Leki na trądzik od twojego dermatologa

Tytuł:
Leki na trądzik od twojego dermotologa

Liczba słów:
510

Podsumowanie:
Możesz zdecydować, że Twój problem z trądzikiem jest poważny i zechcesz skonsultować się z dermatologiem. Przed pierwszą wizytą u dermatologa dobrze jest wiedzieć, czego się spodziewać, zwłaszcza po rodzaju leków przeciwtrądzikowych, które prawdopodobnie przepisuje.

Szukając leczenia, twój dermatolog może przepisać więcej niż jeden rodzaj leków przeciwtrądzikowych. Może to być normalne, ponieważ trądzik jest zwykle oceniany indywidualnie. Dlatego leki na trądzik, które działają na …

Słowa kluczowe:
leki na trądzik, trądzik

Artykuł Treść:
Możesz zdecydować, że Twój trądzik problem jest poważny i chciałbym skonsultować się z dermatologiem. Przed pierwszą wizytą u dermatologa dobrze jest wiedzieć, czego się spodziewać, zwłaszcza po rodzaju leków przeciwtrądzikowych, które prawdopodobnie przepisuje.

Szukając leczenia, twój dermatolog może przepisać więcej niż jeden rodzaj leków przeciwtrądzikowych. Może to być normalne, ponieważ trądzik jest zwykle oceniany indywidualnie. Dlatego leki przeciwtrądzikowe, które działają na inne osoby, niekoniecznie muszą oznaczać, że będą działać również na Ciebie. W zależności od powagi problemu z trądzikiem, Twój dermatolog może przepisać Ci miejscowe leki przeciwtrądzikowe i / lub systematyczne podejście w celu zmniejszenia liczby zaostrzeń i stanów zapalnych.

Miejscowe leczenie trądziku to takie, które nakłada się na powierzchnię skóry. Może przybierać różne formy; na przykład balsamy, żele, mydła i kremy. Nadtlenek benzoilu jest częstym składnikiem większości leków przeciwtrądzikowych, ponieważ pomaga w spowolnieniu czynności gruczołów łojowych w produkcji sebum skóry. Jednak ciągłe stosowanie tego leku przeciwtrądzikowego może powodować wysuszanie i pękanie skóry oraz możliwe uczucie podrażnienia i pieczenia. Ale można to dość łatwo rozwiązać poprzez zminimalizowanie poziomu użycia nadtlenku benzoilu.

Ważne jest, aby ten produkt był stosowany na zakażonym obszarze, a nie tylko bezpośrednio na jeden lub dwa pojedyncze pryszcze. Rozmazanie i łuszczenie mogą przenosić infekcję na inne części skóry, takie jak plecy, ramiona i szyja. Musisz więc uważać, kiedy aplikujesz ten produkt.

Retin A, pochodna witaminy A, nie jest miejscowym lekiem przeciwtrądzikowym, ale zauważono, że wykazuje duży wpływ na wzrost trądziku. Działa wysuszająco na skórę, zapobiegając w ten sposób powstawaniu nowych wyprysków. Jednak sugeruje się, że jeśli z tego skorzystasz, musisz zawsze trzymać się z dala od słońca, ponieważ może to tylko pogorszyć stan skóry.

Tymczasem systematyczne leki przeciwtrądzikowe to takie, które są przyjmowane wewnętrznie w celu zwalczania trądziku. Zwykle występuje w postaci antybiotyków. Rodzaj antybiotyku, którego możesz użyć, zależy w dużej mierze od ciężkości przypadku i rodzaju skóry. Czasami może być przepisane, aby używać niewielkich ilości antybiotyków, takich jak w Bacitracyn i wielu dostępnych bez recepty leków przeciwtrądzikowych.

Średnio, te leki przeciwtrądzikowe mogą zająć sześć do ośmiu tygodni, zanim znaczące zmiany zaczną obowiązywać.

W niektórych przypadkach Twój dermatolog może przepisać Ci hormonalne leki przeciwtrądzikowe. Zasadą większości terapii hormonalnych jest kontrolowanie uwalniania hormonów, takich jak androgeny i testosteron. Dzieje się tak, gdy dermatolog uzna, że przyczyną trądziku są zaburzenia równowagi hormonalnej.

Oczywiście zawsze najlepiej jest zwrócić się do profesjonalnego i wykwalifikowanego specjalisty dermatologa lub dermatologa w celu postawienia właściwej diagnozy. Wybierz taki, który jest bardzo polecany przez twoich przyjaciół i krewnych. Poświęć czas na poszukiwanie dobrego dermatologa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish