Leczy trądzik i mity

Tytuł:
Leki na trądzik i mity

Liczba słów:
689

Podsumowanie:
Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał na trądzik, był częścią poszukiwań leku na trądzik .

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Niestety, niewielu je znajduje, ale to tylko dlatego, że nie znaleźli dla siebie odpowiedniego leku na trądzik. Każdy z nas jest inny, a nasze ciała inaczej funkcjonują i reagują na leczenie. To, co działa dla niektórych, może nie działać dla innych. Istnieje jednak kilka sprawdzonych metod leczenia trądziku u większości osób cierpiących na trądzik.

Najlepszym lekiem na trądzik bez recepty wydaje się być ProActiv. Jest to system do pielęgnacji skóry zawierający nadtlenek benzoilu jako substancję czynną. Jest to drogie leczenie, ale to dlatego, że okazało się tak skuteczne, jak lek na trądzik. ProActiv to miejscowy lek na trądzik dostępny bez recepty, zawierający nadtlenek benzoilu o mocy na receptę.

Accutane, który jest lekiem na receptę, również okazał się dość skuteczny w leczeniu trądziku. Jednak jest również drogi, a jako lek doustny istnieje możliwość wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Ze względu na możliwe skutki uboczne wielu decyduje się nie przyjmować tego silnego leku, mimo że działa on dobrze u większości osób stosujących ten lek.

Kolejnym lekiem na trądzik wydaje się być retin-a. Retin-a jest stosowany w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, zmarszczek, przebarwień skóry i innych schorzeń skóry. Jest bardzo skuteczny i ma niewiele skutków ubocznych. Retin-a jest stosowany do leczenia miejscowego i jest dostępny na receptę. Istnieją jednak inne leki dostępne bez recepty, które zawierają niewielkie ilości retin-a.

Należy pamiętać, że leki na trądzik nie działają z dnia na dzień. Ponadto może być konieczne kontynuowanie leczenia trądziku nawet po ustąpieniu trądziku lub ponowne rozpoczęcie leczenia, jeśli w przyszłości wystąpi kolejny wybuch. Porozmawiaj o potrzebie kontynuacji leczenia z dermatologiem.

Trzy omówione powyżej sposoby leczenia trądziku są drogie. Są jednak drogie, ponieważ działają. Nie oznacza to, że wszystkie drogie zabiegi działają, oznacza to po prostu, że te trzy, które okazały się skuteczne w przypadku większości osób, które próbowały tych terapii, są warte swojej ceny.

Mity na temat trądziku

Mit nr 1: Trądzik jest spowodowany złą higieną. Jeśli wierzysz w ten mit i często myjesz skórę mocno i często, możesz pogorszyć swój trądzik. Trądzik nie jest spowodowany brudem ani tłustą powierzchnią skóry. Chociaż nadmiar sebum, martwy naskórek i całodniowe nagromadzenie kurzu na skórze wygląda nieestetycznie, nie należy ich usuwać ręcznym szorowaniem. Energiczne mycie i szorowanie faktycznie podrażni skórę i pogorszy trądzik. Najlepsze podejście do higieny i trądziku: Delikatnie myj twarz dwa razy dziennie łagodnym mydłem, osusz ją – i zastosuj odpowiednią kurację przeciwtrądzikową.

Mit nr 2: Trądzik jest spowodowany dietą. Obszerne badania naukowe nie wykazały związku między dietą a trądzikiem. Innymi słowy, jedzenie nie powoduje trądziku. Nie czekolada. Nie frytki. Nie pizza. Niemniej jednak niektórzy ludzie twierdzą, że niektóre pokarmy wpływają na ich trądzik. W takim przypadku unikaj tych pokarmów. Poza tym spożywanie zbilansowanej diety zawsze ma sens. Jednak zgodnie z dowodami naukowymi, jeśli trądzik jest leczony prawidłowo, nie ma potrzeby martwić się o pokarm wpływający na trądzik.

Mit nr 3: Trądzik jest spowodowany stresem. Zwykły stres związany z życiem codziennym nie jest ważnym czynnikiem w trądziku. Poważny stres, który wymaga pomocy medycznej, jest czasami leczony lekami, które mogą powodować trądzik jako efekt uboczny. Jeśli podejrzewasz, że masz trądzik związany z lekiem przepisanym na stres lub depresję, skonsultuj się z lekarzem.

Mit 4: Trądzik to tylko choroba kosmetyczna. Tak, trądzik wpływa na wygląd ludzi i nie stanowi poza tym poważnego zagrożenia dla zdrowia fizycznego. Jednak trądzik może powodować trwałe blizny fizyczne – a także sam trądzik, a także jego blizny mogą wpływać na to, jak ludzie o sobie myślą, aż do tego stopnia, że mają wpływ na ich życie.

Mit 5: Po prostu musisz pozwolić trądzikowi działać. Prawda jest taka, że trądzik można wyleczyć. Jeśli wypróbowane produkty przeciwtrądzikowe nie zadziałały, rozważ wizytę u dermatologa. Dzięki dostępnym dziś produktom nie ma powodu, dla którego ktoś musiałby znosić trądzik lub mieć blizny potrądzikowe.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish