Łagodny i umiarkowany trądzik to nie koniec świata

Tytuł:
Łagodny i umiarkowany trądzik to nie koniec świata!

Liczba słów:
586

Podsumowanie:
Przyznaj… przynajmniej raz w Twoim życiu pojawił się trądzik na twarzy w niewłaściwym momencie. Niezależnie od tego, czy będzie to pierwsza randka, bal maturalny, czy wielka rozmowa kwalifikacyjna, myślisz, że wszyscy będą się skupiać na Twoim trądziku, a nie na Tobie. Obecnie, dzięki wielu osiągnięciom naukowym, istnieje kilka nowych metod leczenia trądziku, które mogą być tylko biletem do wyraźniejszej twarzy i ciała.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik zeno, leki na trądzik, pryszcze

Treść artykułu:
Przyznaj się… był przynajmniej raz w twoim życie, w którym na twarzy pojawił się trądzik w niewłaściwym momencie. Niezależnie od tego, czy będzie to pierwsza randka, bal maturalny, czy wielka rozmowa kwalifikacyjna, myślisz, że wszyscy będą się skupiać na Twoim trądziku, a nie na Tobie. Obecnie, dzięki wielu osiągnięciom naukowym, istnieje kilka nowych metod leczenia trądziku, które mogą być tylko biletem do wyraźniejszej twarzy i ciała.

Najpopularniejsze obecnie dostępne na rynku leki na trądzik można kupić bez recepty. Niektóre popularne produkty lecznicze, które można znaleźć w aptekach lub sklepach spożywczych, to Clearasil, Seabreeze i Neutrogena. Większość z tych marek ma w ofercie kremy, płyny do mycia twarzy, płatki przeciwtrądzikowe i środki nawilżające. Korzystając z tych zabiegów, nie rezygnuj z produktu, jeśli trądzik nie wykazał znacznej poprawy w ciągu jednego dnia. Wiele razy potrzeba prób i błędów, aby znaleźć produkt, który będzie dla Ciebie odpowiedni… i musisz dać każdemu produktowi około dwóch tygodni, aby osiągnąć jakąkolwiek skuteczność.

Nowa fala w leczeniu trądziku to produkt Proactiv. Po niezliczonych infomerciach, reklamach w magazynach i Internecie, staje się jedną z najbardziej znanych metod leczenia trądziku na rynku. Gwiazdy zachwycają się wynikami, jakie osiągają dzięki temu produktowi, dlatego wiele osób go wypróbowuje… z różnymi rezultatami. Składniki Proactiv można znaleźć w wielu innych zabiegach, które można kupić w lokalnych sklepach. Różnica między produktami – cena.

Jednym ze specyficznych rodzajów trądziku, który wiele osób często stwierdza na twarzy, są zaskórniki, szczególnie trudny do pozbycia się rodzaj trądziku. Występujący głównie na nosie, policzkach i uszach, ten rodzaj trądziku jest bardzo głęboką, trudną do osiągnięcia skażą, która może wydawać się niemożliwa do wyleczenia. Jednak na rynku są również produkty pomagające w leczeniu tego typu trądziku. Powszechnie znane jako „paski na nos”, zabieg ten składa się z paska, na którym znajduje się substancja, która wysycha i dosłownie usuwa zaskórnik z porów. Mycie niewiele robi, aby powstrzymać pojawienie się zaskórników na twarzy, ale jeśli spróbujesz wycisnąć tego rodzaju trądzik, należy je umyć. Możesz wyrządzić więcej szkód swojej twarzy, próbując „samodzielnie usunąć” zaskórniki!

Obecnie istnieje stosunkowo nowe leczenie trądziku od łagodnego do umiarkowanego. Jest to ręczne urządzenie znane jako Zeno Acne Clearing Device. To zatwierdzone przez FDA urządzenie do usuwania trądziku poddaje trądzikowi 2 i pół minuty obróbki cieplnej. Ta obróbka cieplna zasadniczo zabija bakterie powodujące trądzik, a tym samym leczy pryszcz. W przeciwieństwie do innych metod leczenia dostępnych na rynku, Zeno Acne Clearing Device może faktycznie usunąć pryszcz w ciągu jednego dnia, w przeciwieństwie do dni lub nawet tygodni w przypadku innych alternatyw. Chociaż ciepło generowane przez urządzenie zeno może powodować lekkie zaczerwienienie w miejscu nałożenia go przez około 20-30 minut po jego użyciu, użytkownicy nie zgłaszali żadnych innych niepożądanych skutków ubocznych… w przeciwieństwie do podrażnienia skóry, które mogą powodować zabiegi miejscowe.

Dobra higiena to wciąż najlepszy sposób na walkę z trądzikiem na twarzy i innych częściach ciała. Regularne mycie twarzy łagodnym mydłem zwykle zapobiega trądzikowi. Zwykłe mydło i woda nie podrażniają twarzy, jak niektóre produkty do leczenia trądziku. Tylko osoby z ciężkim trądzikiem będą wymagały jakichkolwiek wizyt u dermatologa w celu uzyskania recepty na leki przeciwtrądzikowe.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish