Krótki przegląd trądziku dziecka

Tytuł:
Krótki przegląd trądziku niemowlęcego

Liczba słów:
445

Podsumowanie:
Małe dzieci mogą mieć trądzik z powodu utrzymujących się hormonów matczynych po porodzie, co może powodować stymulację gruczołów łojowych dziecka. Twoje dziecko po porodzie otrzymuje te hormony z łożyska.

Nie martw się, jeśli Twoje dziecko ma pryszcze. Około 20% noworodków cierpi na trądzik niemowlęcy, znany również jako trądzik noworodkowy.

Poznaj różne aspekty tego szczególnego rodzaju trądziku. Po pierwsze, leczenie trądziku dziecięcego nie jest …

Słowa kluczowe:
trądzik niemowlęcy, leczenie trądziku niemowlęcego, trądzik niemowlęcy, trądzik u niemowląt

Artykuł Treść:
Małe dzieci mogą mieć trądzik z powodu utrzymujących się hormonów matczynych po porodzie, które mogą powodować stymulację gruczołów łojowych dziecka. Twoje dziecko po porodzie otrzymuje te hormony z łożyska.

Nie martw się, jeśli Twoje dziecko ma pryszcze. Około 20% noworodków cierpi na trądzik niemowlęcy, znany również jako trądzik noworodkowy.

Poznaj różne aspekty tego szczególnego rodzaju trądziku. Po pierwsze, leczenie trądziku dziecięcego nie jest tym samym, co leczenie trądziku dla innych grup wiekowych.

Trądzik niemowlęcy jest uwarunkowany płcią. Dzieci płci męskiej są bardziej dotknięte chorobą niż ich płci żeńskie. Zwykle niemowlęta mają atak trądziku w wieku 3 tygodni. Niektóre dzieci mają go od momentu porodu. Generalnie rodzaje trądziku, które można znaleźć u niemowląt, to grudki i krosty. Grudki to czerwone guzki, a krosty to zaskórniki. Mają zbiór ropy.

Niektóre dzieci mają również trądzik na skórze głowy. Trądzik u niemowląt nie wymaga leczenia jako takiego. Zmiany ustąpią same w ciągu czterech miesięcy. Ale dbaj o dziecko tak samo, jak o inne części ciała.

Używaj łagodnego mydła dla dzieci i delikatnie myj twarz raz dziennie wodą. Nie próbuj ostrzejszych metod, używając olejków i innych balsamów, które uważasz za dobre. Czasami mogą pogorszyć stan. Wiedz na pewno, że trądzik niemowlęcy zniknie, gdy zajdzie taka potrzeba.

W trosce o fotografowanie dziecka nie napychaj jego policzków kosmetykami, a jeśli w ogóle potrzebujesz poprawek, zrób to w pomysłowy sposób.

Jeśli Ty lub Twój lekarz rodzinny czujecie, że dziecko ma ciężki trądzik, należy zastosować nadtlenek benzoilu, środki keratolityczne lub kremy do stosowania miejscowego, takie jak retinoidy.

Sposoby na trądzik są rzeczywiście tajemnicze. Jeśli masz trądzik w rodzinie, nie oznacza to, że Twoje dziecko będzie miało trądzik. I tylko dlatego, że dziecko ma trądzik, nie oznacza to, że będzie cierpieć na atak trądziku, gdy dorośnie. Acne ma swój własny styl pracy i strategię ataku.

Trądzik niemowlęcy, który zwykle pojawia się u dziecka po ukończeniu trzeciego miesiąca życia, znika po cichu po 12 miesiącu życia. Nie są wymagane żadne specjalne zabiegi lecznicze. U niektórych dzieci stan może trwać do trzech lat. Wynika to z budowy genetycznej Twojego dziecka. Masz do tego coś, co jest dziedziczną częścią.

Nie masz nic wspólnego z trądzikiem niemowlęcym, jeśli chodzi o część leczniczą. Po prostu obserwuj jego przybycie i odlot. No cóż, przylot z niepokojem i wyjazd z przyjemnością!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish