Leczenie trądziku – poznaj te fakty na temat trądziku

Tytuł:
Leczenie trądziku – poznaj te fakty o trądziku

Liczba słów:
368

Podsumowanie:
Każdy z nas ma różne poglądy na temat trądziku. Fakty naukowe mogą być inne, lepiej jest poznać fakty dotyczące trądziku, zanim spróbujesz jakiejkolwiek terapii lub uwierzysz w niesprawdzone pomysły.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Każdy z nas ma inne poglądy na temat trądziku. Fakty naukowe mogą być inne, lepiej jest poznać fakty dotyczące trądziku, zanim spróbujesz jakiejkolwiek terapii lub uwierzysz w niesprawdzone pomysły. Przeczytaj poniżej kilka podstawowych faktów na temat trądziku –

Częste mycie –

Częste mycie obszaru dotkniętego trądzikiem nie wyleczy trądziku. Może to niekorzystnie wpłynąć na to. Wystarczy mycie dwa razy dziennie. Wbrew powszechnemu przekonaniu trądzik nie jest spowodowany brudem. To gruczoł łojowy zostaje zamknięty i z różnych powodów tworzy trądzik.

Jedzenie-

Żadne jedzenie nie ma żadnego związku z trądzikiem. Jeśli uważasz, że jakiś pokarm pogarsza trądzik, po konsultacji z lekarzem przerwij ten pokarm. Nie ma jeszcze rozstrzygających dowodów wskazujących na trądzik i jego związek z jedzeniem.

Leki-

Niektóre leki mogą wywoływać trądzik. Niektóre kortyzony, niektóre leki przeciwgruźlicze i niektóre leki przeciwpadaczkowe mogą powodować trądzik. Rozpuszczalniki chlorowane mogą również powodować trądzik zawodowy.

Doustna witamina A-

Pochodne witaminy A, zwane retinoidami, są stosowane miejscowo i doustnie w leczeniu trądziku pod nadzorem lekarza. Witamina A nie leczy trądziku. Jeśli ktoś przyjmuje nadmierną ilość witaminy A, mając nadzieję, że wyleczy trądzik, może to pogorszyć stan zdrowia, ponieważ witamina A w dużych ilościach może mieć niekorzystny wpływ na organizm.

Dziedziczne-

Jeśli twoi rodzice mieli trądzik, możesz być na niego bardziej podatny.

Zmiany hormonalne-

Zmiany hormonalne powodują trądzik. To hormon androgen jest odpowiedzialny za nadmierną produkcję sebum. Kobiety mogą mieć wybuchy trądziku podczas menstruacji i ciąży.

Stany podobne do trądziku

Niektóre inne schorzenia, takie jak zapalenie mieszków włosowych, mogą wyglądać jak trądzik. Istnieje wiele innych chorób, które mogą wyglądać jak trądzik. Są to: trądzik różowaty, rogowacenie mieszkowe, okołowargowe zapalenie skóry i kilka innych schorzeń. Zawsze lepiej jest zostać zdiagnozowanym przez lekarza niż rozpocząć samodzielne leczenie.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish