Laserowe odnawianie powierzchni

Tytuł:
Laserowe odnawianie powierzchni

Liczba słów:
538

Podsumowanie:
Laserowe odnawianie powierzchni to wysoce skuteczna procedura odmładzania skóry, wykorzystująca wiązkę światła z lasera CO2. Jednak nie jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich typów skór. Poza tym wiąże się to z pewnym ryzykiem i niepewnością.

Słowa kluczowe:
Laserowe odnawianie powierzchni, laserowe usuwanie blizn

Treść artykułu:
Laserowe odnawianie lub „laserowe peelingi” jest zwykle używane w celu zminimalizowania drobne zmarszczki, głównie w okolicach ust i oczu.

Jest również skutecznym rozwiązaniem w leczeniu blizn na twarzy lub obszarów o nierównej pigmentacji.

Laserowe odnawianie powierzchni wykonywane jest zarówno na całej twarzy, jak iw określonych regionach.

Zabieg jest często wykonywany w połączeniu z inną operacją kosmetyczną, taką jak lifting twarzy lub operacja powiek.

Zalety laserowego odnawiania skóry przewyższają te oferowane przez inną opcję odmładzania skóry. Jest to najlepszy zabieg zapewniający ogólną poprawę skóry chronicznie zniszczonej światłem.

Uszkodzenia skóry spowodowane fotostarzeniem są przedstawiane w różnych formach, takich jak rytides i rogowacenie słoneczne, blizny po ciężkim trądziku, operacji lub urazie. To wszystko kosmetyczne zniekształcenia stwarzające pacjentom problemy psychologiczne. Większość z tych problemów można skutecznie wyleczyć za pomocą laserowego odnawiania blizn.

Procedura laserowego odnawiania powierzchni wykorzystuje wiązkę światła z lasera CO2. Chodzi o to, aby odparować górne warstwy uszkodzonej skóry na określonych i kontrolowanych poziomach penetracji.

Znacząco pozytywną stroną laserowej resurfacingu jest to, że powoduje ona mniej krwawień, siniaków i dyskomfortu pooperacyjnego niż jest to typowe dla innych metod resurfacingu.

lt;h1gt; Kwalifikacja do laserowego odnawiania powierzchni lt;/h1gt;

Przed przystąpieniem do laserowego odnawiania należy skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

Konsultacja obejmie dokładną ocenę problematycznego obszaru.

Stan Twojej skóry również będzie odgrywał kluczową rolę w tym względzie. Na przykład ciemne typy skóry są bardziej narażone na powikłania związane z pigmentacją skóry po zabiegu laserowym.

lt;bgt; Choroby skóry pomocne przy laserowym odnowieniu powierzchni lt;/bgt;

Laserowe odnawianie powierzchni całej twarzy może przynieść dramatyczne rezultaty, głównie w przypadku skóry starzejącej się, uszkodzonej przez słońce, z rogowaceniem słonecznym i łojotokowym , soczewicy i teleangiektazje są powszechne. Poza tym laser CO2 pozornie daje dobre rezultaty w przypadku wszystkich typów blizn.

Jednak laserowe odnawianie powierzchni blizn jest lepszą opcją w przypadku rozszerzalnych obszarów w kształcie spodka, niż blizny wżerowe, w przypadku których lepszą opcją jest dermabrazja.

Laserowe odnawianie powierzchni blizn jest również odpowiednią opcją w przypadku problemów takich jak zanikowe blizny na twarzy, blizny przerostowe i blizny pourazowe, które również można usunąć ze znaczną poprawą ich wyglądu.

Laserowe odnawianie powierzchni blizny jest bardzo pomocne w łączeniu blizny z teksturą i kolorem skóry pacjenta.

lt;bgt; Choroby skóry nie nadają się do laserowego odnawiania lt;/bgt;

Jednak laserowe odnawianie powierzchni ma również pewne ograniczenia. Na przykład procedura nie jest tak skuteczna w leczeniu fałdów nosowo-wargowych.

lt;h1gt; Ryzyko i niepewność związane z laserowym odnawianiem powierzchni lt;/h1gt;

Obsługa laserowego odnawiania powierzchni przez wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga zmniejsza ryzyko i poziom powikłań. Jednak wynik operacji nie jest całkowicie przewidywalny.

Ryzyko, na które powinieneś być przygotowany w tej operacji, obejmuje –

lt;bgt; • oparzenia lub inne urazy spowodowane ciepłem energii lasera lt;/bgt;

lt;bgt; • blizny lt;/bgt;

lt;bgt; • wyraźne rozjaśnienie lub przyciemnienie leczonego obszaru skóry lt;/bgt;

Czasami gojenie wydaje się nieprawidłowe lub opóźniony. Poza tym czasami pojawiają się oznaki nieprawidłowej pigmentacji lub blizn. W takich przypadkach mogą być wymagane dodatkowe środki przymusu i leczenie.

Ryzyko można w dużym stopniu zmniejszyć, wybierając chirurga plastycznego specjalnie przeszkolonego w chirurgii laserowej.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish