Jak wybrać najlepszy produkt na trądzik

Tytuł:
Jak wybrać najlepszy produkt na trądzik

Liczba słów:
520

Podsumowanie:
Trądzik dotyka prawie 80% amerykańskiej populacji w pewnym momencie lub inne. Ze względu na szeroką gamę produktów przeciwtrądzikowych dostępnych na rynku, większość osób cierpiących na trądzik ma problem z podjęciem decyzji, który produkt na trądzik zastosować do leczenia. W rzeczywistości, przed skonsultowaniem się z dermatologiem, większość z nich najpierw używałaby leków dostępnych bez recepty.

Dermatolodzy często zalecają stosowanie takich produktów przeciwtrądzikowych (np. Neutragena, Eucerin, Aquanil, Cetaphil i Extra Gentle Cleanser), jeśli …

Słowa kluczowe:
najlepszy trądzik produkt, produkty na trądzik, leczenie trądziku, leczenie trądziku, zapobieganie trądzikowi, środki na trądzik

Artykuł Treść:
Trądzik dotyka prawie 80% populacji Ameryki w pewnym momencie. Ze względu na szeroką gamę produktów przeciwtrądzikowych dostępnych na rynku, większość osób cierpiących na trądzik ma problemy z podjęciem decyzji, który produkt na trądzik zastosować do leczenia. W rzeczywistości, przed skonsultowaniem się z dermatologiem, większość z nich najpierw używałaby leków dostępnych bez recepty.

Dermatolodzy często zalecają stosowanie takich produktów przeciwtrądzikowych (np. Neutragena, Eucerin, Aquanil, Cetaphil i Extra Gentle Cleanser), jeśli Twój przypadek jest ciężki. Zazwyczaj jednak zniechęcają do stosowania szorstkich środków czyszczących i peelingów. Należy również unikać energicznego pocierania skóry, ponieważ może to spowodować dalsze podrażnienia i ostatecznie doprowadzić do większej trądziku.

Aby móc wybrać najlepszy dla siebie produkt przeciwtrądzikowy, musisz nauczyć się czytać etykiety. Oznacza to, że musisz zrozumieć składniki leków na trądzik. Musisz także określić, które składniki i które produkty na trądzik działają najlepiej dla Twojego rodzaju skóry.

Nadtlenek benzoilu, powszechny składnik większości leków przeciwtrądzikowych, skutecznie redukuje bakterie wywołujące trądzik, określane jako „Propionibacterium acnes”. Są one znane z zatykania porów podczas tworzenia zmian trądzikowych. Umiarkowane przypadki trądziku są zwykle leczone takimi lekami dostępnymi bez recepty. Niektóre z tych leków usuwają również martwe komórki naskórka, zapobiegając w ten sposób pojawianiu się zaskórników. Od dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem wśród ekspertów i wciąż zyskują na popularności jako bezpieczny sposób na usuwanie trądziku ze skóry. Jednak jedynym poważnym skutkiem ubocznym stosowania nadtlenku benzoilu jest nienormalna suchość skóry.

Kolejnym produktem przeciwtrądzikowym, który jest znany z tego, że hamuje szybkie złuszczanie się skóry i zatykanie porów skóry, jest kwas salicylowy. Nie zmniejsza to obecności naturalnego olejku, ale zapobiega tworzeniu się zmian w mieszkach włosowych.

Wskazane jest, aby kontynuować stosowanie tych dwóch produktów na trądzik, nawet po ustąpieniu ciężkości choroby skóry, aby zminimalizować prawdopodobieństwo przyszłych wyprysków. Jednak z biegiem czasu dobrym pomysłem jest ograniczenie stosowania tych produktów, gdy już nie masz trądziku.

Skutecznym sposobem określenia, który produkt spośród wielu dostępnych produktów na trądzik jest skuteczny, jest rozróżnienie działania składników aktywnych. Zwróć uwagę na to, co robią z twoją skórą. Zaleca się unikanie alkoholu i produktów na bazie oleju, ponieważ mogą one albo bardzo wysuszać skórę, albo pogłębiać problem z nadmiarem sebum. Eksperymentując z produktami przeciwtrądzikowymi, zwróć uwagę, które pozostawiają uczucie miękkości i powodują swędzenie i podrażnienie.

Wyrób sobie nawyk nakładania niewielkich ilości na początku każdego zabiegu na trądzik. Zwróć też szczególną uwagę na produkty przeciwtrądzikowe, na które Twoja skóra konstruktywnie reaguje.

Nie ma innego sposobu wyboru najlepszego produktu przeciwtrądzikowego niż zrozumienie, do czego służą składniki każdego produktu i eksperymentowanie, które najlepiej pasuje do stanu Twojej skóry. Z czasem, po przeprowadzeniu należytej staranności i wnikliwej analizy, będziesz w stanie określić najlepszy dla siebie produkt na trądzik.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish