Masz trądzik Ogranicz spożycie produktów mlecznych

Tytuł:
Masz trądzik? Ogranicz spożycie produktów mlecznych

Liczba słów:
603

Podsumowanie:
Informacje na temat trądziku i badanie wykazujące, że produkty mleczne mogą powodować trądzik

Słowa kluczowe:
Trądzik, leki na trądzik, ulga na trądzik, pryszcze, pryszcze, zaskórniki

Treść artykułu:
Wielu ekspertów szacuje, że trądzik dotyka 85% Amerykanów, co czyni go najczęstszą skórą zaburzenia w Stanach Zjednoczonych. Chociaż dotyczy to głównie nastolatków, niestety trądzik może przenosić się do dorosłości, a także powodować problemy z samooceną u każdego, kto ma tę konkretną dolegliwość. Co może zrobić osoba cierpiąca na trądzik przy tak wielu dostępnych lekarstwach?

Dermatolodzy uważają, że to, co w dużej mierze decyduje o tym, czy u danej osoby wystąpi trądzik, to genetyka i wahania hormonalne, a tym samym skłonność do jego występowania w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy. Wiele osób uważa, że kolejnym czynnikiem jest czekolada i / lub tłuste potrawy, ale dermatolodzy nie są jeszcze do końca pewni. Dalsze badania wykazały, że istnieje jedna grupa pokarmów, która obecnie przyczynia się do większej liczby epidemii. Grupa żywności to produkty mleczne. Zgadza się, masz mleko?

Badanie opublikowane w zeszłym roku w Journal of the American Academy of Dermatology przez zespół z Harvardu sugeruje, że dieta bogata w produkty mleczne może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku.

Naukowcy przeanalizowali zwyczaje i diety prawie 50 000 osób, zwracając szczególną uwagę na to, co jedli w szkole średniej. Badanie wykazało, że osoby, które piły trzy lub więcej filiżanek mleka dziennie, były o 22 procent bardziej narażone na ciężki trądzik w porównaniu z tymi, którzy pili jedną porcję tygodniowo lub mniej.

Mleko odtłuszczone miało największy wpływ. Serek śmietankowy i twarożek również wiązały się z epidemiami, podczas gdy czekolada i tłuste potrawy nie. Naukowcy przypisali ten efekt hormonom w mleku; inne badania przyniosły podobne wyniki.

Warto zwrócić uwagę na szeroki zakres spożycia produktów mlecznych w tym badaniu. Uczniowie, którzy pili trzy filiżanki mleka dziennie w porównaniu z tymi, którzy pili jedną porcję tygodniowo, byli tymi, którzy byli o 22% bardziej narażeni na ciężki trądzik. To ogromna różnica w dziennym spożyciu. Osoby z tej grupy cierpiały na „ciężki” trądzik.

Jak wiesz, każda osoba inaczej reaguje na określony pokarm lub lek. Biorąc pod uwagę to badanie, dowodzi, że dieta może mieć wpływ na wypryski.

Chociaż dermatolodzy nie zgadzają się co do czekolady i tłustych potraw, moje osobiste doświadczenie sugeruje, że rzeczywiście wpłynęły one na moje wybuchy. Jako osoba cierpiąca na trądzik musisz monitorować swoją dietę, aby sprawdzić, czy pewne pokarmy przyczyniają się do wybuchu choroby. Nasza dieta i żywność, którą jemy, znacznie się różnią od tego, co jedliśmy 25, 50 czy 100 lat temu. Jest bardzo prawdopodobne, że zmiany te przyczyniły się do tak wysokiego odsetka populacji cierpiącej na trądzik w którymś momencie życia.

Jak więc możesz stwierdzić, które pokarmy powodują epidemie trądziku? Zacznij prowadzić dziennik żywności, którą jesz i kiedy wystąpią ogniska trądziku. Choć może się to wydawać dość proste, prowadzenie dokładnego dziennika będzie wymagało pewnej staranności. Zwróć szczególną uwagę na żywność, która nie jest naturalna. Na przykład jest mało prawdopodobne, że laski marchwi spowodują epidemię, ale duża paczka śmietany i cebulowych falbanek może. Z własnego doświadczenia wiem, że za każdym razem, gdy jadłem tabliczkę czekolady, w ciągu 1-2 dni miałem epidemię. Podczas przechowywania dzienników zwróć szczególną uwagę na te wzorce. Jeśli jesteś dużym konsumentem produktów mlecznych, możesz zwrócić szczególną uwagę na spożycie w tym obszarze i odpowiednio zmodyfikować swoją dietę. Zwróć szczególną uwagę na to, jakie składniki odżywcze możesz tracić, jeśli ograniczysz spożycie mleka, takie jak wapń i witamina D.Jak zawsze, skonsultuj się z lekarzem i / lub dermatologiem, jeśli problem nie ustąpi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish