Lek na astmę trądzikową nie pomaga pacjentom z trądzikiem

Tytuł:
Trądzik: lek na astmę nie pomaga pacjentom z trądzikiem

Liczba słów:
245

Podsumowanie:
Lek na astmę Zyflo nie pomaga pacjentom z ciężkim trądzikiem , według badań przeprowadzonych w połowie etapu przez firmę Critical Therapeutics Inc. Lek, znany również jako zileuton, nie był lepszy w kontrolowaniu liczby zmian zapalnych niż placebo według statystyk firmy.

Słowa kluczowe:
Leczenie trądziku

Treść artykułu:
Lek na astmę Zyflo nie pomaga pacjentom z ciężkim trądzikiem, wynika z badania w połowie etapu przeprowadzone przez firmę Critical Therapeutics Inc. Lek, znany również jako zileuton, nie był lepszy w kontrolowaniu liczby zmian zapalnych niż placebo według statystyk firmy.

W 12-tygodniowym badaniu u pacjentów leczonych Zyflo odnotowano średnią redukcję zmian zapalnych o 11,5. W porównaniu z redukcją o 9,1 zmian w grupie innych pacjentów przyjmujących placebo – daleko do osiągnięcia istotności statystycznej.

Pacjenci leczeni placebo wykazywali zmniejszenie zmian o 16,4 w grupie placebo, ale pacjenci leczeni Zyflo wykazywali średnie zmniejszenie całkowitej liczby zmian o 25,3.

Firma stwierdziła, że lek wykazywał potencjalną korzyść dla niektórych pacjentów, chociaż lek nie spełniał głównego celu badania.

Linda Lennox, rzeczniczka firmy, powiedziała, że firma prawdopodobnie przeprowadzi większe badanie testujące lek jako lek na trądzik, wykorzystując informacje zebrane z niedawnego małego badania „dowodu słuszności koncepcji”.

Firma z siedzibą w Lexington w stanie Massachusetts poinformowała, że kontynuuje analizę danych i współpracuje z badaczami w celu dalszej interpretacji wyników.

Zyflo blokuje enzym wywołujący stan zapalny zwany 5 lipoksygenazą (5-LO). Został zatwierdzony przez amerykańskie organy regulacyjne w 1996 r. Do leczenia pacjentów z astmą w wieku 12 lat i starszych. W tym czasie lek był własnością firmy Abbott Laboratories Inc., która sprzedawała go przez wiele lat, zanim pod koniec 2003 r. Wydano na niego licencję firmie Critical Therapeutics.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish