Naturalne leczenie trądziku – 5 punktów, o które musisz zadbać

Tytuł:
Naturalne leczenie trądziku – 5 punktów, o które trzeba zadbać

Liczba słów:
584

Podsumowanie:
Konwencjonalne metody leczenia trądziku są wielokrotnie skuteczne. Zabiegi te obejmują płyny oczyszczające z nadtlenkiem benzoilu, kremy lub żele z witaminą A oraz antybiotyki przyjmowane doustnie lub nakładane na skórę. Jednak bardzo ważne jest, aby przy wyborze określonego leczenia wziąć pod uwagę ryzyko powstania blizn. Naturalne metody leczenia trądziku są zarówno skuteczne, jak i opłacalne, a także zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Zabiegi te obejmują zbilansowaną dietę, witaminy …

Słowa kluczowe:
naturalne leczenie trądziku, domowe leczenie trądziku, domowe leczenie trądziku

Artykuł Treść:
Konwencjonalne metody leczenia trądziku są wielokrotnie skuteczne. Zabiegi te obejmują płyny oczyszczające z nadtlenkiem benzoilu, kremy lub żele z witaminą A oraz antybiotyki przyjmowane doustnie lub nakładane na skórę. Jednak bardzo ważne jest, aby przy wyborze określonego leczenia wziąć pod uwagę ryzyko powstania blizn. Naturalne metody leczenia trądziku są zarówno skuteczne, jak i opłacalne, a także zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Zabiegi te obejmują zbilansowaną dietę, witaminy i suplementy diety, zioła i pracę z ciałem.

Dieta

Zmarły głównie na podstawie pełnych i nieprzetworzonych pokarmów jest często korzystny dla osób cierpiących na trądzik. Staraj się jeść warzywa co najmniej pięć razy dziennie i owoce co najmniej raz. Należy unikać rafinowanego cukru. Należy również unikać smażonych potraw, tłuszczów trans, takich jak mleko lub margaryna oraz uwodornionych olejów roślinnych. Zaleca się spożywanie pokarmów zawierających oleje omega-3, takich jak sardynki czy nasiona lnu. Pojawiają się również opinie, że czekolada, kawa, sól, skorupiaki, produkty pszenne i napoje gazowane zwiększają trądzik.

Ważne jest również, aby pić dużo wody. Powinieneś starać się mieć na liście 8 szklanek wody każdego dnia. Zalecane jest również spożycie błonnika. Oprócz owoców i warzyw należy również jeść pełne ziarna. Niektórzy twierdzą, że dieta detoksykacyjna wątroby trwająca od jednego do czterech tygodni oparta na owocach i warzywach pomaga w leczeniu trądziku.

Witaminy i suplementy diety

Witamina A może pomóc w zmniejszeniu produkcji sebum. Należy jednak uważać, aby nie przesadzać, ponieważ wysokie dawki witaminy A mogą prowadzić do zmniejszenia gęstości kości, bólu głowy, bólu mięśni i stawów oraz wad wrodzonych. Kobiety aktywne seksualnie w wieku rozrodczym nie powinny przyjmować więcej niż 5000 IU dziennie, chyba że są kierowane przez profesjonalistę i stosują co najmniej dwie metody kontroli urodzeń. Nie jest konieczne przyjmowanie witaminy A, jeśli jest odpowiednie spożycie witaminy E, cynku i beta-karotenu, które przyczyniają się do tworzenia witaminy A.

Glukonian cynku lub siarczan cynku są również skutecznymi naturalnymi metodami leczenia trądziku. Dwa badania porównujące cynk z antybiotykiem tetracykliną wykazały, że cynk jest tak samo skuteczny jak tetracyklina. Cynk pomaga w gojeniu wyprysków, łagodzeniu stanów zapalnych, a także zmniejsza androgenne działanie hormonalne na skórę. Dlatego należy zwiększyć spożycie pokarmów zawierających glukonian cynku lub siarczan cynku, takich jak owoce morza, czerwone mięso lub drób.

Witamina B6 pomaga przy trądziku przedmiesiączkowym lub w połowie cyklu i jest niezbędna dla metabolizmu hormonów steroidowych. Może również zmniejszać wrażliwość skóry na działanie testosteronu.

Zioła

Skuteczne naturalne leczenie trądziku uzyskuje się przez zmieszanie równych części ekstraktów z sarsaparilli, łopianu, żółtej szczeciny i tasaka. Uważa się, że zioła te oczyszczają krew i limfę. Pół łyżeczki tej mieszanki należy przyjmować trzy razy dziennie. Zabieg daje najlepsze efekty w połączeniu ze zdrową dietą.

Olejek z drzewa herbacianego pomaga również w redukcji trądziku. Nałożony na wypryski pomaga wyeliminować bakterie i zmniejszyć stan zapalny.

Bodywork

Masaż to kolejny naturalny zabieg polecany osobom z problemami trądzikowymi. Praca z ciałem pomaga zwiększyć krążenie krwi i drenaż limfatyczny, przyspieszając w ten sposób proces gojenia wyprysków.

Redukcja stresu

Ogólnie stres jest ważnym czynnikiem w wielu problemach zdrowotnych, w tym trądziku. Zmniejszenie stresu można postrzegać jako naturalne leczenie trądziku. Niektóre z najczęstszych sposobów na zmniejszenie stresu obejmują jogę, ćwiczenia fizyczne, medytację i techniki oddychania. Robienie rzeczy, które lubisz i unikanie czynników stresowych jest również bardzo pomocne.

Aby uzyskać więcej bezpłatnych informacji na temat najlepszych metod leczenia trądziku, odwiedź moją stronę internetową poniżej.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish