Leki na trądzik

Tytuł:
Leki przeciwtrądzikowe

Liczba słów:
2724

Podsumowanie:
Przeczytaj ten przewodnik po lekach za każdym razem, gdy otrzymasz receptę lub uzupełnienie Accutane (ACK-u -tane).

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Mogą pojawić się nowe informacje. Ta informacja nie zastępuje rozmowy z lekarzem (lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia).
Jakie są najważniejsze informacje, które powinienem wiedzieć o Accutane?

Accutane jest stosowany w leczeniu ciężkiego trądziku (trądzik guzkowy), któremu nie pomagają inne metody leczenia, w tym antybiotyki. Jednak Accutane może powodować poważne skutki uboczne. Przed rozpoczęciem Accutane, przedyskutuj ze swoim lekarzem, jak zły jest Twój trądzik, możliwe korzyści Accutane i możliwe skutki uboczne, aby zdecydować, czy Accutane jest odpowiedni dla Ciebie. Twój lekarz poprosi Cię o przeczytanie i podpisanie formularza lub formularzy wskazujących, że rozumiesz niektóre z poważnych zagrożeń związanych z Accutane.
Możliwe poważne skutki uboczne przyjmowania Accutane obejmują wady wrodzone i zaburzenia psychiczne.

1. Wady wrodzone. Accutane może powodować wady wrodzone (zdeformowane dzieci), jeśli jest przyjmowany przez kobietę w ciąży. Może również powodować poronienie (utratę dziecka przed urodzeniem), przedwczesny (wczesny) poród lub śmierć dziecka. Nie należy przyjmować Accutane, jeśli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę podczas przyjmowania Accutane. Nie zajdź w ciążę przez 1 miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania leku Accutane. Ponadto, jeśli zajdziesz w ciążę podczas przyjmowania Accutane, przestań go natychmiast brać i zadzwoń do lekarza.

Wszystkie kobiety powinny przeczytać sekcję tego Przewodnika po lekach „Jakie są ważne ostrzeżenia dla kobiet przyjmujących Accutane?”

2. Problemy psychiczne i samobójstwa. Niektórzy pacjenci podczas przyjmowania leku Accutane lub wkrótce po zaprzestaniu stosowania leku Accutane wpadli w depresję lub wystąpiły inne poważne problemy psychiczne. Objawy tych problemów obejmują smutny, “ lękowy ” lub pusty nastrój, drażliwość, złość, utratę przyjemności lub zainteresowania zajęciami towarzyskimi lub sportowymi, zbyt dużo lub zbyt mało snu, zmiany masy ciała lub apetytu, pogorszenie wyników w szkole lub w pracy lub problemy z koncentracją. Niektórzy pacjenci przyjmujący Accutane mieli myśli o samookaleczeniu lub zakończeniu własnego życia (myśli samobójcze). Niektórzy próbowali zakończyć własne życie. Niektórzy ludzie zakończyli własne życie. Pojawiły się doniesienia, że niektórzy z tych ludzi nie wyglądali na przygnębionych. Nikt nie wie, czy Accutane spowodował te zachowania, czy też by się wydarzyły, nawet gdyby dana osoba nie wzięła Accutane.

Wszyscy pacjenci powinni zapoznać się z rozdziałem niniejszego Przewodnika po lekach „Jakie są oznaki problemów psychicznych?”

Aby poznać inne możliwe poważne skutki uboczne Accutane, zobacz „Jakie są możliwe skutki uboczne Accutane?” w tym Przewodniku po lekach.

Jakie są ważne ostrzeżenia dla kobiet stosujących Accutane?

Nie możesz zajść w ciążę podczas przyjmowania Accutane lub przez 1 miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania Accutane. Accutane może powodować poważne wady wrodzone u dzieci kobiet, które przyjmują go w czasie ciąży, nawet jeśli przyjmują Accutane tylko przez krótki czas. Istnieje bardzo wysokie ryzyko, że Twoje dziecko zostanie zdeformowane lub umrze, jeśli jesteś w ciąży podczas przyjmowania Accutane. Przyjmowanie Accutane zwiększa również ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu.

Pacjentki nie otrzymają pierwszej recepty na Accutane, chyba że istnieją dowody na to, że miały 2 negatywne testy ciążowe. Pierwszy test należy wykonać, gdy lekarz przepisujący zdecyduje się przepisać Accutane. Drugi test ciążowy należy wykonać w ciągu pierwszych 5 dni miesiączki bezpośrednio przed rozpoczęciem terapii Accutane lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W każdym miesiącu leczenia musisz mieć negatywny wynik testu ciążowego w moczu lub surowicy. Kobiety nie mogą otrzymać kolejnej recepty na Accutane, chyba że istnieją dowody na to, że miały negatywny wynik testu ciążowego.

Żółta samoprzylepna naklejka Accutane Qualification na twojej recepcie wskazuje farmaceucie, że zostałeś zakwalifikowany przez twojego lekarza do otrzymania Accutane.

Podczas przyjmowania Accutane należy stosować skuteczną antykoncepcję. Musisz stosować 2 oddzielne skuteczne formy antykoncepcji w tym samym czasie przez co najmniej 1 miesiąc przed rozpoczęciem stosowania Accutane, podczas jej przyjmowania i przez 1 miesiąc po zaprzestaniu jej przyjmowania. Możesz porozmawiać z lekarzem o skutecznych metodach kontroli urodzeń lub udać się na bezpłatną wizytę, aby omówić kontrolę urodzeń z innym lekarzem lub ekspertem od planowania rodziny. Twój lekarz może umówić się na bezpłatną wizytę, za którą zapłaci producent.

Musisz użyć 2 oddzielnych form skutecznej antykoncepcji, ponieważ każda metoda, w tym pigułki antykoncepcyjne i sterylizacja, może zawieść. Są tylko 2 powody, dla których nie musisz stosować dwóch oddzielnych metod skutecznej kontroli urodzeń:

1. Usunięto macicę podczas operacji (a h

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish