Leczenie skóry trądzikowej – 5 kluczowych wskazówek

Tytuł:
Leczenie skóry trądzikowej – 5 kluczowych wskazówek

Liczba słów:
510

Podsumowanie:
Trądzik jest frustrującym problemem w każdym wieku, dotykającym wielu osoby. Osoby z trądzikiem powinny szczególnie dbać o swoją skórę. W wielu sytuacjach wystarczy delikatny zabieg na skórę trądzikową, aby pozbyć się tego irytującego problemu. Właściwa codzienna pielęgnacja, gdy trądzik jest nadal lekki lub umiarkowany, może zapewnić zdrową skórę, której pragniesz, i zapobiec rozwojowi ciężkiego trądziku. Wszystko, co musisz zrobić, to przestrzegać kilku wskazówek w codziennej pielęgnacji skóry.

Delikatnie umyj Sk …

Słowa kluczowe:
Leczenie skóry trądzikowej, naturalne leczenie trądziku

Artykuł Ciało:
Trądzik jest frustrujące problemy w każdym wieku, dotykające dużą liczbę osób. Osoby z trądzikiem powinny szczególnie dbać o swoją skórę. W wielu sytuacjach wystarczy delikatny zabieg na skórę trądzikową, aby pozbyć się tego irytującego problemu. Właściwa codzienna pielęgnacja, gdy trądzik jest nadal lekki lub umiarkowany, może zapewnić zdrową skórę, której pragniesz, i zapobiec rozwojowi ciężkiego trądziku. Wszystko, co musisz zrobić, to przestrzegać kilku wskazówek w codziennej pielęgnacji skóry.

Delikatnie umyj skórę

Mycie skóry jest najważniejszą częścią leczenia skóry trądzikowej. Myj skórę dwa razy dziennie łagodnym środkiem myjącym, raz rano i raz wieczorem. Skórę należy myć również po ciężkich ćwiczeniach, kiedy bardzo się pocisz. Niektórzy ludzie próbują wyleczyć trądzik i zmniejszyć wydzielanie sebum za pomocą agresywnych mydeł z detergentem i płatków szorujących. Jednak zamiast poprawić sytuację, szorowanie skóry tylko pogorszy sytuację.

Możesz poprosić dermatologa o poradę na temat rodzaju środka czyszczącego, którego powinieneś użyć. Po umyciu dokładnie spłucz skórę. Środki ściągające są zalecane tylko wtedy, gdy Twoja skóra jest bardzo tłusta i tylko na plamach olejowych. Lekarze zalecają również pacjentom regularne mycie włosów szamponem. Osoby z przetłuszczającymi się włosami powinny codziennie myć je szamponem.

Trądzik i golenie

Faceci, którzy mieli lub mieli trądzik w przeszłości, powinni się dokładnie golić. Przetestuj zarówno elektryczne, jak i bezpieczne maszynki do golenia, aby zdecydować, która z nich jest dla Ciebie wygodniejsza. Decydując się na maszynkę do golenia, zawsze używaj ostrego ostrza. Zmiękcz brodę wodą z mydłem przed nałożeniem kremu do golenia. Możesz uniknąć zadrapań, goląc się lekko i nie częściej niż to konieczne.

Unikaj częstego dotykania skóry

Unikanie agresywnych zachowań na skórze jest również ważną częścią leczenia skóry trądzikowej. Jeśli spróbujesz wycisnąć lub nakłuć pryszcze, ryzykujesz powstaniem nieestetycznych blizn. Należy nawet unikać dotykania lub tarcia zmian trądzikowych. Nie próbuj też nakłuwać pryszczów, ponieważ możesz mieć blizny lub rozprzestrzenić trądzik.

Unikaj nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne

Niektóre leki stosowane w leczeniu trądziku mogą zwiększać prawdopodobieństwo poparzenia słonecznego. Chociaż zaczerwieniona lub opalona skóra może sprawić, że zmiany będą mniej widoczne, są to tylko tymczasowe poprawki. Skutki długoterminowe są na ogół negatywne. Nadmierna ekspozycja na słońce wiąże się z wieloma zagrożeniami, takimi jak szybsze starzenie się skóry i rozwój raka skóry.

Makijaż

Makijaż, który wybierzesz, jest również częścią ogólnego leczenia skóry trądzikowej. Podczas leczenia trądziku może zajść potrzeba zmiany niektórych używanych produktów do makijażu. Używaj tylko kosmetyków bezolejowych. Przeczytaj etykietę, jeśli nie jesteś pewien. Podczas pierwszych kilku zabiegów nałożenie podkładu może być trudne.

Należy również unikać przetłuszczających się produktów do włosów, które mogą powodować zaskórniki zamknięte na czole. Używaj tylko kosmetyków oznaczonych jako niekomedogenne. Nawet te mogą powodować trądzik u niektórych osób, dlatego należy być bardzo ostrożnym.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish