Najlepsze leczenie trądziku

Tytuł:
Najlepsze leczenie trądziku

Liczba słów:
611

Podsumowanie:
Sposób zapobiegania trądzikowi.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Najlepszy sposób na zapobieganie trądzikowi

W większości przypadków większość osób cierpi na trądzik w wieku nastoletnim. Wynika to z wahań poziomu hormonów i zwiększonej produkcji sebum (oleju). Idealny przepis na trądzik!

Więc co ma zrobić nastolatek? Profilaktyka to nazwa gry, jeśli chodzi o trądzik i nastolatków. Niestety, ponieważ nie ma lekarstwa na trądzik, zapobieganie i kontrola to jedyne rzeczy, które nastolatek może zrobić, aby kontrolować trądzik.

Pierwszym krokiem jest przyjęcie sprawdzonej rutyny zapobiegania trądzikowi, takiej jak ta omówiona na naszej stronie dotyczącej zapobiegania trądzikowi. Następnym krokiem jest użycie produktów, które minimalizują trądzik, który możesz już mieć i zmniejszają prawdopodobieństwo przyszłych epidemii. To naprawdę dwie najważniejsze rzeczy, które nastolatek może zrobić, aby zwalczyć trądzik.

Jeśli te kroki nie przyniosą skutku, może być konieczna wizyta u lekarza lub dermatologa. Mogą być potrzebne silniejsze terapie, takie jak antybiotyki i Accutane – tylko lekarz może wiedzieć na pewno.

Jednak w przypadku większości nastolatków po prostu przestrzeganie procedury oczyszczania-leczenia-ochrony w połączeniu z zastosowaniem wysokiej jakości metod leczenia trądziku będzie skuteczne w minimalizowaniu trądziku.

Z pewnością istnieje wiele nieporozumień dotyczących zapobiegania trądzikowi. Niektórzy mówią, że należy szorować twarz przez cały dzień, jeść odpowiednie potrawy, unikać potu, ćwiczeń i tak dalej. Niestety nie mają one nic wspólnego z zapobieganiem trądzikowi.

Liczby naprawdę opowiadają historię, jeśli chodzi o trądzik dorosłych. Trądzik występuje u 25% mężczyzn w wieku od 25 do 44 lat. W przypadku kobiet liczby są jeszcze wyższe – prawie 50% wszystkich kobiet w wieku od 25 do 44 lat choruje na trądzik.

Te liczby opowiadają historię, której wielu dorosłych nie chce słuchać. Nie tylko nastolatki chorują na trądzik. Wielu dorosłych będzie miało nawroty w wieku 30, 40 lat i później.

Innym ważnym faktem dotyczącym trądziku dorosłych jest to, że bardziej prawdopodobne jest pozostawienie trwałych blizn. Dzieje się tak, ponieważ wraz z wiekiem skóra traci kolagen, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Tak więc przy mniejszej ilości kolagenu trudniej jest skórze „odskoczyć” po uszkodzeniu tkanki, które może spowodować trądzik.

Najlepszym sposobem zapobiegania trądzikowi jest przestrzeganie rutynowej pielęgnacji skóry, która obejmuje trzy podstawowe kroki. W takiej czy innej formie skóra musi być oczyszczona, leczona i chroniona. Dopóki przestrzegane są te kroki, trądzik powinien ulec poprawie.

Zapobieganie trądzikowi Krok 1: Oczyszczanie

Ze względu na to, co wiemy o powstawaniu trądziku, jest całkiem jasne, że delikatne, regularne oczyszczanie skóry ma sens. Nie oznacza to szorowania twarzy 5 razy dziennie. Oznacza to użycie dobrego produktu myjącego, który delikatnie zmyje martwy naskórek i zanieczyszczenia. Ponadto nie zaszkodzi, jeśli twój środek czyszczący zawiera sprawdzone środki przeciwtrądzikowe, takie jak nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy.

Zapobieganie trądzikowi Krok 2: Leczenie

Aby optymalnie zapobiegać trądzikowi, skórę należy leczyć środkiem, który minimalizuje bakterie (np. Nadtlenek benzoilu) lub spowalnia złuszczanie się komórek skóry (np. Kwas salicylowy) ). Jest wielu znakomitych producentów tych produktów, którzy udzielą wskazówek, jak długo te produkty powinny pozostawać na twarzy i jak często należy ich używać.

Zapobieganie trądzikowi Krok trzeci: ochrona

Ostatnim krokiem w zapobieganiu trądziku jest ochrona. Przez ochronę rozumiemy, że twarz powinna być odpowiednio nawilżona i chroniona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości kremów nawilżających, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wiele zabiegów na trądzik ma tendencję do wysuszania skóry, co sprawia, że nawilżacze są niezwykle ważne.

Oto prosty 3-stopniowy plan zapobiegania trądzikowi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish