Jakie czynniki powodują trądzik

Tytuł:
Jakie czynniki powodują trądzik?

Liczba słów:
434

Podsumowanie:
Czy wiesz, że trądzik pospolity, znany również jako Acne Vulgaris, cierpi aż 85% nastolatków i młodych dorosłych? To niezwykle duża część populacji dotknięta tą chorobą skóry. Przyczyna trądziku nie jest do końca znana, ale istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do rozwoju tej zapalnej choroby skóry.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik pospolity, leczenie trądziku, preparaty na trądzik, leki na trądzik, leki na trądzik

Artykuł Treść:
Co powoduje trądzik?

Czy wiesz, że trądzik pospolity, znany również jako Acne Vulgaris, cierpi aż 85% nastolatków i młodych dorosłych? To niezwykle duża część populacji dotknięta tą chorobą skóry.

Przyczyna trądziku nie jest w pełni znana, ale istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do rozwoju tej zapalnej choroby skóry. Twoje geny odgrywają w tym rolę, co oznacza, że jeśli twoi rodzice lub dziadkowie cierpieli na tę chorobę skóry, sam będziesz podatny na trądzik.

Przede wszystkim istnieje związek ze zmianą aktywności hormonalnej, taką jak cykle miesiączkowe i dojrzewanie. W przeszłości za główną przyczynę trądziku uważano nadprodukcję sebum. Łój to tłuste wydzielanie tłuszczy i pozostałości komórek tłuszczowych, spowodowane nadpobudliwością gruczołów łojowych skóry.

Jednak wydaje się, że zwężenie kanału mieszków włosowych, w którym włosy są zakorzenione w skórze, jest również głównym czynnikiem powodującym częsty trądzik. Istnieje kilka innych czynników, które mogą się przyczyniać, takie jak stres, nagromadzenie martwych komórek skóry, reakcja alergiczna na bakterie w porach, drapanie i stosowanie sterydów anabolicznych.

To, co nie zostało w żaden sposób potwierdzone, to wpływ diety tłustej, w tym czekolady, chipsów ziemniaczanych i frytek, na trądzik. Ogólnie rzecz biorąc, chorzy powinni eksperymentować z dietą, aby ustalić, jakie produkty spożywcze wpływają na nasilenie trądziku.

Na trądzik może mieć wpływ dieta bogata w rafinowany cukier. Trądzik występuje rzadko w społeczeństwach, na które nasz zachodni styl życia nie wpłynął. Ci ludzie mają niski poziom glicerolu w swojej diecie. Jednak jeśli redukcja żywności o wysokiej zawartości glicerolu, takiej jak napoje bezalkoholowe, słodycze i biały chleb, ma znaczący wpływ na złagodzenie zaburzeń trądzikowych, to jeszcze nie zostało udowodnione. Utrzymywanie niskiego spożycia tego rodzaju żywności wpłynie na ogólny stan zdrowia na lepsze.

Kolejnym błędnym przekonaniem dotyczącym trądziku jest higiena osobista. Trądzik nie jest spowodowany brudem, więc zła higiena osobista nie jest czynnikiem. Aby to było jaśniejsze, Acne powoduje powstawanie blokad głęboko w mieszku włosowym lub kanale włosowym i jako takie nie można go zmyć. W rzeczywistości nic więcej niż delikatne oczyszczanie może powodować nowe zmiany chorobowe, uszkadzając lub przesuszając skórę.

Mówiąc lżej, jeśli słyszałeś, że celibat lub masturbacja mogą powodować trądzik, a stosunek seksualny może go wyleczyć, mam dla ciebie dobrą wiadomość. Nie ma absolutnie żadnych naukowych dowodów na to, że to prawda.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish