywność gruczołów łojowych, zaburzenia równowagi hormonalnej, a nawet stres.

Słowa kluczowe:
Trądzik, pryszcze, pryszcze, leczenie trądziku, trądzik w ciąży, końcówki trądziku, trądzik dorosłych, trądzik młodzieńczy, pielęgnacja skóry.

Artykuł Treść:
Trądzik nie ogranicza się do nastolatków i osób w okresie dojrzewania, występuje również u dorosłych iu kobiet głównie w okresie ciąży. Trądzik często charakteryzuje się występowaniem pryszczów i wyprysków na całej skórze w dużych ilościach, często widocznych na twarzy i plecach. Jest to spowodowane nadmierną aktywnością gruczołów łojowych lub gruczołów wydzielających ropę. Kiedy łączy się z martwymi komórkami skóry, hormonami i bakteriami, substancje oleiste są uwięzione w porach i powodują obrzęk. Grudki często mają koronę w postaci białej lub czarnej głowy lub nawet czerwonych guzków, które są bardzo delikatne. Trądzik, jeśli nie jest leczony na czas, może nawet prowadzić do blizn. Niektóre trądzik wnikają tak głęboko w skórę, że tworzą guzki i cysty, pozostawiając blizny, które mogą nie zniknąć nawet po wygojeniu. Trądzik może być spowodowany stresem, zmęczeniem i kosmetykami, a nawet wilgocią, chociaż do tej pory nic nie zostało udowodnione.

lt;bgt; Co robić i czego nie robić na skórze ze skłonnością do trądziku: lt;/bgt;

Profesjonalna kuracja jest najlepsza na trądzik, im wcześniej wykonany zabieg, tym lepiej. Dobry lekarz będzie w stanie leczyć leki na trądzik, kontrolując nadczynność gruczołów łojowych, zaburzenia równowagi hormonalnej, a nawet stres.

Dobrze jest nie ściskać ani nie łamać pryszczów i trądziku, ponieważ doprowadzi to do rozprzestrzenienia się infekcji i może spowodować obrzęk okolicy, a nawet trwałe blizny.

Nie zaleca się również stosowania kosmetyków tłustych, ponieważ skóra trądzikowa jest już wystarczająco tłusta, więc stosowanie takich kosmetyków będzie się do tego przyczyniać. Zamiast stosować kosmetyki tłuste, lepiej sięgnąć po kosmetyki na bazie wody, które mogą być mniej szorstkie. Zawsze dobrze jest zmywać makijaż na noc, jeśli pozostawienie go na całą noc może spowodować podrażnienie skóry.

Skórę ze skłonnością do trądziku należy pielęgnować, delikatnie myjąc i osuszając. Należy unikać energicznego szorowania, ponieważ tylko pogarsza stan, a nawet może zablokować pory.

Zalecane jest regularne mycie szamponem, ponieważ może zmniejszyć pojawianie się pryszczów na czole, warto unikać produktów do włosów, takich jak żele i pomady, ponieważ są one tłuste.

Należy stosować kosmetyki, które nie są komedogenne. Trądzik może czasami powodować nadwrażliwość skóry, dlatego można stosować filtry przeciwsłoneczne, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Dobrze jest unikać opalania, ponieważ nie może to uczynić skóry jaśniejszą.

Produkty dostępne bez recepty zawierające kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu mogą powstrzymać łagodny trądzik.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish