Metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Tytuł:
Metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Liczba słów:
714

Podsumowanie:
Trądzik może być bolesnym i zawstydzającym stanem dla osoby cierpiącej. Często osoba, która ma trądzik, nie może kontrolować jego wystąpienia. Ale stosując kilka praktyk pielęgnacji skóry trądzikowej, trądzik można kontrolować, a nawet się go pozbyć.

Trądzik to zapalna choroba skóry, na którą cierpią miliony osób. Najbardziej uniwersalny rodzaj trądziku to „trądzik pospolity”. Trądzik pojawia się, gdy z gruczołów wydobywa się zbyt dużo olejków, które mieszają się z martwymi komórkami naskórka …

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja skóry, pielęgnacja skóry, plamy

Artykuł Ciało:
Trądzik może być bolesnym i zawstydzającym stanem dla osoby cierpiącej. Często osoba, która ma trądzik, nie może kontrolować jego wystąpienia. Ale stosując kilka praktyk pielęgnacji skóry trądzikowej, trądzik można kontrolować, a nawet się go pozbyć.

Trądzik to zapalna choroba skóry, na którą cierpią miliony osób. Najbardziej uniwersalny rodzaj trądziku to „trądzik pospolity”. Trądzik powstaje, gdy z gruczołów wydzielanych jest zbyt wiele olejków, które mieszają się z martwymi komórkami skóry, blokując mieszki włosowe. Więcej wydzielin oleju wzrasta pod już zablokowanymi mieszkami włosowymi (lub porami), a bakterie skórne zaczynają szybko rosnąć. Prowadzi to do zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które najczęściej pojawiają się jako guzki na powierzchni skóry. Każda powierzchnia skóry ciała jest podatna na trądzik, ale najczęściej (i ciężko) pojawia się on na twarzy, klatce piersiowej, plecach i ramionach.

Trądzik często pojawia się w okresie dojrzewania z powodu nieregularnej odpowiedzi organizmu na regularne poziomy testosteronu, męskiego hormonu. Często trądzik zaczyna ustępować lub całkowicie zanikać do połowy lat dwudziestych. Jednak niektóre osoby cierpią z tego powodu przez całe dorosłe życie. A niektórzy dorośli nawet nie widzą początku trądziku aż do dorosłości. Jest to znane jako trądzik o początku u dorosłych.

Trądzik może pozostawiać blizny na skórze, a także mieć blizny na samoocenę, a nawet prowadzić do depresji. Ponieważ społeczeństwo może być tak bezlitosne, jeśli chodzi o wygląd, dostępne są różne leki przepisane przez lekarza, a także schematy pielęgnacji skóry trądzikowej, które można zastosować w celu zminimalizowania objawów trądziku.

Różne rzeczy powodują trądzik u różnych osób. Niektóre z rozpoznanych przyczyn trądziku to dziedziczność, aktywność hormonalna (dojrzewanie, miesiączka, ciąża), stres, niektóre leki i podrażnienie skóry. Wszystkie te rzeczy mogą powodować trądzik, a także go zaostrzać. Istnieje kilka mitów dotyczących trądziku. Na przykład wszyscy słyszeliśmy, że mama mówi dziecku, aby nie jadło zbyt wielu tłustych potraw, takich jak frytki, ani nie jadło zbyt wielu słodyczy, ponieważ wywoła to pryszcze. To jest po prostu opowieść starych żon. Dieta nie powoduje trądziku i nie wpływa na niego. Również zła higiena nie ma wpływu na występowanie trądziku. Trądzik nie jest spowodowany brudem, a złe nawyki higieniczne nie pogorszą stanu.

Dostępnych jest wiele metod leczenia trądziku, zarówno na receptę, jak i bez recepty. Istnieją antybiotyki w postaci tabletek, a także miejscowe kremy, które są przeznaczone do leczenia tego stanu. Peeling może być stosowany jako zabieg usuwający i zapobiegający tworzeniu się martwych komórek naskórka. Terapia światłem jest coraz częściej stosowana w leczeniu trądziku. Ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem w celu ustalenia najlepszego przebiegu leczenia i poznania najlepszego schematu pielęgnacji skóry trądzikowej.

Radzenie sobie z występowaniem trądziku wymaga wiedzy, jak właściwie pielęgnować skórę. Pielęgnacja skóry trądzikowej może pomóc zapobiec pogorszeniu się problemu, a nawet go złagodzić. Ważne jest, aby co najmniej dwa razy dziennie delikatnie myć skórę delikatnym środkiem do mycia skóry. Nie szorować szorstką padem ani nie używać szorstkiego mydła. To pogorszy problem z trądzikiem. I zawsze dokładnie spłucz skórę po oczyszczeniu.

W ramach rutynowej pielęgnacji skóry trądzikowej ważne jest, aby pamiętać, aby nie dotykać dotkniętych nią obszarów skóry. Nie próbuj wyciskać trądziku. Może wystąpić infekcja, która pogłębia problem i może spowodować blizny. Unikaj też słońca, jeśli to możliwe. Noś odzież ochronną, aby uniknąć opalania lub poparzenia. Skóra starzeje się szybciej, a wszelkie blaknące efekty trądziku są tymczasowe i staną się ponownie widoczne, gdy zniknie oparzenie lub opalenizna.

Używając kosmetyków, uważaj na produkty bezolejowe i nie zatykające porów (nie zatykają porów). A dla mężczyzn, którzy golą twarz, ważne jest, aby golić się bardzo ostrożnie. Gol się lekką ręką, aby uniknąć skaleczenia lub zadrapania. Podjęcie tych kroków w pielęgnacji cery trądzikowej może złagodzić ból i wstyd związany z problemem, a z czasem całkowicie wyeliminować.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish