Opcje w leczeniu trądziku

Tytuł:
Opcje w leczeniu trądziku

Liczba słów:
606

Podsumowanie:
Leczenie trądziku jest jedną z najczęściej zgłaszanych przez dermatologów próśb pacjentów. Choroba zwykle zaczyna się w wieku nastoletnim, ale może dotyczyć ludzi w wieku około trzydziestu i czterdziestu lat. Wypryski często powodują, że ludzie unikają sytuacji społecznych, a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do depresji.

Dokładna przyczyna trądziku nie jest znana, ale istnieje kilka teorii. Po pierwsze, wybuchy są dziedziczne. Jeśli cierpią na to rodzice i rodzeństwo, możesz …

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Leczenie trądziku jest jednym z najczęstszych prosi dermatologów o kontakt z pacjentami. Choroba zwykle zaczyna się w wieku nastoletnim, ale może dotyczyć ludzi w wieku około trzydziestu i czterdziestu lat. Wypryski często powodują, że ludzie unikają sytuacji społecznych, aw skrajnych przypadkach mogą prowadzić do depresji.

Dokładna przyczyna trądziku nie jest znana, ale istnieje kilka teorii. Po pierwsze, wybuchy są dziedziczne. Jeśli cierpią na to rodzice i rodzeństwo, Ty też możesz. Innym jest to, że hormony, które przechodzą przez organizm w okresie dojrzewania, powodują wzrost gruczołów łojowych i produkcję większej ilości olejów. Prowadzi to do wzrostu wyprysków. Inne przyczyny hormonalne to ciąża, miesiączka i pigułki antykoncepcyjne.

Chociaż dokładna przyczyna tego stanu skóry nie jest znana, istnieją czynniki, które mogą go pogorszyć. Ściśnięcie skazy może rozprzestrzenić bakterie i spowodować więcej wyprysków na twarzy. Nadmierna wilgotność i pocenie się mogą również przenosić bakterie i pogarszać stan.

Istnieje kilka mitów dotyczących trądziku. Uważa się, że stres powoduje trądzik, ale tak nie jest. Jednak stres, który odczuwasz w wyniku pryszczów, jest prawdziwy. Rozważ techniki relaksacyjne, czytanie Biblii i modlitwę jako sposób na zmniejszenie tego stresu. Inne mity dotyczą diety i brudnej skóry.

Właściwa pielęgnacja skóry może zapobiec rozprzestrzenianiu się trądziku. Niewłaściwa pielęgnacja skóry może faktycznie pogorszyć wypryski. Nadmierne szorowanie silnymi środkami czyszczącymi wysusza, powoduje podrażnienia i może powodować więcej wyprysków. Delikatnym środkiem myjącym używaj nie więcej niż dwa razy dziennie, jeśli Twoja skóra jest nadmiernie tłusta, możesz myć trzy razy. Poszukaj delikatnego środka czyszczącego, który jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry. Kwas salicylowy jest dobrym składnikiem, którego należy szukać.

Nie używaj środków ściągających, chyba że masz bardzo tłustą skórę. Środki ściągające mogą wysuszać skórę i ją pogorszyć. Możesz pokusić się o pominięcie kremu nawilżającego, ale nie rób tego. Twoja skóra potrzebuje nawilżenia. Wybierz produkt stworzony z myślą o osobach ze skłonnością do wyprysków. Poszukaj balsamu bezolejowego i trądzikowego.

Dermatolodzy mogą pomóc w leczeniu trądziku. W skrajnych przypadkach można przepisać miejscowe maści i leki doustne. Wiele z tych recept może powodować nadwrażliwość na światło. Jeśli wychodzisz na słońce podczas stosowania leków na receptę, zawsze powinieneś nosić krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF co najmniej 30. Aby uzyskać maksymalne odmłodzenie, lekarz może zalecić peeling chemiczny.

W przeszłości peeling można było wykonywać tylko w gabinecie dermatologa. Teraz istnieje alternatywa leczenia w domu. Esthetician’s Choice to peeling medyczny, którego można używać w zaciszu własnego domu. Głównym składnikiem jest kwas trójchlorooctowy (TCA), uważany za najskuteczniejszy na rynku preparat do peelingu skóry. TCA to nietoksyczna substancja chemiczna stosowana przez dermatologów od ponad 30 lat w leczeniu trądziku i innych chorób skóry.

Peelingi złuszczają skórę na głębszym poziomie, niż można to osiągnąć za pomocą większości innych produktów do pielęgnacji skóry. Łatwe do wykonania, instrukcje krok po kroku pozwalają na łatwe wykonanie peelingu w domu. Zastosowanie Esthetician’s Choice zajmuje tylko kilka minut. Możesz odczuwać lekkie zaczerwienienie przez dzień lub peeling, a skóra będzie nadal łuszczyć się, odsłaniając jaśniejszą skórę pod spodem.

Rezultaty zauważysz szybko, w przeciwieństwie do miejscowych maści i leków, których rezultaty mogą zająć miesiące. Użyj peelingu o pełnej mocy, aby uzyskać głębszy peeling lub możesz go rozcieńczyć do złuszczania powierzchni. Odwiedź www.bestskinpeel.com, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym produkcie, który gwarantuje oczekiwane rezultaty.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish