Kilka faktów i mitów na temat trądziku

Tytuł:
Fakty i mity na temat trądziku

Liczba słów:
475

Podsumowanie:
Prawda jest taka, że trądzik jest częścią rozwoju. Krosty trądzikowe są częścią skóry tworzącą się jak rany i cysty, które pojawiają się jako część zmian, których doświadcza dziecko w procesie dojrzewania. Nastolatki szukałyby porady od któregokolwiek z rówieśników lub nawet rodziców na temat tych pryszczów lub mogą zdecydować się na radzenie sobie z tym w ignorancji.

Słowa kluczowe:
trądzik, objawy trądziku, fakty trądzik, mity trądzik, artykuły na temat trądziku

Treść artykułu:
Prawda jest trądzikiem rozwój. Krosty trądzikowe są częścią skóry tworzącą się jak rany i cysty, które pojawiają się jako część zmian, których doświadcza dziecko w procesie dojrzewania. Nastolatki szukałyby porady od któregokolwiek z rówieśników lub nawet rodziców na temat tych pryszczów lub mogą zdecydować się na radzenie sobie z tym w ignorancji.

Poniżej znajdują się najczęstsze mity na temat trądziku, w które wierzą nastolatki, oraz fakty, które sprzeciwiają się tym ideom:

• Wielokrotne mycie twarzy
Wiele osób uważa, że im częściej myją zmierzyć się z mniejszymi pryszczami, które dostają. To nie jest właściwe, nazywa się to myciem. W rzeczywistości komplikacje mogą wynikać z nadmiernego wykonywania rutyny, ponieważ podrażnia skórę z powodu użycia silnych mydeł.

Trądzik pojawia się w wyniku pewnych obrzydliwych zmian, takich jak martwe komórki naskórka wewnątrz skóry, a zrobienie czegoś szorstkiego na powierzchni skóry nie zrobiłoby różnicy. Twarz dobrze jest regularnie myć, ale należy to robić delikatnie używając płynu do mycia lub łagodnego mydła. Liczba prań nie powinna przekraczać dwóch razy dziennie.

• Rozbijanie pryszczów
Niektórzy ludzie po prostu nie mogą się doczekać, aż ich pryszcze znikną, więc decydują się je wyskoczyć. W ten sposób skóra staje się podatna na infekcje, blizny, a nawet więcej wyprysków z powodu bakterii, które dostają się do skóry podczas wypychania pryszczów.

• Opalanie w leczeniu trądziku
Światło słoneczne zabija bakterie skóry, ale nie oznacza to, że jest alternatywą dla leczenia pryszczów. W rzeczywistości, jeśli komórki skóry obumierają i powodują wysuszenie skóry, skóra produkuje więcej sebum, co jest jednym z czynników powodujących pryszcze.

• Dieta jako jeden z czynników powodujących trądzik
Czekolada, kawa, olej i cukier spośród wielu produktów spożywczych, które ludzie spożywają, w żaden sposób nie powodują trądziku. Żaden rodzaj diety nie jest w stanie wyleczyć trądziku, ale zdrowy styl życia z pewnością pozwala uniknąć infekcji spowodowanych pryszczami. Udowodniono, że niektóre pokarmy nasilają trądzik tylko w przypadku alergii, ale nigdy nie udowodniono, że jest to główna przyczyna.

• Długie włosy komplikują trądzik
Przyczyną trądziku są bakterie i jeśli włosy osoby są długie i nie są odpowiednio oczyszczone, to z pewnością komplikuje trądzik.

• Dziewczęta są bardziej podatne na trądzik niż chłopcy
Trądzik występuje powszechnie u chłopców z powodu dominującego męskiego hormonu zwanego androgenem.
Najbardziej niepokojącym mitem na temat trądziku jest zaraźliwość. Ludzie nie muszą się bać przyjaciół, którzy mają trądzik, ponieważ bakterie wywołujące trądzik są zasadniczo zawarte w skórze, a nie na jej powierzchni.

Trądzik jest niepokojący dla dorastających osób, ale stałby się mniej uciążliwy, gdyby dzieci i nastolatki znali fakty, a nie kłamstwa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish