Leki na trądzik – uważaj podczas ciąży

Tytuł:
Leki na trądzik – bądź ostrożny w ciąży

Liczba słów:
319

Podsumowanie:
Leki przeciwtrądzikowe są różnych typów. Możesz mieć leki miejscowe lub doustne. Lek może zawierać antybiotyki, retinoidy, środki przeciwdrobnoustrojowe itp.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, skóra, pielęgnacja skóry, leczenie skóry,

Treść artykułu:
Leki na trądzik są różnego rodzaju. Możesz mieć leki miejscowe lub doustne. Leki mogą zawierać antybiotyki, retinoidy, środki przeciwdrobnoustrojowe itp. W czasie ciąży należy zachować szczególną ostrożność przed zastosowaniem lub doustnym przyjęciem jakiegokolwiek leku. Niektóre leki powodują wady wrodzone płodu, a inne są niebezpieczne dla dziecka karmiącego piersią. Jeśli planujesz ciążę, jesteś w ciąży lub karmisz piersią, po konsultacji z lekarzem należy przyjmować jakiekolwiek leki lub je stosować.

Należy unikać wszelkiego rodzaju pochodnych witaminy, zarówno miejscowych, jak i doustnych. Należy bezwzględnie unikać leków, takich jak izotretynoina, która jest jednym z ulubionych leków przeciwtrądzikowych. Należy bezwzględnie unikać innych miejscowych środków zawierających tretynoinę, tazaroten i inne pochodne witaminy A. Nie używaj żadnych miejscowych produktów do pielęgnacji skóry przed skontaktowaniem się z lekarzem. Po rozmowie z lekarzem należy unikać przyjmowania jakichkolwiek leków doustnych. Wiele produktów do pielęgnacji skóry OTC zawiera pochodne witaminy A. Prosimy o unikanie wszystkich takich produktów.

Należy unikać antybiotyków z grupy tetracyklin takich jak tetracyklina, doksycyklina itp. Mogą one uszkodzić płód lub dziecko karmiące piersią. Żaden antybiotyk nie powinien być brany niewinnie.

Unikaj wszelkich preparatów hormonalnych, których możesz używać na trądzik. Wiele hormonów, takich jak estrogen i inne hormony antyandrogenowe, może uszkodzić płód, a także zostać przekazane dziecku karmiącemu piersią. Unikaj jak największej liczby leków. Unikaj wszelkich produktów do pielęgnacji skóry i makijażu. Uzyskaj wszystkie certyfikaty od swojego lekarza, jeśli planujesz zajść w ciążę, jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish