Leki na trądzik – badanie skutków ubocznych

Tytuł:
Leki na trądzik – badanie objawów ubocznych

Liczba słów:
412

Podsumowanie:
Chociaż leki są niezbędne w leczeniu znacznej liczby chorób poza od trądziku zawsze mądrze jest zbadać lek, aby umożliwić zrównoważone podejście lub rozważyć korzyści przed rozpoczęciem.

Jest to oczywiście bardzo jasne w przypadku leku Isotretinoin na ciężki trądzik.

Słowa kluczowe:
leki na trądzik, leczenie trądziku, objawy uboczne, izotretynoina

Artykuł Treść:
Trądzik to niezwykle powszechna choroba skóry, która dotyka około 85% nastolatków i młodych dorosłych, a także znaczny odsetek dorosłych.

Przy obfitości dostępnych informacji na temat trądziku może być również trudno ustalić, jakie jest właściwe leczenie i / lub lek. W poprzednim artykule zasugerowałem, że skoro wszyscy jesteśmy indywidualistami, prawdopodobnie tak będzie w leczeniu trądziku każdej osoby.

Zagłębmy się nieco w terapie i lekarstwa. W przypadku łagodnego lub nawet nieco gorszego trądziku, często okazuje się, że dobry reżim profilaktyczny i leczniczy, jeśli jest rygorystycznie przestrzegany, pozwala kontrolować schorzenie.

Jednak są oczywiście osoby cierpiące na ciężki trądzik, na które leczenie bez recepty lub bez recepty nie przyniosło oczekiwanego efektu. Chociaż sugerowałbym w tym przypadku znalezienie renomowanego dermatologa, prawdopodobnie zauważysz, że reżim leczenia trądziku nadal ma swoje miejsce w leczeniu całościowym.

Byłoby niezwykle wskazane, aby przepisane leki na cięższe schorzenie trądzikowe dokładnie zbadały lek przed rozpoczęciem. Wyraźnym tego przykładem jest lek na „oporny trądzik modularny”, jakim jest izotretynoina (sprzedawana jako Accutane, Amnesteem, Claravis Sotret). Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dostarcza istotnych informacji na temat tego konkretnego leku, jednak w skrócie wiadomo, że powoduje on wady wrodzone i jest badany w związku z doniesieniami o samobójstwach lub myślach samobójczych związanych z używaniem tego leku.

Wprowadzono program zarządzania ryzykiem o nazwie iPLEDGE w odniesieniu do tego leku z dostępnymi informacjami i aktualizacjami.

Program zapewnia odpowiednie kontrole stosowania tego leku, a ważne przesłanie brzmi: „Nie kupuj tego leku przez Internet”.

Istnieje szereg leków na receptę, które są stosowane na skórę w łagodnych i umiarkowanych przypadkach oraz doustne w cięższych przypadkach.

Niektóre z nich to:

• Doustne antybiotyki
• Doustne środki antykoncepcyjne
• Kwas azelainowy
• Nadtlenek benzoilu
• Klindamycyna
• Erytromycyna
• Sulfacetamid sodu
• Tazaroten
• Tretynoina
• Adapalen

Przesłanie wymaga jednak przeprowadzenia odpowiednich badań, ponieważ informacje o niektórych lekach mogą się znacznie zmieniać w czasie.

Podsumowanie
Podczas gdy leki są niezbędne w leczeniu wielu schorzeń poza trądzikiem, zawsze mądrze jest zbadać lek, aby umożliwić zrównoważone podejście lub rozważyć korzyści przed ich rozpoczęciem.

Jest to oczywiście bardzo jasne w przypadku leku Isotretinoin na ciężki trądzik.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish