Leczenie trądziku różowatego

Tytuł:
Leczenie trądziku różowatego

Liczba słów:
628

Podsumowanie:
Trądzik różowaty jest chorobą przewlekłą, która dotyka głównie skóry twarzy, charakteryzującą się nawrotami i remisje. Zwykle zaczyna się po trzydziestce na policzkach, nosie, brodzie lub czole, ale czasami może również wystąpić na klatce piersiowej, szyi, skórze głowy lub uszach. Nieleczone pryszcze często rozwijają się, aw najcięższych przypadkach z powodu nadmiaru tkanki nos staje się obrzęknięty i nierówny. W wielu przypadkach trądzik różowaty dotyka również oczu, które są podrażnione i wyglądają na wodniste i przekrwione.

E …

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku różowatego, laserowe leczenie trądziku różowatego, naturalne leczenie trądziku różowatego

Artykuł Treść:
Trądzik różowaty to przewlekła choroba, która dotyka głównie skóry twarzy, charakteryzująca się zaostrzeniami i remisjami. Zwykle zaczyna się po trzydziestce na policzkach, nosie, brodzie lub czole, ale czasami może również wystąpić na klatce piersiowej, szyi, skórze głowy lub uszach. Nieleczone pryszcze często rozwijają się, aw najcięższych przypadkach z powodu nadmiaru tkanki nos staje się obrzęknięty i nierówny. W wielu przypadkach trądzik różowaty dotyka również oczu, które są podrażnione i wyglądają na wodniste i przekrwione.

Chociaż każdy może na to cierpieć, osoby o jasnej karnacji, które łatwo się rumienią lub rumienią, są podatne na rozwój trądziku różowatego. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, ale mężczyźni mają tendencję do rozwoju cięższych postaci. Nie ma lekarstwa na trądzik różowaty, ale terapia medyczna pomaga utrzymać go pod kontrolą i odwrócić objawy. Jeśli podejrzewasz, że masz trądzik różowaty, skonsultuj się z dermatologiem w celu diagnozy i leczenia.

Jakie są główne objawy?

Objawy trądziku różowatego różnią się znacznie u różnych osób i na ogół pojawiają się tylko niektóre z potencjalnych objawów. Eksperci twierdzą, że zawsze obejmuje jeden z następujących podstawowych objawów:

* Zaczerwienienie
* Trwałe zaczerwienienie
* Guzki i pryszcze
* Widoczne naczynia krwionośne

Leczenie trądziku różowatego

Ponieważ objawy przedmiotowe i podmiotowe różnią się znacznie w zależności od chorego, leczenie trądziku różowatego powinno być dostosowane przez dermatologa do każdego konkretnego przypadku. Dermatolodzy mogą przepisać różne leki doustne i miejscowe, aby wyleczyć pryszcze i zaczerwienienia związane z chorobą. Zwykle początkowe leczenie składa się z doustnych antybiotyków połączonych z leczeniem miejscowym w celu opanowania stanu, a następnie długoterminowego leczenia miejscowego w celu jego utrzymania. W niektórych przypadkach w leczeniu trądziku różowatego stosuje się laser lub intensywną terapię światłem pulsującym, w celu zmniejszenia zaczerwienienia, usunięcia widocznych naczynek krwionośnych i korekty zniekształcenia nosa. Trądzik różowaty oczny jest zwykle leczony antybiotykami.

Pielęgnacja skóry

Osoby, które cierpią na trądzik różowaty, powinny skonsultować się ze swoim dermatologiem, aby upewnić się, że stosowane przez nie zabiegi pielęgnacyjne są odpowiednie dla ich stanu. Pacjentom zwykle zaleca się stosowanie łagodnych i nieściernych środków czyszczących do mycia twarzy, spłukiwania ciepłą wodą i osuszania miękkim bawełnianym ręcznikiem. Powinni używać tylko produktów niedrażniących i stosować filtry przeciwsłoneczne o SPF minimum 15, aby chronić skórę przed promieniami słonecznymi.

Jeśli masz trądzik różowaty, możesz użyć kosmetyków, aby ukryć efekty. Barwiony na zielono, a następnie podkład w odcieniu skóry w naturalnych żółtych odcieniach może być użyty do zamaskowania zaczerwienień. Należy unikać makijażu z odcieniami ping lub pomarańczu.

Styl życia

Zdrowy styl życia jest również częścią całego leczenia trądziku różowatego i może pomóc w utrzymaniu remisji i uniknięciu czynników zewnętrznych, które powodują zaostrzenia lub pogarszają stan skóry. Oto kilka rzeczy, które powinieneś zrobić:

* Unikaj gorących napojów, dużej ilości kawy, pikantnych potraw i alkoholu. Chociaż większość ludzi uważa, że trądzik różowaty jest powiązany z alkoholizmem, może również wpływać na kogoś, kto w ogóle nie pije.
* Stosuj dobrą ochronę przeciwsłoneczną i unikaj ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur.
* Unikaj agresywnych zachowań na twarzy, takich jak pocieranie lub szorowanie, ponieważ może to podrażnić zaczerwienioną skórę.
* Ćwicz tylko w chłodnych warunkach i nie przegrzewaj.
* Unikaj kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, które podrażniają Twoją skórę, i stosuj odpowiednio lakiery do włosów.
* Spróbuj prowadzić dziennik wszystkich epizodów zaczerwienienia i zapisuj, z jakim jedzeniem, produktami, lekami lub czynnościami są one związane.

Chociaż przyczyny są nadal nieznane i nie ma metody leczenia trądziku różowatego, która zapewni, że pozbędziesz się go na zawsze, jest wiele rzeczy, które pomagają. Skonsultowanie się z dermatologiem i uzyskanie odpowiedniego leczenia, a także przestrzeganie tych wskazówek dotyczących stylu życia, może zmniejszyć ryzyko krost i zaczerwienień oraz pomóc w opanowaniu sytuacji.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish