Leczenie trądziku – jak dbać o skórę

Tytuł:
Leczenie trądziku – jak dbać o skórę?

Liczba słów:
384

Podsumowanie:
Podstawowa pielęgnacja skóry na trądzik może pomóc w opanowaniu i powstrzymaniu blizn.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Podstawowa pielęgnacja skóry na trądzik może pomóc w opanowaniu i powstrzymaniu blizn. Proszę zachować następującą ostrożność –

1. Nie wybieraj trądziku. Próba wyciśnięcia zaskórników lub zaskórników może prowadzić do dalszej infekcji. Wyłapywanie trądziku na drugim etapie może prowadzić do blizn.

2. Istnieje błędne przekonanie, że nadmierne pocenie się lub brud może powodować trądzik. W zaskórnikach czerń to nie brud, ale utleniony sebum. Proszę, nie szorstkujcie swojej skóry. To pogorszy stan trądziku. Delikatnie umyj twarz łagodnym mydłem lub środkami myjącymi przeznaczonymi do pielęgnacji trądziku i ciepłą wodą. Osuszyć, nie pocierać.

3. Używaj niekomedogennych kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Produkty niekomedogenne są certyfikowane, aby nie powodować ani nie pogarszać trądziku.

4.Chroń swoją skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych. Unikaj opalania. Jeśli jesteś w trakcie leczenia trądziku, skonsultuj się z lekarzem w sprawie ekspozycji na słońce, ponieważ niektóre leki zwiększają wrażliwość skóry na słońce.

5. Zabiegi na twarz mogą zaostrzyć trądzik. Unikaj wszelkiego rodzaju twarzy, jeśli masz wybuch trądziku.

6. Czy masz zwyczaj częstego dotykania trądziku? Unikajcie tego. Unikaj również grzywki na czole.

7. Jeśli uważasz, że większa niż zalecana dawka kremu / balsamu przepisana na Twój trądzik szybciej wyleczy trądzik, czas zmienić sposób myślenia. To może ci zaszkodzić, zamiast pomóc.

8. W miarę możliwości staraj się, aby twarz była wolna od makijażu. Pozwól skórze oddychać świeżym powietrzem. Skóra skłonna do trądziku potrzebuje świeżego powietrza.

9. Unikaj stosowania do włosów jakichkolwiek olejków lub produktów bogatych w olej. Używaj beztłuszczowych produktów do pielęgnacji włosów. Tłuste włosy mogą pogorszyć twój trądzik.

10. Nie martw się, jeśli twoje leki nie przyniosą natychmiastowych rezultatów w leczeniu trądziku. Skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, w jakim czasie można złagodzić trądzik. Nie martw się do tego czasu. Leczenie trądziku wymaga czasu, aby leczyć trądzik i uzyskać czystą skórę.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish