Jak pozbyć się trądziku 3 kroki w kierunku pięknej cery

Tytuł:
Jak pozbyć się trądziku: 3 kroki do pięknej cery

Liczba słów:
426

Podsumowanie:
Jest wiele rodzajów trądziku, ale najczęstsza postać występuje w okresie dojrzewania, kiedy młodzi dorośli doświadczają dramatycznego wzrostu poziomu hormonów. Hormony te sygnalizują gruczołom skóry, że produkują więcej sebum. Kiedy ten olej miesza się z martwymi komórkami, może zatykać pory w skórze, a także zatrzymywać bakterie. Rezultatem jest często uniesiony obszar tkanki charakteryzujący się obrzękiem, zaczerwienieniem i ropą. Te guzy są również znane jako „pryszcze”, objaw najczęściej kojarzony z trądzikiem …

Słowa kluczowe:
pozbądź się trądziku

Treść artykułu:
Istnieje wiele rodzajów trądziku, ale najczęstsza postać występuje w okresie dojrzewania, kiedy młodzi dorośli doświadczają dramatycznego wzrostu poziomu hormonów. Hormony te sygnalizują gruczołom skóry, że produkują więcej sebum. Kiedy ten olej miesza się z martwymi komórkami, może zatykać pory w skórze, a także zatrzymywać bakterie. Rezultatem jest często podniesiony obszar tkanki charakteryzujący się obrzękiem, zaczerwienieniem i ropą. Te guzy są również znane jako „pryszcze”, objaw najczęściej związany z trądzikiem.

Trądzik może wystąpić w dowolnym miejscu na twarzy, szyi, plecach lub klatce piersiowej, a ciężkie przypadki mogą prowadzić do alienacji społecznej lub blizn emocjonalnych i fizycznych. Chociaż łagodnemu trądzikowi nie można całkowicie zapobiec, można podjąć trzy kroki, aby zminimalizować jego wpływ.

Delikatnie oczyść skórę: Codziennie delikatnie myj skórę letnią wodą. Unikaj zbyt mocnego szorowania twarzy lub mycia jej zbyt często. Może to pogorszyć twój trądzik. Unikaj także stosowania produktów do pielęgnacji skóry i włosów, które zawierają nadmiar sebum. Zamiast tego używaj mydeł na bazie wody, które delikatnie oczyszczają skórę, takich jak Neutrogena lub Dove.

Nakładaj maści miejscowe: Przynajmniej raz dziennie, ale nie więcej niż trzy razy dziennie, nakładaj maść bez recepty na problematyczne miejsca. Jednym z najlepszych produktów jest Clearasil, ponieważ zawiera zarówno nadtlenek benzoilu, jak i kwas salicylowy. Nadtlenek benzoilu usuwa zatkane pory, a kwas salicylowy pomaga usunąć wypryski, powodując złuszczanie się górnej warstwy skóry. Pożądane są również produkty zawierające olejek z drzewa herbacianego (powszechnie występujący w żelach, kremach i balsamach) lub alfa-hydroksykwas. Pamiętaj jednak, że jeśli używasz produktu zbyt często, Twój trądzik może się pogorszyć. Więc ogranicz swoje aplikacje do mniej niż trzech razy dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Unikaj następujących czynności: Upewnij się, że unikasz następujących działań, które mogą wywołać nawroty trądziku: nadmierne przebywanie na słońcu, noszenie obcisłych przedmiotów ocierających się o skórę, nadmierny stres, ciągłe dotykanie skóry twarz, praca z olejkami lub silnymi chemikaliami, nadmierne pocenie się, włosy wiszące na twarzy lub stosowanie produktów do pielęgnacji włosów zawierających olejki. Unikaj także ściskania pryszczów. Uciskanie pryszczów może spowodować infekcję i / lub długotrwałe blizny.

Chociaż łagodny trądzik jest irytujący, w końcu minie. Większość ludzi wyrośnie z trądziku przed ukończeniem dwudziestki, więc są powody do optymizmu. Niech każdy z powyższych kroków stanie się częścią Twojej codziennej rutyny, a powinieneś być w stanie kontrolować trądzik. Jednak osoby z cięższymi przypadkami trądziku powinny skonsultować się z dermatologiem.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish