Pielęgnacja skóry i trądzik

Tytuł:
Pielęgnacja skóry i trądzik

Liczba słów:
375

Podsumowanie:
Proste techniki pielęgnacji skóry w celu uniknięcia trądziku. Łatwy do zrozumienia przewodnik po skórze bez trądziku. Świetne wskazówki dla wszystkich cierpiących na trądzik.

Słowa kluczowe:
Pielęgnacja skóry przeciwtrądzikowej, pielęgnacja skóry, przeciwtrądzikowa, pielęgnacja skóry trądzikowej, pielęgnacja trądziku, techniki pielęgnacji skóry, środek myjący, pielęgnacja makijażu trądzikowego.

Artykuł Treść:
Jak można uniknąć infekcji trądzikowych za pomocą prostych technik pielęgnacji skóry?

Czy wiesz, że stosując kilka prostych technik pielęgnacji skóry, możesz uniknąć problemu trądziku? Oto te techniki. Postępuj zgodnie z tymi sugestiami i trzymaj się z dala od trądziku.

Regularnie myj twarz

Myj twarz łagodnym środkiem myjącym trzy razy dziennie. Umyj twarz także po ciężkich ćwiczeniach. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre osoby z trądzikiem próbują powstrzymać epidemie i produkcję oleju, szorując skórę za pomocą silnych mydeł z detergentem i szorstkich płatków szorujących. Chociaż szorowanie nie poprawi trądziku; może to pogorszyć problem. Co ważne, nie zapomnij spłukać skóry po umyciu.

Golenie i trądzik

Osoby z trądzikiem mogą używać maszynki elektrycznej lub bezpiecznej, która jest dla nich wygodniejsza. Faceci używający maszynki do golenia powinni używać ostrego ostrza. Przed nałożeniem kremu do golenia powinni dokładnie zmiękczyć brodę wodą z mydłem. Można uniknąć zadrapań, goląc się lekko i tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Nie dotykaj często skóry

Osoby, które ściskają, dłubią lub popękają pryszcze, mają blizny lub ciemne plamy na twarzy. Powinni również unikać pocierania i dotykania zmian skórnych.

Unikaj oparzeń słonecznych i opalenizny

Wiele leków stosowanych w leczeniu trądziku może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia oparzeń słonecznych. Oparzenie słoneczne, które powoduje zaczerwienienie skóry, lub opalenizna, która przyciemnia skórę, może sprawić, że przebarwienia będą mniej widoczne, a skóra będzie bardziej sucha. Ale te korzyści są tylko tymczasowe. Ponadto istnieje znane ryzyko nadmiernej ekspozycji na słońce, takie jak szybsze starzenie się skóry. Istnieje również ryzyko zachorowania na raka skóry.

Wskazówki dotyczące wyboru makijażu

Jeśli leczysz trądzik, musisz zmienić niektóre używane kosmetyki. Kosmetyki, których używasz, nie powinny zawierać oleju. Trudno będzie równomiernie rozprowadzić podkład w pierwszych tygodniach kuracji. Dzieje się tak, ponieważ skóra staje się czerwona lub łuszcząca się po miejscowym zastosowaniu tretynoiny lub nadtlenku benzoilu. Produkty do włosów przetłuszczających się mogą ostatecznie rozprzestrzenić się na czole i spowodować zamknięte zaskórniki. Dlatego zaleca się stosowanie produktów oznaczonych jako niekomedogenne. U niektórych osób nawet te produkty mogą powodować trądzik. Dlatego należy zadbać o makijaż.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish