Pielęgnacja skóry na trądzik

Tytuł:
Pielęgnacja skóry na trądzik

Liczba słów:
517

Podsumowanie:
Jednym z najlepszych sposobów na kontrolowanie trądziku jest utrzymanie zdrowia skóry. Oznacza to utrzymanie skóry w czystości i ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami słonecznymi i szorstkimi kosmetykami.

Słowa kluczowe:
trądzik, leki przeciwtrądzikowe

Artykuł Body:
Dbanie o skórę jest ważne dla dobrego zdrowia i urody, ale szczególnie jeśli mają skłonność do trądziku. Jednym z najlepszych sposobów na kontrolowanie trądziku jest maksymalne utrzymanie zdrowia skóry. Oznacza to utrzymanie skóry w czystości i ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami słonecznymi i szorstkimi kosmetykami.

Oczyszczanie skóry

Myj twarz dwa razy dziennie delikatnym mydłem lub specjalnym środkiem do mycia skóry trądzikowej, używając delikatnych, okrężnych ruchów opuszkami palców. Nie szoruj, ponieważ może to zaostrzyć trądzik. Zwilżyć twarz ciepłą wodą, a następnie nałożyć środek myjący od linii włosów po szyję. Spłucz dużą ilością wody i osusz miękkim ręcznikiem.

Osoby ze szczególnie tłustą skórą mogą wymagać użycia środka ściągającego, ale muszą być one wolne od alkoholu i używane ostrożnie. Nakładaj go tylko na najbardziej tłuste partie twarzy i natychmiast przerwij stosowanie w przypadku podrażnienia skóry. Jeśli czujesz, że potrzebujesz środka ściągającego, zamiast tego możesz potrzebować wizyty u dermatologa.

Pielęgnacja włosów jest również ważna – szampon dwa razy w tygodniu lub tak często jak codziennie, trzymając szampon jak najdalej od twarzy.

Chroń swoją skórę przed słońcem

Opalenizna może wysuszyć skórę, sprawiając, że trądzik będzie mniej widoczny, ale jest to tylko tymczasowe. Gdy Twoja skóra przyzwyczai się do ekspozycji na słońce, trądzik ponownie się zaostrzy. W międzyczasie ryzykujesz uszkodzenie skóry, które może spowodować przedwczesne starzenie i raka skóry. Wiele leków na trądzik powoduje, że skóra staje się bardziej wrażliwa na światło słoneczne i bardziej podatna na pieczenie. Bez względu na pogodę na zewnątrz należy nosić krem przeciwsłoneczny na twarzy i każdej odsłoniętej skórze.

Wybierz makijaż z pielęgnacją

Najlepszym wyborem do pielęgnacji skóry trądzikowej jest całkowity brak makijażu. Ale jeśli czujesz, że musisz nosić makijaż, wybierz produkty oznaczone jako niekomedogenne – to oznacza, że nie zatykają twoich porów. Należy pamiętać, że te produkty mogą nadal powodować trądzik u niektórych osób. Przede wszystkim unikaj makijażu na bazie olejków. Przeczytaj uważnie etykiety i używaj ich oszczędnie.

Golenie

Wypróbuj zarówno elektryczne maszynki do golenia, jak i maszynki do golenia, aby zobaczyć, które powodują najmniejsze podrażnienia przebarwień skóry. Zawsze używaj ostrego ostrza w maszynce do golenia – wymieniaj ostrze co 2 lub 3 golenia. Być może będziesz musiał golić się wokół skaz, aby ich uniknąć. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem jak najbardziej zmiękczyć brodę ciepłą wodą i kremem do golenia. Jeśli Twoja skóra jest pokryta wypryskami, być może najlepiej jest zrezygnować z golenia tego dnia.

Bez dotykania

Jak kuszące, jak może być wyciskanie pryszczów, nie rób tego! To powoduje więcej kłopotów, ponieważ rozprzestrzenia bakterie powodujące pryszcze. Może również prowadzić do trwałych blizn.

Staraj się unikać dotykania twarzy tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ ręce noszą brud, olej i zarazki.

Możesz mieć pewność, że trądzik można opanować. Leki znacznie przyczynią się do oczyszczenia skóry z trądziku. Twoim zadaniem jest jak największe wspomaganie procesu gojenia poprzez dobrą pielęgnację skóry.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish