Know Your Enemy Acne Basic Training

Tytuł:
Poznaj swojego wroga: Podstawowy trening trądziku

Liczba słów:
381

Podsumowanie:
Trądzik dotyka prawie każdego. Ale nie patrz tylko w lustro i kulić się. Zwalczać! Oto jak.

Słowa kluczowe:
trądzik, leki na trądzik

Treść artykułu:
Masz firmę – trądzik dotyka prawie każdego. Uderza prawie 85% populacji w wieku od 12 do 24 lat. 40% osób cierpiących na trądzik ma wypryski na tyle poważne, że wymagają leczenia.

Trądzik nie wyświetla ulubionych. Mężczyźni i kobiety wszystkich ras w okresie dojrzewania i dorosłości są prawie tak samo podatni na trądzik.

Lokalizacja

Jest to powszechna choroba skóry charakteryzująca się zmianami, które pojawiają się na skórze. Zmiany powstają jako zaskórniki, zaskórniki lub cysty, ponieważ pory się zatykają.

Tak zwana „strefa T” twarzy – nos, podbródek i czoło – to najczęstsze obszary, w których pojawiają się pryszcze. Plecy są drugim pod względem częstości występowania trądzikiem, a następnie szyją, klatką piersiową i ramionami.

Czas

Zwykle pierwsze ataki trądziku w okresie dojrzewania, najczęściej w okresie dojrzewania, ponieważ wtedy organizm zaczyna wytwarzać obfitość tłustej substancji zwanej łojem. Zwykle dobrze, sebum sprawia, że włosy i skóra są miękkie i nawilżone. Ale w okresie dojrzewania organizm produkuje za dużo. Nadmiar olejku zatyka pory i pozostawia tłustą skórę.

Dojrzewanie również wyzwala nadmierną produkcję komórek pęcherzyka. Umierające komórki szybko gromadzą się i łączą z sebum, tworząc zaskórniki. Olej i martwa komórka tworzą pożywkę dla bakterii, które powodują zaczerwienienia i obrzęki w okolicy, powodując pryszcze.

Zły obraz

Trądzik staje się dla wielu osób problemem z wyobrazeniem sobie siebie, ponieważ wpływa na ich wygląd. Szczególnie zagrożone są nastolatki, ponieważ trądzik może powodować uczucie obniżenia pewności siebie, a nawet depresję. Powoduje to, że niektórzy wycofują się z interakcji społecznych, a inni wpadają w złość i niepokój.

Większość ludzi uważa, że ich trądzik ustąpił, zanim osiągną wiek 20 lat. Chociaż dla niektórych może to trwać przez całe dorosłe lata.

Uleczalne

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele nowoczesnych metod leczenia trądziku. Pierwsza linia obrony to utrzymanie skóry w czystości i odtłuszczeniu. Zrób to, delikatnie myjąc wodą i mydłem dwa razy dziennie, szczególnie po czynnościach lub warunkach powodujących pocenie się. Dostępna jest szeroka gama zabiegów medycznych, zarówno na receptę, jak i bez recepty.

W poważnych przypadkach potrzebny jest dermatolog, który udzieli porad dotyczących odżywiania, zmiany stylu życia, miejscowych leków i antybiotyków zwalczających bakterie wywołujące pryszcze.

Nie patrz tylko w lustro i kulić się. Zwalczać!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish