Leczenie trądziku dorosłych – czym należy się zająć

Tytuł:
Leczenie trądziku u dorosłych – czym należy się zająć

Liczba słów:
473

Podsumowanie:
Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że w końcu przeszedłeś przez wszystko problemy skórne związane z dojrzewaniem budzisz się pewnego dnia i widzisz trądzik. Jeśli zapytasz dermatologa, przekonasz się, że trądzik to nie tylko problem nastolatków. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą Ci skutecznie walczyć z trądzikiem dorosłych.

Fakty dotyczące trądziku dorosłych

Lekarze twierdzą, że trądzik dorosłych jest częstym problemem, ale niestety niedostatecznie rozpoznanym. Większość ludzi myśli, że trądzik to tylko dla dzieci, ale może się to zdarzyć w późniejszym roku …

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku dorosłych, naturalne leczenie trądziku

Artykuł Ciało:
Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że w końcu pokonałeś wszystkie problemy skórne związane z dojrzewaniem, budzisz się pewnego dnia i widzisz trądzik. Jeśli zapytasz dermatologa, przekonasz się, że trądzik to nie tylko problem nastolatków. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą Ci skutecznie walczyć z trądzikiem dorosłych.

Fakty dotyczące trądziku dorosłych

Lekarze twierdzą, że trądzik dorosłych jest częstym problemem, ale niestety niedostatecznie rozpoznanym. Większość ludzi uważa, że trądzik to tylko dla dzieci, ale może się to zdarzyć również w późniejszych latach. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Statystyki pokazują, że trądzik dotyka około 25% wszystkich dorosłych mężczyzn i 50% wszystkich dorosłych kobiet w pewnym momencie ich dorosłego życia.

Na dole trądziku znajduje się pryszcz, który lekarze nazywają zaskórnikiem. Pryszcz to zatyczka tłuszczu, resztek skóry i keratyny, która utknęła w przewodzie włosowym. Kiedy jest otwarty, nazywamy to zaskórnikiem, a kiedy jest zamknięty, białogłowy. Whiteheads może powodować pękanie ścian przewodu włosowego, prowadząc do zaczerwienienia, infekcji i cyst trądzikowych.

Wiele osób uważa, że trądzik jest wynikiem złej higieny, ale to nieprawda. Trądzik zarówno u dorosłych, jak iu nastolatków jest spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak nadmierne wydzielanie sebum, wadliwe zamykanie przewodu włosowego lub infekcja. Mycie twarzy delikatnie tylko dwa razy dziennie jest w rzeczywistości o wiele lepsze niż częstsze mycie.

Leczenie trądziku dorosłych

Możesz wybrać między leczeniem trądziku dorosłych w gabinecie dermatologa lub w domu. Jednak wyciskanie pryszczów w domu często prowadzi do infekcji i blizn. Wyciskanie pryszczów to również bardzo skuteczny sposób na rozprzestrzenianie się trądziku. Z drugiej strony lekarze używają specjalnych sterylnych narzędzi, aby zapobiec infekcjom, bliznom i rozprzestrzenianiu się trądziku.

Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie lokalnej apteki pod kątem leczenia trądziku dorosłych. Jeśli kiedykolwiek tego próbowałeś, wiesz, że jest pełen takich produktów. Przy tak wielu dostępnych opcjach wybór odpowiedniego leczenia trądziku dorosłych może być dość trudny.

Ogromnym postępem w leczeniu trądziku dorosłych jest produkcja miejscowego kwasu retinoidowego, zmodyfikowanej formy witaminy A. Ulepszone wersje tego leku znacznie zmniejszają podrażnienie, które może powodować. Inne zabiegi na trądzik zwalczają różne przyczyny trądziku. Czasami są używane w połączeniu. Takie leczenie trądziku to:

* Krem z kwasem azelainowym

* Nadtlenek benzoilu

* Alfa-hydroksykwasy (takie jak kwas mlekowy, glikolowy i glukonowy)

* Tabletki z antybiotykami (stosowane nierozsądnie, mogą prowadzić do oporności na antybiotyki)

* Antybiotyki miejscowe (żele, płyny i roztwory)

* Tabletki antykoncepcyjne dla kobiet

* Sotret lub Accutane na ciężki trądzik

Accutane i Sotret mają kilka skutków ubocznych, w tym wady wrodzone. Kobiety z poważnymi problemami z trądzikiem, które wybierają te metody leczenia, powinny stosować alternatywną metodę antykoncepcji. Pomimo skutków ubocznych, te zabiegi są prawdopodobnie najlepszym wyborem w przypadku ostrego trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish