Leczenie bez trądziku

Tytuł:
Leczenie bez trądziku

Liczba słów:
752

Podsumowanie:
Trądzik jest bardzo powszechny wśród nastolatków i nastolatków. Nikt tak naprawdę nie jest pewien, co powoduje trądzik ani dlaczego wiadomo, że tworzy się w wieku nastoletnim. Chociaż naukowcy nie wiedzą, co to powoduje, dziedziczność znajduje się na szczycie listy możliwych czynników. Dziedziczność od dawna uważana jest za duży wpływ na trądzik. Jeśli ktoś w Twojej rodzinie miał lub ma trądzik, jest bardziej prawdopodobne, że go rozwiniesz.

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku, trądzik, pielęgnacja skóry, pielęgnacja skóry, przebarwienia, leczenie

Artykuł Ciało:
Trądzik jest bardzo powszechny wśród nastolatków, i młodzież. Nikt tak naprawdę nie jest pewien, co powoduje trądzik ani dlaczego wiadomo, że tworzy się w wieku nastoletnim. Chociaż naukowcy nie wiedzą, co to powoduje, dziedziczność znajduje się na szczycie listy możliwych czynników. Dziedziczność od dawna uważana jest za duży wpływ na trądzik. Jeśli ktoś w Twojej rodzinie miał lub ma trądzik, jest bardziej prawdopodobne, że go rozwiniesz.

Trądzik może różnić się od łagodnego do bardzo ciężkiego. Powszechnie tworzy się, gdy kanały skórne i gruczoły łojowe zaczynają pracować z czasem. Wyściółka przewodu faktycznie zrzuca komórki, które są następnie przenoszone na zewnętrzną warstwę skóry. Kanał skórny zatyka się, a olej uwięziony pod spodem. Ta zatyczka porów nazywana jest zaskórnikiem. Kiedy wtyczka znajduje się pod skórą, nazywa się ją zaskórnikiem lub zamkniętym zaskórnikiem. Ale jeśli wtyczka zostanie podniesiona i wyskoczy z kanału skóry, porów, nazywa się ją otwartą zaskórnikiem lub zaskórnikiem. Nazywa się to czarną głową, ponieważ jej wierzchołek wydaje się ciemny, chociaż to nie brud jest uwięziony w skórze i nie można go łatwo zmyć.

Ważne jest, aby trądzik nie ograniczał lub nie kontrolował Twojego życia. Oto kilka wskazówek dotyczących łatwego leczenia trądziku.

Jednym z najczęściej odrzucanych sposobów leczenia trądziku jest woda. Coś tak prostego, jak picie wystarczającej ilości wody dziennie, jest bardzo skuteczne w pozbyciu się trądziku. Uważa się, że dzieje się tak, ponieważ woda jest alkaliczna, o pH 7,3 i jest uważana za naturalny środek zapobiegający trądzikowi. Picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie pomoże organizmowi pozbyć się oleju i toksyn, które mogą uszkodzić skórę. Woda pomaga nawet nawilżać skórę i zapobiegać zatykaniu porów. Picie wody obniży również poziom stresu i rozluźni ciało, umożliwiając lepszy sen. Oprócz picia większej ilości wody spróbuj zmniejszyć spożycie kawy, napojów gazowanych, herbat i alkoholi. Te rodzaje napojów są diuretykami, które pobierają więcej wody z komórek niż wprowadzają.

Chociaż środki ściągające zmniejszają pory i zmniejszają wygląd trądziku na krótki czas, są niezdrowe dla skóry na dłuższą metę jeden. Po pierwsze, wysuszają skórę, zmuszając komórki do produkcji większej ilości olejków, co może prowadzić do wybuchów trądziku. Ponadto, gdy twoje pory się kurczą, olej jest tam uwięziony, zatykając pory.

Kolejną rzeczą, której należy unikać, są używki. Środki pobudzające, takie jak kawa, herbata, papierosy oraz cukier ze słodyczy i napojów gazowanych należy uznać za niezdrowe dla całego organizmu. Te stymulanty wpływają na cały układ nerwowy i mózg i mogą łatwo stymulować gruczoły łojowe do produkcji większej ilości oleju niż zwykle. Mogą one również wywoływać stres, który jest również szkodliwy dla skóry.

Oglądanie tego, co jesz, jest dobrym sposobem na ograniczenie wyprysków trądzikowych. Dieta wpływa na trądzik, więc uważaj na to, co jesz. Staraj się trzymać z daleka od potraw o dużej zawartości tłuszczu lub tłustych. Pomyśl o żywności o niskiej zawartości tłuszczu, a wszystko będzie dobrze.

Alkohol jest uważany za jeden z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu, alkohol jest również ważnym czynnikiem powodującym trądzik. Działa ściągająco i obkurczająco na pory. Ponadto alkohol hamuje sen i może powodować stres. Aby mieć zdrową skórę, potrzebujesz odpoczynku i bezstresowego trybu życia.
Należy unikać szorowania skóry razem z mydłami ściernymi. Podrażniają skórę i niszczą naturalną barierę między Tobą a bakteriami wywołującymi trądzik.

Jasne, słońce zabija większość bakterii, ale szkodzi też skórze. Skóra jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić. Słońce działa ściągająco, napinając i zatykając pory skóry. Wysusza również skórę, pojawiają się też plamy posłoneczne, piegi i rak skóry. Powinieneś codziennie spędzać 15 minut pod słońcem.

Istnieje wiele leków i kremów, które są używane w walce z trądzikiem. Ale jak dotąd, utrzymanie zdrowego stylu życia jest najłatwiejszą drogą. Trzeba powiedzieć, że prowadząc zdrowy tryb życia, nie tylko uzyskasz zdrowszą skórę, ale także zdrowsze ciało. Na początku zmiana nawyków będzie trudna, ale na dłuższą metę będziesz mieć lepszy ogólny stan zdrowia, więcej energii i jaśniejszą, zdrowszą skórę.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish