Jak zapobiegać trądzikowi

Tytuł:
Jak zapobiegać trądzikowi

Liczba słów:
367

Podsumowanie:
Na trądzik cierpi zarówno wielu młodych ludzi, jak i osoby starsze. Naprawdę nie ma „lekarstwa” na trądzik i można jedynie podjąć środki zapobiegające trądzikowi. Trądzik to stan zatykania porów spowodowany nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Zwykle występuje w okresie dojrzewania iw niektórych przypadkach może trwać do dorosłości. Jest kilka środków, które możesz podjąć, aby zapobiec trądzikowi lub przynajmniej ograniczyć jego nasilenie do minimum:

· Upewnij się, że Twoja skóra jest czysta. Pierz regularnie. Regularne mycie pomaga t …

Słowa kluczowe:
jak robić rzeczy, jak to robić, robienie rzeczy, instrukcje, porady

Treść artykułu:
Wiele młodych ludzi, jak również osoby starsze cierpi na trądzik. Naprawdę nie ma „lekarstwa” na trądzik i można jedynie podjąć środki zapobiegające trądzikowi. Trądzik to stan zatykania porów spowodowany nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Zwykle występuje w okresie dojrzewania iw niektórych przypadkach może trwać do dorosłości. Jest kilka środków, które możesz podjąć, aby zapobiec trądzikowi lub przynajmniej ograniczyć jego nasilenie do minimum:

· Upewnij się, że Twoja skóra jest czysta. Pierz regularnie. Regularne mycie pomaga pozbyć się nadmiaru sebum ze skóry oraz bakterii i martwych komórek skóry, które mogą zatykać pory i powodować wybuchy.

· Odpocznij w odpowiedniej ilości. Twoje ciało regeneruje i odświeża komórki skóry podczas odpoczynku. Nastolatki są znane z tego, że nie odpoczywają, ale jest to niezbędne w zapobieganiu trądzikowi.

· Nie ściskaj i nie skubaj pryszczów, ponieważ grozi to cięższą infekcją.

· Po ćwiczeniach weź prysznic, aby pot nie przyczynił się do zatykania porów i kolejnej epidemii trądziku. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ wiele osób bierze prysznic wiele godzin po zakończeniu ćwiczeń, w którym to czasie część szkód zostanie już wyrządzona. Najlepszą radą jest ćwiczenie w miejscu, w którym znajdują się prysznice.

· Noś czyste, białe koszulki, które pomogą Ci utrzymać trądzik na plecach. Białe koszulki mają tendencję do wchłaniania nadmiaru sebum ze skóry i przynajmniej zapobiegają trądzikowi na plecach.

· Zmyj makijaż przed pójściem spać. Ponownie, kluczem jest tutaj, aby Twoje pory były wolne od oleju i bakterii oraz zapobiegały wybuchom trądziku.

· Nie używaj filtrów przeciwsłonecznych na bazie oleju ani balsamów do skóry, jeśli masz skłonność do wybuchów trądziku. To tylko przyczyni się do powstania problemu.

· Po umyciu skóry można również użyć środka czyszczącego zawierającego tak zwany kwas salicylowy. Używaj tylko 2% roztworu. Można to znaleźć w niektórych produktach do czyszczenia trądziku.

Najważniejszym kluczem do zapobiegania epidemiom trądziku jest utrzymywanie czystości porów. Zatkane pory są główną przyczyną trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish