Leczenie trądziku – leki na receptę

Tytuł:
Leczenie trądziku – leki na receptę

Liczba słów:
588

Podsumowanie:
Informacje o możliwościach leczenia trądziku na receptę.

Słowa kluczowe:
trądzik, zwalczanie trądziku, leczenie trądziku, leki na trądzik

Treść artykułu:
Prawdą jest, że w większości przypadków trądzik może być bezpiecznie i skutecznie leczyć bez recepty za każdym razem, gdy masz nietypową chorobę skóry, wskazana jest konsultacja z dermatologiem. Lekarz może udzielić cennych porad dotyczących leczenia choroby, nawet jeśli jest to tylko trądzik.

Ciężki trądzik powinien być zawsze leczony przez dermatologa, może on zapewnić leki na receptę, które są skuteczne w leczeniu bardziej ostrych ognisk trądziku. Umiarkowany i łagodny trądzik można zwykle leczyć bez porady lekarza, ale nawet leki na receptę o umiarkowanym nasileniu mogą być w stanie leczyć go lepiej i szybciej niż rozwiązania dostępne bez recepty.

Leki stosowane w leczeniu trądziku podawane są w jednej z dwóch form; ustne lub miejscowe. W wielu przypadkach lekarz zastosuje połączenie obu typów w celu leczenia epidemii. Antybiotyki są często stosowane w leczeniu trądziku i mogą być dostarczane w dowolnej postaci. Inne leki miejscowe zwykle zawierają składniki, takie jak cynk i retinoidy.

Najpopularniejszym antybiotykiem stosowanym w leczeniu trądziku jest tetracyklina. Działa podwójnie, zarówno zabijając bakterie wywołujące trądzik, jak i pomagając zmniejszyć stan zapalny. Antybiotyki nie są natychmiastowym rozwiązaniem i zwykle będą musiały być przyjmowane przez tygodnie lub nawet miesiące, zanim trądzik ustąpi, będziesz również musiał kontynuować antybiotyk, nawet po ustąpieniu trądziku, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu. Istnieją pewne skutki uboczne związane ze stosowaniem tetracykliny, przy czym najbardziej powszechna jest skrajna wrażliwość na słońce. Każdy, kto przyjmuje tetracyklinę, musi bardzo uważać na ekspozycję na światło słoneczne, aby uniknąć poważnych oparzeń słonecznych. Niektórzy ludzie mogą również odczuwać nudności, pokrzywkę, a nawet zawroty głowy.

Kobiety leczone tetracykliną mogą zauważyć wzrost infekcji drożdżakowych pochwy. Małe dzieci i kobiety w ciąży nie mogą przyjmować tetracykliny, ponieważ może ona powodować przebarwienia rosnących zębów.

Maści zawierające antybiotyki rzadziej zgłaszane są działania niepożądane. Maści te zabijają bakterie, ale mogą się zdarzyć przypadki oporności bakterii na antybiotyki. Łączenie innych leków, takich jak; nadtlenek benzoilu w płynie z antybiotykiem może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów.

Retinoidy są pochodną witaminy A i są zwykle nakładane bezpośrednio na skórę w postaci balsamu lub kremu. Stosowanie miejscowych leków retinoidowych jest bardzo skuteczne w leczeniu zaskórników i zaskórników. Daje pozytywne rezultaty, oczyszczając pory powodujące trądzik; jedynym częstym objawem ubocznym jest suchość skóry.

Jeśli trądzik jest ciężki i nie reaguje na inne metody leczenia, można zastosować doustne leki retinoidowe. Spowoduje to złuszczanie się górnej warstwy skóry, co również spowoduje otwarcie porów. Doustne retinoidy powodują również, że organizm wytwarza mniej sebum, co również zmniejsza problemy z trądzikiem poprzez redukcję sebum na skórze.

Mogą wystąpić dość poważne skutki uboczne związane ze stosowaniem doustnych leków retinoidowych. Ponieważ mogą powodować poważne wady wrodzone, każda kobieta przyjmująca doustne retinoidy powinna stosować dwie formy antykoncepcji, aby uniknąć możliwości zajścia w ciążę. Mogą również powodować depresję i uszkodzenie wątroby, więc każdy, kto stosuje te leki, musi być ściśle monitorowany przez lekarza.

Istnieją inne leki, które mają efekt uboczny pomagający w leczeniu trądziku. U niektórych kobiet pigułki antykoncepcyjne pomagają zmniejszyć trądzik, zmieniając poziom hormonów i obniżając poziom testosteronu. Cynk może być również stosowany w leczeniu trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish