Pielęgnacja skóry dla dorosłych kobiet z trądzikiem

Tytuł:
Pielęgnacja skóry dorosłych kobiet z trądzikiem

Liczba słów:
390

Podsumowanie:
Trądzik dotyka około 25% mężczyzn i 50% kobiet w niektórych w ich dorosłym życiu. Leczenie trądziku może być trudne dla niektórych kobiet, które chcą również zwrócić uwagę na nawilżenie skóry.

Trądzik u kobiet może być spowodowany wieloma różnymi czynnikami. Niektóre są łatwe do rozgryzienia. Stosowanie ciężkich kosmetyków może wywołać trądzik. Teraz jest to po prostu naprawione. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowych kosmetyków, które nie są komedogenne, co oznacza, że nie zatykają porów. Również znaleziony w …

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Trądzik dotyka około 25% mężczyzn i 50% kobiet w pewnym momencie ich dorosłe życie. Leczenie trądziku może być trudne dla niektórych kobiet, które chcą również zwrócić uwagę na nawilżenie skóry.

Trądzik u kobiet może być spowodowany wieloma różnymi czynnikami. Niektóre są łatwe do rozgryzienia. Stosowanie ciężkich kosmetyków może wywołać trądzik. Teraz jest to po prostu naprawione. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowych kosmetyków, które nie są komedogenne, co oznacza, że nie zatykają porów. Również fundamenty są dużo lżejsze niż kiedyś. Niektóre podkłady proszkowe są teraz wykonane z minerałów, które są znacznie lżejsze niż ciężkie podkłady płynne.

Stosowanie niektórych produktów do włosów może powodować trądzik. Prostym i skutecznym sposobem uniknięcia trądziku spowodowanego produktami do włosów jest odgarnięcie włosów z twarzy. Odciągnij grzywkę do tyłu, aby produkty do pielęgnacji włosów nie stykały się ze skórą, szczególnie podczas gorących letnich miesięcy.

Trądzik u kobiet może również wpływać na moje zmiany hormonalne, takie jak te związane z ciążą. Oznacza to, że trądzik ustąpi po porodzie. Niektóre leki mogą wywoływać trądzik. Niektóre pigułki antykoncepcyjne mogą wywołać trądzik. Jeśli zauważysz zaostrzenie trądziku po rozpoczęciu przyjmowania jakichkolwiek nowych leków, porozmawiaj z lekarzem.

Na rynku jest wiele różnych rodzajów leczenia trądziku. Leczenie miejscowe produktem miejscowym, takim jak nadtlenek benzoilu lub kwas glikolowy, może być wskazane i może być skuteczne. Jeśli Twój trądzik jest szeroko rozpowszechniony, może być konieczna wizyta u dermatologa. Będzie miał więcej sugestii i może zacząć przyjmować doustny antybiotyk.

Obecnie istnieją produkty nawilżające i oczyszczające, które uwzględniają potrzeby dojrzewającej skóry, a także są skuteczne w walce z trądzikiem. Pamiętaj, że nadużywanie jakiegokolwiek środka wysuszającego skórę może w rzeczywistości spowodować produkcję większej ilości sebum i więcej trądziku, co jest problemem 22. Upewnij się, że przestrzegasz schematu pielęgnacji skóry sugerowanego przez producenta każdego produktu, którego używasz. Regularne maseczki mogą pomóc zmniejszyć napady trądziku. Estetyk oceni Twoje indywidualne potrzeby pielęgnacyjne i zaproponuje odpowiedni dla nich program. Może minąć 2-3 tygodnie stosowania dowolnego schematu bez recepty, zanim zauważysz różnicę w trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish