Jak wygrać podwójną walkę z bliznami po trądziku i trądziku

Tytuł:
Jak wygrać podwójną walkę z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi?

Liczba słów:
423

Podsumowanie:
Podobnie jak wojna ma powojenny efekt (po zakończeniu wojny), leczenie trądziku nie jest końcem historia. To początek nowej serii prób kontrolowania blizn i, jeśli to możliwe, całkowitego ich zatarcia. Jest to proces regeneracji i rehabilitacji tego konkretnego miejsca na skórze.

Wiele osób odzyskuje pierwotne zdrowie skóry bez trwałych skutków. Ale wielu musi cierpieć oszpecające blizny. Miejscowe produkty i leki do pielęgnacji skóry …

Słowa kluczowe:
pielęgnacja trądziku, leczenie blizn potrądzikowych, porady, lekarstwo

Artykuł Treść:
Tak jak wojna ma powojenny efekt (po zakończeniu wojny), leczenie trądziku to nie koniec historii. To początek nowej serii prób kontrolowania blizn i, jeśli to możliwe, całkowitego ich zatarcia. Jest to proces regeneracji i rehabilitacji tego konkretnego miejsca na skórze.

Wiele osób odzyskuje pierwotne zdrowie skóry bez trwałych skutków. Ale wielu musi cierpieć oszpecające blizny. Miejscowe produkty do pielęgnacji skóry i leki mogą w pewnym stopniu działać, ale potrzeba więcej wysiłków, sposobów i środków, aby znaleźć trwałe rozwiązanie. Swoją rolę musi tu odegrać połączenie zabiegu chirurgicznego i odnawiania skóry. Jednak nie ma innych skrótów ani opcji.

Przebarwiona plamka na skórze, po wygojeniu zmiany trądzikowej, nie powinna być mylona z blizną. Na tym etapie dominuje naturalny proces gojenia, zmiana pozapalna. Rezultat może nie być natychmiastowy, natura jest zawsze powolna, przebiega spokojnie. Ramy czasowe dla sztuczki znikania blizn mogą wynosić od 6 do 12 miesięcy. Jeśli nawet wtedy skóra wróci do swojego pierwotnego koloru, pomyśl, że zostanie ci obdarzona trwała blizna i pomyśl o przerysowaniu planów jej trwałego usunięcia w porozumieniu z dermatologiem.

Istnieją pewne praktyki i leki, które mogą przyśpieszyć proces gojenia blizny:

1. Noszenie dobrego kremu przeciwsłonecznego ma ogromne znaczenie. Ekspozycja na słońce powoduje uszkodzenia skóry i wydłuża proces gojenia.

2. Proces przebudowy skóry jest podatny na pewne wypróbowane i przetestowane leki. Leczą zmiany pozapalne. Jednym z przebadanych leków jest Tretynoina (Retin A-Renova, Avita).

3. Pod żadnym pozorem nie wybieraj strupów. Robiąc to, wyrządzasz krzywdę własnej skórze. Ingerujesz w proces uzdrawiania natury. W ten sposób przedłużasz swój powrót do zdrowia.

Podejmij realistyczne wyniki. Nie próbuj osiągnąć niemożliwego. Takie wysiłki mogą spowodować więcej uszkodzeń skóry. Żaden pojedynczy zabieg nie jest odpowiedni dla każdego, a Twój dermatolog wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj, że leczenie jest rozpatrywane indywidualnie.

Bez wątpienia jest to podwójna kara. Najpierw przejść bóle po trądziku, a potem być właścicielem blizny. Blizny są po to, aby ci stale przypominać i dawać innym możliwość zadawania pytań. W ostatecznym rozrachunku przeważają rady i życzenia dermatologa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish