Naturalne podejście do leczenia trądziku

Tytuł:
Naturalne podejście do radzenia sobie z trądzikiem

Liczba słów:
482

Podsumowanie:
Prawie każdy cierpiał na trądzik w swoim lub innym czasie zyje. Jest to przede wszystkim zaburzenie funkcjonowania gruczołów łojowych (gruczołów w skórze, które wydzielają tłustą substancję) twarzy, szyi i pleców. Kiedy gruczoły łojowe zostaną zatkane przez tworzoną przez nie oleistą substancję, w ich akumulacji pojawiają się pryszcze.

Słowa kluczowe:
pryszcze trądzik pryszcze choroby skóry alternatywne zdrowie naturalne leczenie

Artykuł Treść:
Prawie wszyscy cierpieli na trądzik w tym czy innym czasie jego lub jej życia. Jest to przede wszystkim zaburzenie funkcjonowania gruczołów łojowych (gruczołów w skórze, które wydzielają tłustą substancję) twarzy, szyi i pleców. Kiedy gruczoły łojowe zostają zatkane przez tworzoną przez nie oleistą substancję, w ich akumulacji pojawiają się pryszcze. Istnieje kilka postaci trądziku, ale najczęstszym jest trądzik pospolity, występujący głównie u nastolatków.

Dokładna przyczyna trądziku nie jest znana, ale czynniki, które przyczyniają się do tego stanu, obejmują dziedziczenie, tłustą skórę i androgeny. Dodatkowe czynniki to alergie, stres, stosowanie niektórych leków, niedobory żywieniowe, zaburzenia czynności wątroby, narażenie na zanieczyszczenia przemysłowe, kosmetyki i miesięczny cykl menstruacyjny.

Ponadto skóra usuwa część toksycznych produktów przemiany materii poprzez pocenie się. Jeśli organizm zawiera więcej toksyn, niż nerki lub wątroba są w stanie skutecznie rozładować, skóra przejmuje kontrolę. W rzeczywistości niektórzy lekarze nazywają skórę trzecią nerką. Gdy toksyny wydostają się przez skórę, mogą zaburzać zdrowie i integralność skóry, powodując problemy.

lt;Bgt; Zalecenia dotyczące dobrego samopoczucia lt;/Bgt;

Uwaga: Niektóre z tych zaleceń mogą zająć 2-4 tygodnie, zanim pojawią się jakiekolwiek wyniki lub ulepszenia.

Nałóż destylowany biały ocet (może być rozcieńczony, jeśli jest zbyt mocny) na twarz i dotknięte obszary. Pozostaw to na 5-10 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Cytryna lub jakikolwiek cytrus działa świetnie jako naturalny peeling, usuwając martwe komórki naskórka, które mogą zatykać nalewkę. Podobnie jak w przypadku octu, nałóż sok z cytryny (lub pożądany sok cytrynowy) na twarz. Pozostaw do wyschnięcia na około 10 minut, a następnie spłucz chłodną wodą. Po nałożeniu soku z cytryny możesz poczuć lekkie pieczenie lub pieczenie. Jeśli tak, rozcieńczanie soku jest dopuszczalne.

Zwiększ zużycie wody. Woda pomaga wypłukać toksyny i pomaga transportować składniki odżywcze w organizmie.

Jedz odpowiednio zbilansowaną dietę, aby zapewnić prawidłowe odżywianie. Weź wysokiej jakości suplement zawierający wiele witamin i minerałów, aby uzupełnić brakujące składniki odżywcze w dzisiejszej żywności.

Echinacea lub winogrono Oregon mogą być używane do wzmocnienia układu odpornościowego i zwalczania bakterii wywołujących trądzik.

Mniszek lekarski, łopian lub czerwona koniczyna mogą pomóc uchronić wątrobę przed toksycznym przeciążeniem.

Ziołowe kombinacje, takie jak Ayurvedic Skin Detox Natures Sunshine i BP-X, mogą być również używane do oczyszczania i detoksykacji wątroby oraz zmniejszania trądziku.

Duże ilości witaminy A są z powodzeniem stosowane w leczeniu ciężkiego trądziku. Jednak duże ilości mogą być toksyczne i powinny być używane tylko podczas pracy z lekarzem.

Rozważ dodanie dodatkowego cynku do swojej diety. Cynk wspomaga gojenie się tkanek i zapobiega powstawaniu blizn. Jest również ważny dla organizmu w zwalczaniu infekcji i stanów zapalnych.

Aby oczyścić i wyleczyć skórę, wypróbuj homeopatyczny środek na trądzik. Może pomóc wysuszyć pryszcze i zapobiec przyszłym epidemiom.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish