Pacjenci z trądzikiem widzący światło

Tytuł:
Chorzy na trądzik widzą światło

Liczba słów:
929

Streszczenie:
Ten artykuł daje nadzieję osobom, które mają trądzik i blizny potrądzikowe. Sposoby jej usunięcia.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Nowa laseroterapia zapobiega trądzikowi Stopniowanie do blizn

Jakie czteroliterowe słowo określa stan skóry, który dotyka prawie 80 procent populacji w różnych formach i może powodować znaczny stres emocjonalny? Jeśli odpowiedziałeś na trądzik, uderzyłeś w ten trudny do leczenia stan na głowie. Podczas gdy trudniejszym pytaniem może być, jak leczyć trądzik, dermatolodzy przodują w stosowaniu technologii laserowej, aby zatrzymać trądzik na jego śladach – i zapobiegać bliznom potrądzikowym, które często są wynikiem.

Nie. 1 Stan skóry

Trądzik jest najczęściej rozpoznawanym schorzeniem skóry na świecie, znajdującym się na szczycie listy powodów, dla których pacjenci zwracają się o pomoc do dermatologa. Podczas gdy badania pokazują, że trądzik nie jest spowodowany dietą lub stresem, ale czynnikami fizjologicznymi, takimi jak hormony, nadmiar oleju i bakterie, pacjenci często zrzucają winę na własne barki.

„Pacjenci z trądzikiem są często naprawdę sfrustrowani i słusznie” – powiedział dermatolog. „Słyszą mieszane informacje o przyczynach trądziku i czasami spędzają ogromną ilość czasu i pieniędzy, próbując leczyć ten stan najnowszymi produktami dostępnymi bez recepty. Zanim widzę ich w moim gabinecie, trądzik zwykle pogarsza się do tego stopnia, że wpływa na ich samoocenę i życie społeczne. Należy jednak pamiętać, że trądzik jest chorobą uleczalną ”.

Zmiany trądzikowe są powszechne na częściach ciała, w których występuje duże stężenie porów zawierających mieszki łojowe wytwarzające olej, takich jak twarz, szyja, klatka piersiowa, ramiona i górna część pleców. Kiedy te mieszki włosowe zostają zatkane i zaognione, pojawiają się zaskórniki i zaskórniki. Jeśli zaskórnik pęknie, jego zainfekowana zawartość wchodzi w kontakt ze skórą, a infekcja rozprzestrzenia się – tworząc coś, co klasycznie nazywa się pryszczem. W najgorszym przypadku pryszcz zostaje tak bardzo zainfekowany, że zamienia się w cystę zlokalizowaną głęboko w skórze. Nieleczone te bolesne zmiany mogą prowadzić do blizny potrądzikowej.

Do niedawna połączenie leków miejscowych i doustnych – w tym antybiotyków – było stosowane prawie wyłącznie z różnym skutkiem w walce z trądzikiem. Obecnie dermatolodzy używają nieablacyjnej technologii laserowej, aby skutecznie leczyć aktywny trądzik i często powstające blizny.

Jedną z głównych zalet laserów nieablacyjnych, w przeciwieństwie do ich ablacyjnych odpowiedników, jest to, że mogą usuwać trądzik bez powodowania zauważalnego uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry. Terapia nieablacyjna działa poprzez celowanie w nadczynne gruczoły łojowe, które są odpowiedzialne za trądzik. Laser emituje światło o długości fali, które jest silnie absorbowane przez wodę w skórze. Powoduje to wytwarzanie ciepła w gruczołach łojowych i wokół nich. Tworząc łagodne urazy termiczne tuż pod powierzchnią skóry, nieablacyjny laser zmienia strukturę i funkcję gruczołów łojowych, prowadząc do przedłużonego usuwania trądziku.

„Wierzę, że laserowe aplikacje na trądzik pewnego dnia staną się preferowaną opcją leczenia dla pacjentów z trądzikiem, z których wielu jest niezadowolonych z miejscowego i ogólnoustrojowego leczenia i obawia się ich ryzyka i skutków ubocznych” – wyjaśnił przez dermatologa. „W swojej praktyce intensywnie stosuję terapię nieablacyjną i stwierdziłem, że jest to bezpieczne i opłacalne leczenie, które radykalnie zmieniło życie moich pacjentów na lepsze”.

Zabiegi nieablacyjne trwają zwykle od 5 do 20 minut, podczas których pacjent odczuwa lekkie trzaskanie lub kłucie, które jest łagodzone przez zastosowanie miejscowego znieczulenia przed leczeniem i nałożenie lodu po zabiegu. Seria od trzech do pięciu zabiegów wykonywana jest w miesięcznych odstępach w celu uzyskania pożądanego oczyszczenia.

Znaczna redukcja zmian trądzikowych często pojawia się w ciągu kilku sesji terapeutycznych, a seria zabiegów powinna skutkować usunięciem trądziku przez ponad sześć miesięcy. Skutki uboczne są ograniczone do łagodnego zaczerwienienia i obrzęku, które nie będą przeszkadzać w codziennych czynnościach.

Okrutne przypomnienia o trądziku

Nieablacyjna terapia laserowa jest również stosowana do skutecznego leczenia blizn, które pozostają długo po usunięciu początkowego trądziku. Chociaż blizny potrądzikowe rzadko stanowią zagrożenie dla zdrowia, są trudne do wyleczenia i mogą być bardzo szkodliwe dla poczucia własnej wartości. Tradycyjnie dermatolodzy stosowali dermabrazję, wycinanie chirurgiczne i wypełniacze, takie jak kolagen, w celu zmniejszenia blizn. Jednak wyniki w wielu przypadkach były ograniczone.

W ciągu ostatnich kilku lat technologia laserowa przybrała na sile

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish