Pielęgnacja skóry trądzikowej – jak usunąć wstydliwe wypryski

Tytuł:
Pielęgnacja skóry trądzikowej – jak usunąć te wstydliwe wypryski

Liczba słów:
607

Podsumowanie:
Ludzie wszystkich ras i grup wiekowych chorują na trądzik. Występuje najczęściej u nastolatków i młodych dorosłych. U około 85 procent osób w wieku od 12 do 24 lat rozwija się to zaburzenie. Prawie 17 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na trądzik, co czyni go najczęstszą chorobą skóry.

U większości ludzi trądzik ma tendencję do zmniejszania się do trzydziestki; Jednak niektóre osoby po czterdziestce i pięćdziesiątce nadal mają ten problem ze skórą.

Pamiętam, jak sam łapałem trądzik …

Słowa kluczowe:
pielęgnacja skóry trądzikowej, pielęgnacja skóry, leczenie trądziku

Treść artykułu:
Trądzik zapadają na ludzi wszystkich ras i w każdym wieku. Występuje najczęściej u nastolatków i młodych dorosłych. U około 85 procent osób w wieku od 12 do 24 lat rozwija się to zaburzenie. Prawie 17 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na trądzik, co czyni go najczęstszą chorobą skóry.

U większości ludzi trądzik ma tendencję do zmniejszania się do trzydziestki; Jednak niektóre osoby po czterdziestce i pięćdziesiątce nadal mają ten problem ze skórą.

Pamiętam, jak sam miałam trądzik. Czy to było denerwujące. I na pewno zrujnowało mi życie towarzyskie, to na pewno. Nie ma nic bardziej wstydliwego niż publiczne wyjście z trądzikiem na twarzy. Wiesz, że ludzie się na ciebie gapią. Wiesz, że nie chcą się do ciebie zbliżać z powodu tych brzydkich śladów na twojej twarzy. Myślę, że myślą, że to jest zaraźliwe, co wcale nie jest prawdą. To dobry sposób na szybką utratę przyjaciół.

Więc jak pozbyłem się trądziku? Cóż, zanim będziesz mógł oczyścić swoją skórę, powinieneś dokładnie wiedzieć, kim jest wróg i z czym walczysz. Oto podsumowanie dla Ciebie i kilka naprawdę uczciwych rozwiązań. U mnie zadziałało i u Ciebie też.

Co to jest trądzik?

Trądzik jest schorzeniem wynikającym z działania hormonów na gruczoły łojowe skóry (gruczoły łojowe), które prowadzi do zatykania porów i wybuchów zmian zwanych potocznie pryszczami lub pryszczami. Zmiany trądzikowe zwykle występują na twarzy, szyi, plecach, klatce piersiowej i ramionach.

Chociaż dziedziczność może być przyczyną tego problemu, jest bardziej związana z poziomem hormonów i tym, jak dbasz o skórę (np. Zbyt mocne pocieranie skóry spowoduje to). Często wini się czekoladę i tłuste potrawy, ale wydaje się, że mają one niewielki wpływ na rozwój i przebieg trądziku u większości ludzi. Dodatkowo brudna skóra nie powoduje trądziku ani stresu.

Jak leczy się trądzik?

Możesz kupić lek bez recepty (OTC), skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem (dermatologiem).

Leki dostępne bez recepty (OTC)

Nadtlenek benzoilu, rezorcynol, kwas salicylowy i siarka to najczęściej stosowane miejscowo leki OTC stosowane w leczeniu trądziku. Miejscowe leki OTC są dostępne w wielu postaciach, takich jak żel, balsam, krem, mydło lub wacik.

Leki miejscowe na receptę

Kilka rodzajów miejscowych leków na receptę obejmuje nadtlenek benzoilu, tretynoinę, adapalen i kwas azelainowy.

U niektórych osób stosowanie miejscowych leków na receptę wywołuje skutki uboczne, w tym kłucie, pieczenie, zaczerwienienie, łuszczenie się, łuszczenie się lub przebarwienia skóry.

Leki doustne na receptę

Uważa się, że doustne antybiotyki pomagają kontrolować trądzik, hamując rozwój bakterii i zmniejszając stan zapalny. Przykładami są klindamycyna, erytromycyna, siarka lub izotretynoina. Niektórzy ludzie odczuwają skutki uboczne podczas przyjmowania tych antybiotyków, takie jak zwiększona skłonność do oparzeń słonecznych, rozstrój żołądka, zawroty głowy lub oszołomienie, zmiany koloru skóry i suchość skóry.

Inne terapie

Istnieją terapie lazerskie w rzadkich, poważnych przypadkach i są bezpieczne i naturalne leki ziołowe, które działają jak leki dostępne bez recepty, ale często mają mniej skutków ubocznych.

Jak osoby z trądzikiem powinny dbać o swoją skórę?

* Delikatnie czyść skórę łagodnym środkiem czyszczącym 3 lub 4 razy dziennie.
* Unikaj częstego obchodzenia się ze skórą.
* Ogol się ostrożnie.
* Unikaj oparzeń słonecznych lub opalenizny.
* Używaj kosmetyków nietłustych.

Podsumowując, istnieje wiele metod leczenia problemów ze skórą trądzikową. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie masz pewności, co zrobić. Wypróbuj niektóre z sugestii wymienionych tutaj. W mgnieniu oka będziesz lepiej wyglądać, czuć się lepiej i wrócisz tam, ciesząc się życiem towarzyskim, przyjaciółmi i rodziną o wiele bardziej.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish