Leczenie trądziku dostępne bez recepty

Tytuł:
Leczenie trądziku dostępne bez recepty

Liczba słów:
536

Podsumowanie:
Istnieje wiele rodzajów dostępnych bez recepty metod leczenia trądziku. Większość osób, które po raz pierwszy zmagają się z trądzikiem, zwykle udaje się do lokalnej apteki i kupuje lek dostępny bez recepty na podstawie zaleceń znajomych lub nawet reklam telewizyjnych. Zawsze jednak dobrze jest skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku dostępnego bez recepty. Mimo że trądzik jest dość łagodnym stanem, lekarz może doradzić najlepszy sposób leczenia …

Słowa kluczowe:
trądzik, lekarstwo na trądzik

Artykuł Ciało:
Istnieje wiele rodzajów dostępnych bez recepty metod leczenia trądziku. Większość osób, które po raz pierwszy zmagają się z trądzikiem, zwykle udaje się do lokalnej apteki i kupuje lek dostępny bez recepty na podstawie zaleceń znajomych lub nawet reklam telewizyjnych. Zawsze jednak dobrze jest skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku dostępnego bez recepty. Mimo że trądzik jest dość łagodnym stanem, lekarz może doradzić najlepszy sposób leczenia, a także oferuje sugestie dotyczące konkretnego rodzaju trądziku.

Ze względu na dużą liczbę dostępnych produktów na trądzik może być trudno zdecydować, który z nich wypróbować. W zależności od rady znajomych nie jest to zbyt wiarygodne, ponieważ to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. Najlepiej, jeśli masz podstawową wiedzę na temat składników aktywnych różnych leków przeciwtrądzikowych, abyś mógł dokonać bardziej świadomego wyboru leku, który chcesz wypróbować.

Jednym z najpopularniejszych składników w leczeniu trądziku jest nadtlenek benzoilu. Występuje w żelach i maściach i działa zwalczając bakterie wywołujące pryszcze. Jest również przydatny do usuwania martwych komórek naskórka, które gromadzą się na powierzchni skóry. To właśnie te martwe komórki skóry, które łączą się z sebum, tworzą zaskórniki i zaskórniki.

Udowodniono, że nadtlenek benzoilu jest bezpieczny i skuteczny w zwalczaniu zmian chorobowych. Może być stosowany po ustąpieniu trądziku, aby chronić skórę przed bakteriami wywołującymi trądzik. Jedynym efektem ubocznym związanym z tym składnikiem jest suchość skóry, a można temu zapobiec, zmniejszając częstotliwość jego stosowania na skórę. Może również wybielać włosy i odzież, dlatego należy zachować ostrożność podczas nakładania.

Innym popularnym składnikiem leków na trądzik jest kwas salicylowy. Zapobiega to trądzikowi, usuwając martwe komórki skóry, które gromadzą się zbyt szybko i zatykają pory. Produkty zawierające kwas salicylowy należy nadal stosować po oczyszczeniu skóry, aby zapobiec przyszłym wybuchom trądziku. Jedynymi skutkami ubocznymi związanymi z kwasem salicylowym są sucha, podrażniona skóra.

Inne składniki, które możesz zobaczyć w lekach na trądzik, to rezorcyna i siarka. Rezorcynol powoduje złuszczanie się wierzchniej warstwy skóry – w tym martwych komórek naskórka, które zatykają pory. Często łączy się go z siarką. Nie wiadomo, jak siarka wpływa na stany trądzikowe, ale jest stosowana skutecznie od ponad 50 lat. Siarka jest często łączona z innymi składnikami oprócz rezorcyny, takimi jak kwas salicylanowy i nadtlenek benzoilu. Zwykle nie jest używany samodzielnie ze względu na silny, nieprzyjemny zapach.

Spośród wszystkich składników stosowanych w walce z trądzikiem nadtlenek benzoilu jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronny. Może być stosowany w płynach lub batonach myjących, a także w lotionach, kremach i żelach nakładanych bezpośrednio na skórę. Produkty myjące stosuje się zwykle raz lub dwa razy dziennie, natomiast kremy i balsamy można stosować w razie potrzeby. Dla uzyskania największej skuteczności należy je nakładać na skórę wokół trądziku, a także na same wypryski. Należy unikać dostania się nadtlenku benzoilu do oczu, ust lub nosa, ponieważ spowoduje to podrażnienie lub stan zapalny.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish