Lekarstwo na trądzik na pewno

Tytuł:
Lekarstwo na trądzik na pewno!

Liczba słów:
566

Podsumowanie:
Jeśli jesteś już zmęczony trądzikiem, możesz uciec się do znalezienia drogich metod leczenia trądziku lub możesz spróbować niektórych procedur chirurgicznych. Ale te rzeczy są tak drogie i nie wiesz, czy obie będą skuteczne.

Oto kilka prostych wskazówek dotyczących leczenia trądziku i jego unikania:

1. Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia mogą pomóc w leczeniu trądziku poprzez zwalczanie negatywnego natężenia stresu, które może wynikać z negatywnej pewności siebie i depresji. Ale unikaj noszenia ciasnych nylonowych strojów do ćwiczeń. T …

Słowa kluczowe:
pielęgnacja skóry, trądzik

Artykuł Treść:
Jeśli jesteś już zmęczony trądzikiem, możesz skorzystać z znalezienie drogich metod leczenia trądziku lub możesz spróbować niektórych procedur chirurgicznych. Ale te rzeczy są tak drogie i nie wiesz, czy obie będą skuteczne.

Oto kilka prostych wskazówek dotyczących leczenia trądziku i jego unikania:

1. Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia mogą pomóc w leczeniu trądziku poprzez zwalczanie negatywnego natężenia stresu, które może wynikać z negatywnej pewności siebie i depresji. Ale unikaj noszenia ciasnych nylonowych strojów do ćwiczeń. Te syntetyczne tkaniny, które mają tendencję do zatrzymywania wilgoci i ciepła ciała, tworząc idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Trzymaj się luźnej odzieży wykonanej z bawełny lub naturalnych mieszanek i utrzymuj swój sprzęt sportowy w czystości.

2. Używanie bezpiecznych kosmetyków

Aby uniknąć zatykania porów i podrażnień skóry, które mogą powodować trądzik, używaj produktów oznaczonych jako „bezolejowe”. Wybierz perfumy i kosmetyki „hipoalergiczne”, aby uniknąć reakcji alergicznych i podrażnień skóry. To może być najlepsze lekarstwo na trądzik dla kobiet.

3. Zdrowa dieta

To, co jest najlepsze dla Twojego ciała, jest najlepsze dla Twojej skóry. Nie zapominaj o spożywaniu odpowiednich pokarmów, które zawierają mniej oleju i węglowodanów. Upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość witamin i minerałów, które są zalecane, aby zapobiegać i pomagać w leczeniu trądziku. Niektóre z tych witamin i minerałów to witamina A lub retinol (duże dawki są toksyczne), kompleks witaminy B, witamina C, witamina E, L-karnityna i cynk.

Nie zapomnij o spożywaniu odpowiedniego rodzaju żywności o mniejszej zawartości oleju i węglowodanów.

4. Picie dużej ilości płynów

Picie dużej ilości płynów w ciągu dnia pomaga oczyścić organizm wewnętrznie. Wiemy, że leczenie trądziku można zacząć od wewnątrz. Płyny, zwłaszcza woda, mogą zmywać brud z naszego ciała.

5. Leczenie hormonalne i reżim zdrowej skóry
Hormony w późniejszych latach, zwłaszcza u kobiet, mogą odgrywać rolę w leczeniu i profilaktyce trądziku u nastolatków. U dorosłych doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalne tabletki antykoncepcyjne mogą być pomocne dla kobiet w połączeniu z lekami ogólnoustrojowymi lub obecnie stosowanymi, lekami na receptę lub bez recepty.

Unikanie szorstkiego szorowania lub nadmiernego mycia jest dobrym lekarstwem na trądzik, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry lub nadmierną produkcję oleju, aby zastąpić to, co zostało zmyte, zatykając pory. Używaj produktów z delikatnymi składnikami złuszczającymi i pomijaj produkty zawierające alkohol.

6. Golenie

Golenie to w rzeczywistości doskonały sposób złuszczania lub usuwania martwego naskórka, który pomaga leczyć trądzik i zapobiegać jego powstawaniu, zamiast zatykać pory. Golenie może pomóc usunąć zaskórniki i zaskórniki z twarzy. Nie gol miejsc, które są obolałe lub zakażone. Użyj kremu do golenia dla skóry wrażliwej. Delikatne pociągnięcia zamiast dużego nacisku i płynące z prądem lub “ ziarnem ” będą dobre dla skóry. Ostrze jednosieczne jest lepsze niż maszynka z dwoma ostrzami.

7. Stres

Stres obejmuje stresory zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne czynniki stresogenne to takie, które osłabiają zdolność skóry do gojenia, takie jak tłusty makijaż i nadmierne słońce. Stresory wewnętrzne, takie jak zmartwienie, strach, niska samoocena, depresja i wiele innych emocji, mogą wywołać reakcje chemiczne w organizmie, które mogą spowodować wybuch trądziku i inne podrażnienia skóry. Aby zwalczyć wewnętrzne czynniki stresogenne i zapobiec problemom z trądzikiem, dużo odpoczywaj i śpij. Staraj się utrzymywać regularne godziny.

To tylko niektóre sposoby leczenia trądziku, które mogą pomóc w zapobieganiu wybuchowi trądziku u nastolatków i dorosłych. Zawsze pamiętaj, że zdrowy tryb życia jest kluczem do zdrowej skóry.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish