Pielęgnacja skóry trądzikowej 8 prostych wskazówek do naśladowania

Tytuł:
Pielęgnacja skóry trądzikowej: 8 prostych wskazówek do naśladowania

Liczba słów:
540

Podsumowanie:
Powszechnie wpływa na stan skóry osób w wieku od 12 do 24 lat to choroba zwana trądzikiem. Przyczyna trądziku jest trudna do ustalenia. Jednak jako przyczynę większości wybuchów trądziku wskazuje się nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych.

Jednostki włosowo-łojowe to połączenie mieszków włosowych i gruczołów łojowych skóry. Z wyjątkiem powierzchni dłoni i podeszew stóp, w tkance skóry całego ciała znajdują się jednostki włosowo-łuskowe. Są odpowiedzią …

Słowa kluczowe:
pielęgnacja skóry trądzikowej, trądzik, leczenie trądziku, środki na trądzik, środki na trądzik, naturalne środki na trądzik, zapobieganie trądzikowi

Treść artykułu:
Powszechnie dotykająca stan skóry osób w wieku od 12 do 24 lat to choroba zwana trądzikiem. Przyczyna trądziku jest trudna do ustalenia. Jednak jako przyczynę większości wybuchów trądziku wskazuje się nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych.

Jednostki włosowo-łojowe to połączenie mieszków włosowych i gruczołów łojowych skóry. Z wyjątkiem powierzchni dłoni i podeszew stóp, w tkance skóry całego ciała znajdują się jednostki włosowo-łuskowe. Odpowiadają za wydzielanie tłustej substancji zwanej sebum. Jednak z powodu wielu czynników (np. Nierównowagi hormonalnej, stresu i naturalnego stanu skóry) gruczoły łojowe mogą wytwarzać więcej sebum niż zwykle. Kiedy to nastąpi, nadmiar oleju zatyka pory skóry. Proces ten wywołuje infekcję bakteryjną i stymuluje reakcję układu odpornościowego. W końcu dochodzi do zapalenia trądzikowego.

Trądzik może zaatakować każdy rodzaj skóry. Tłusta skóra jest najbardziej podatna na trądzik. Z drugiej strony sucha skóra może nie być tak podatna, ale zimą mogą wystąpić poważne epidemie. Skóra normalna jest równie podatna na trądzik, ale stopień jego nasilenia może być mniejszy.

Obecnie trądzik nie jest jeszcze całkowicie uleczalny, ale można go leczyć kilkoma metodami pielęgnacji skóry trądzikowej. Wiele osób szuka pomocy miejscowych leków, które są nakładane na powierzchnię skóry. Jednak stosowanie produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej, takich jak „płatki na paski porów”, może usunąć zaskórniki i zaskórniki, ale nie będzie miało żadnego wpływu na wytwarzany nadmiar sebum.

Niemniej jednak, aby zaradzić i zapobiegać, najlepiej jest zastosować 8 następujących prostych wskazówek:

1. Należy przestrzegać zdrowej, dobrze zbilansowanej diety. Dlatego pokarm musi zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których organizm potrzebuje do wydajnego funkcjonowania.

2. Pij dużo płynów, takich jak woda, soki. Zminimalizuj spożycie napojów gazowanych.

3. Nie zaleca się makijażu.

4. Umyj twarz łagodnym mydłem i wodą. Logika polega na tym, aby nie usuwać brudu (jak postrzega większość osób dotkniętych trądzikiem), ale usunąć zatyczki z porów skóry, które mogą być kombinacją martwych komórek skóry, bakterii i stwardniałego łoju. Chociaż brud nie jest tak naprawdę przyczyną trądziku, może przyczynić się do dalszej infekcji poprzez interakcję z resztkami i cząsteczkami skóry oraz dodatkowym olejem w skórze.

5. Do usuwania nadmiaru oleju używaj miejscowych płatków oczyszczających, które mogą zawierać jeden z następujących składników lub ich kombinację: kwas salicylowy, siarkę i nadtlenek benzoilu. Innym sposobem na zminimalizowanie obecności dodatkowego sebum w skórze jest mycie twarzy najgorętszą wodą, jaką możesz wytrzymać.

6. Zminimalizuj użycie ostrych środków czyszczących i używaj produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej, które delikatnie złuszczają. Nie szoruj energicznie dotkniętych obszarów.

7. Jeśli masz brudne ręce, nie dotykaj twarzy.

8. Jeśli masz długie włosy, związaj je tak, aby nie dotykały twarzy. Jest to szczególnie ważne, gdy jest gorąco i spociłeś się.

Profilaktyczna pielęgnacja skóry trądzikowej jest tak samo ważna, jak samo leczenie trądziku. Dzięki profilaktyce przynajmniej wiesz, jak upewnić się, że problem z trądzikiem nie eskaluje i nie rozprzestrzenia się na większy zainfekowany obszar.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish